turskeserije.forumer.com

It is currently 25 Apr 2014 01:52

Contact Us | All times are UTC + 1 hour [ DST ]

Welcome
DOBRODOŠLI NA NAŠ FORUM

Ovaj forum trenutno pregledavate kao gost. Više vam se mogućnosti može otvoriti registracijom. Tada možete pisati, zahvaljivati, slati poruke i još puno, puno toga.
Na ovom forumu možete pronaći prevedene epizode serija Veličanstveno stoljeće (Sulejman Veličanstveni), Karadayi (Huligan), Izgubljena čast, Plavi leptiri, Sjever-Jug, 1001 noć, Kad Lišće Pada i još puno filmo i serija prevedenih na HBS te bugarski!

Pozdrav od administratora te domaće - Sultanove Družbe

WELCOME TO OUR FORUM
You are currently browsing this forum as a gest. By registration you can write, thanks, send messafes, and much more.
On this forum you can find translated episodes of Magnificent Century, Karadayi, What's Fatmagul's fault, Blue Butterflys, North-South, 1001 nights, When leaves fall and much films and shows translated to SerboBosnianCroatian and Bulgarian!

Best greetings from adminsitrators and Sultan's team!

Forum rules

Image

Image

Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 437 posts ]  Go to page Previous  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49  Next
Author Message
 Post subject: Re: Muhteşem Yüzyıl / Veličanstveno stoljeće vol. 9
Unread postPosted: 19 Oct 2012 23:53 

Has thanked: 0 time
Have thanks: 0 time
Arijel wrote:
Je li zna itko gdje mogu pogledati 69-u? Tražim na YT ali nema te epizode...

Pozzz!

Evo ovdje imaš original neprevedenu epizodu u pet dijelova. To je nešto kao "propustili ste -pogledaj te", tj. ako promašiš live TV, možeš pogledati naknadno. Znači nakon emitiranja original epizode na turskom Star TV, za jedno sat - dva pojavi se epizoda:

http://www.startv.com.tr/dizi/muhtesemyuzyil/video-galeri/sayfa/1/muhtesem-yuzyil-69-bolum

I tako za svaku najnoviju epizodu.

Pozdrav

Report this post
 Profile Send private message E-mail  

Unread postPosted: 20 Oct 2012 01:36 

Has thanked: 1671 time
Have thanks: 1186 time
skulirana wrote:
Antigona, hvala draga na pozdravima, pozdrav tebi i tvojima. prijateljski,

Hvala ti na pozdravima! prijateljski,

skulirana wrote:
Nejasno mi je zašto nije dozvolila da Gulšah ubije Hatice, ali tu je sprečava povijest jer Hatice umire za 3 godine od trenutka radnje. Dapače, ona je spašava. To mi govori da se htjela riješiti Gulšah i možda kod Hurrem preuzeti glavno mjesto. Ako scenarist bude imalo slijedio Nigarin lik na koji smo navikli, prikazat će je kao borca za Ibrahimovu naklonost jer nam je do sada prikazana kao osoba koja je vrlo inteligentna ali se ne zna nositi sa svojom ljubavi i naklonosti prema Ibrahimu.

To ni meni nije jasno, niti mi je jasno zasto su scenaristi uopste ubacivali taj pokusaj ubistva Hatidze? Ako je bio cilj resiti se Gulsah, onda je nesto drugo moglo da se izmisli.

Ne verujem ni da se Nigar bori za prvo mesto kod Hurem, jer od toga ne bi imala nista. Hurem vec zna da je ona pametna, tako da nema potrebe da se dokazuje. A ako hoce da stekne poverenje, onda bi valjda trebalo da joj kaze za Firuze. Ovako mi deluje da tu informaciju cuva, ako joj nekad zatreba za neku ucenu. Ali koga? Mozda Hatidze? kakosmokrenuli
Ali zbog cega? Nije ona u situaciji da ucenjuje Hatidze. kadtijadodem

skulirana wrote:
Besmisleno mi je što je Hurrem prikazana kao budala kojoj Firuze kaže da je ona ta koju ona želi ubiti. To nimalo ne liči na Hurrem jer ona nebi odustala od traženja i sigurno bi našla da je to baš Firuze. Zbog komercijalnih razloga mi sada gledamo odjednom glupu Hurrem i to je toliko besmisleno da ne znam što bih rekla.

A imaju toliko materijala za pricu o Firuze i nacina kako je otkriti i resiti je se! Samo ona tetovaza. Eto, Hurem moze da je slucajno vidi, pa da se raspita sta je to, onda otkrije da je to znak neke sekte, koja radi protiv carstva (vec sam o tome pisala), o tome obavesti Sulju, koji shvati da je Hurem ipak njegov najbolji prijatelj i da mu zeli dobro. Onda on sam naredi smaknuce Firuze, a Hurem jos i nagradi za njenu dobrotu i odanost. Plus, imala bi i razloga za sve, jer je Firuze blizu njene dece.
Ovako (po onome sto sam videla iz najave), opet ce da naredi Rustemu da je otruje. Znaci opet samo ubistvo, za koje je logicno da ce biti okrivljena.

Zaista mogo nelogicnosti od ovih novih scenarista! nocoment

Jos jedan veliki pozdrav! umiremmm
Antigona has been thanked by:

Report this post

Unread postPosted: 20 Oct 2012 07:45 

Has thanked: 8 time
Have thanks: 31 time
Od pocetka serije svi su pricali o prevelikoj ljubavi Hurem i Sulejmana, da je ljubav njegovog zivota, cak se i vencao s njom sto je bilo u to doba neverovatno, ali ipak je prevario sa Firuze. Muskarci, u trenutku samo jednom trenutku mogu da izgube razum, svaka cast onima koji nisu takvi
lepsa has been thanked by:

Report this post

Unread postPosted: 20 Oct 2012 08:36 

Has thanked: 2430 time
Have thanks: 2147 time
Što se tiče Firuze, već sam, mislim, o tome pisala, da je uvedena na želju producenta i scenarist je nešto morao smisliti u vezi s njom, ona je sva "posebna" jer je to turska zuvijezda Cansu Dere i scenarist, muškarac od 37 godina se treba nju prikazati kao važnu osobu. Mora je uplesti u ženske intrige. Moje je mišljenje da to njemu nejde, ma što rekli drugi o tome. Zato imamo hrpu gluposti. Ta tetovaža nešto znači jer ju je Firuze odmah sakrila čim su je džarije vidjele, a što, možda ćemo saznati, možda ne, nemam pojma. Glavni cilj je da ona Hurrem nateže živce. (a i nama)

Nigar se možda htjela kod Hatice pokazati kao njoj odana, a kod Hurrem da je pouzdana i da joj može vjerovati. Nigar je Hurrem puno puta izdala i Hurrem je to zapamtila. Informaciju o Firuze je, pretpostavljam, željela odati Ibrahimu, a dok on ne dođe nije ništa željela reći Hurrem. Nigarin cilj je i dalje Ibrahim, to je jasno. Ostalo joj je sve svejedno.

Antigona, slažem se s tobom da ima jako puno nelogičnosti i da novi scenarist jednostavno, ne vlada situacijom. Scene s muškarcima mu idu, ali intrige baš i ne.

Lijep pozdrav i ugodan vikend vam želim. prijateljski,

turskeserije.forume
skulirana has been thanked by:

Report this post
 Profile  

Unread postPosted: 21 Oct 2012 00:06 

Has thanked: 112 time
Have thanks: 154 time
Veliki pozdrav svima!

Juu, bre, što ste se raspisali... hih

Evo čitam dnevnu štampu pa sam naletela na neke tračeve o našim junacima:

Merjem Uzerli pred dolazak u Beograd otkriva: Halitova supruga mi je pravila scene zbog ljubomore!

Turska glumica Merjem Uzerli, koja je svetsku slavu stekla kao sultanija Hurem, od danas se vraća na male ekrane u Srbiji. Merjem u ekskluzivnom intervjuu za Kurir najavljuje svoj dolazak u Srbiju, govori o odnosu s kolegama, ali i o svom seksualnom opredeljenju.
- Neverovatno je šta jedna uloga može da napravi od života. Upoznala sam neke drage ljude iz Srbije i čula da tamo imam mnogo obožavalaca. Drago mi je i mogu da najavim da ćemo se uskoro družiti.

Da li ćete doći u Beograd?
- Da, to je već sada izvesno! Uloga Hurem otvorila mi je mnoga vrata, pa i vaša, i lagala bih kada bih rekla da se ne radujem dolasku u Beograd.

Dovodili su vas u vezu s kolegom Halitom Ergenčom, koji glumi Sultana.
- Jedino što je tačno, jeste da je njegova supruga ljubomorna i da je bilo neprijatnih situacija na setu.

Pričalo se da volite žene?
- To je krenulo od šale koju sam napravila s prijateljicom. Neko je to iskoristio da iskonstruiše priču. Umrla sam o smeha, i nisam htela da demantujem.

Raskinuli ste s dečkom, da li je na pomolu nova ljubav?
- Još jedna u nizu neistina. Moj dečko i ja se svađamo kao i svi drugi, ali daleko smo od raskida. Ako se s nekim ne vidite nekoliko dana, iz ovog ili onog razloga, ne znači da ste raskinuli. Sve je u savršenom redu.

Da li ćete posle snimanja serije ostati u Turskoj ili se vraćate u Nemačku?
- Živim na relaciji Nemačka-Turska, i samo od raspoloženja zavisi gde ću duže ostati. Ipak, smeši mi se udaja, pa ću verovatno ostati u Turskoj.
Bokka has been thanked by:

Report this post

Unread postPosted: 21 Oct 2012 11:03 

Has thanked: 2430 time
Have thanks: 2147 time
Pogledala sam 69. epizodu s ruskim prijevodom i ne mogu a da ne podijelim s vama svoje ogorčenje što je novi scenarist od Hurrrem napravio tešku glupaču.
Zumbul kaže da nema Firuze i da je vjerojatno kod Hatice na večeri, a kod Sulejmana je neka žena na halvetu, a Hurrem to ne poveže! Zatim ona stoji pred vratima Sulejmana i čuje Firuzin smijeh i ne prepoznaje tko je to!
Zapravo, ovo je totalno neprofesijalan scenarij. Osobe iz prošlih sezona su dobile druge karaktere i drugačije ponašanje. Nisam nikada gledala ni jednu seriju, a da se takvo što u njoj desilo.
Mislim da badava nama naša nagađanja što će se desiti jer, mislim da mogu slobodno reći, osobe koje pišu scenarij to rade amaterski i kod njih je sve moguće, neće tu biti nikakve logike, kao što je ni nema od početka 3. sezone.
Osim toga, informacija da je Cansu Dere potpisala za 10 epizoda znači da će u seriji biti barem do 73. epizode. Zato mi je najava da je otrovana, moram baš tako reći, stupidna.
Ovo više nema s mozgom nikakve veze. Ok, neka producent uživa, što se mene tiče, meni ova serija postaje zadnja stvar u životu.

Lijep pozdrav svima. prijateljski,

turskeserije.forume

Report this post
 Profile  

Unread postPosted: 21 Oct 2012 18:29 

Has thanked: 7 time
Have thanks: 54 time
Jedna vijest, ne znam da li je stara ili ne:

http://www.haber.ba/showbiz/televizija/ ... Prijatelji

Šta mislite, je li istina?

Report this post

Unread postPosted: 21 Oct 2012 18:35 

Has thanked: 203 time
Have thanks: 295 time
Drage moje, ja sam se toliko distancirala od serije da to vise nije uopste onaj zar i ono drhtanje kao nekad za svim novim najavama, mogucim rjesenjima, novim likovima...
S tim u vezi sam dobro "ohladila" i sve rjedje pratim sa onim entuzijazmom kao prije. Evo, cak je i kanal na YT (ovaj turkweb) izgleda odlucio samo postavljati gomilu scena, a ne i kompletnu seriju! Do ove epizode je nakon prvog pojavljivanja postavljana kompletna epizoda, ali sad samo daju isjecke. Ne znam je li im to nova strategija, ili imaju zadatak da (a sumnjam zestoko da im je gledanost pala) "vrate" na ta vrata prijasnje poklonike.

Pisala sam i ranije o tome. I sada cu reci. Ovo zaglupljivanje i neimanje respekta prema publici koja se pokusava zaglupiti djelovalo je i na mene. Jako je lijepo Skulirana primjetila sta su to detalji iz tog zaglupljivanja (situaca sa Hurrem), tako da mislim da ce ovaj princip kojeg oni sada imaju, veoma brzo da im se razbije o glavu. Uvijek je bilo - kad si najjaci i najveci , tek onda si najblizi krahu i kraju. A oni su to poceli sa onim glupavim najavama o pojavljivanju Brad Pitt-a u seriji itd. Pad kad se uvodi nigdje ne naveden istorijski lik, a samo da se pojavi "bivsa turska misica", onda je krah vec poceo...Smijem se nekad samoj sebi, ali toliko su se unakazili da sve ocekujem kad ce nekom u sceni mobitel zazvoniti, ili ce se neka pojaviti sa sportskim pomp it up BH-om na sceni...Kad moze Firoze imati ponny friz, pa moze onda i ovo. Ili da Sulejman koji se sad sa njom ljubaka odjednom uleti u scenu sa peskirom oko vrata na onoj pokretnoj run traci! Sultan's swing!

Dobre moje i mile moje Skuli i Antigona, mile moje i mili moji, ja nemam vremena i u narednom cu periodu imati jako veliku guzvu na poslu, ali udjem ovdje samo radi vas i ostalih clanova druzbe cisto da mi srce ne krvari. Serije sto se tice, toliko sam se razocarala da mi vise ni najcudnije ideje na padaju napamet u vezi scenarija... nemampojma

Ovo gore sa mobitelima, grudnjacima i fitnesom je zapravo moja ograda od ovakve serije. Tek pomalo probudjena masta.. :bananfora:

prijateljski, Svima!

Report this post

Unread postPosted: 21 Oct 2012 19:28 
Site Admin

Has thanked: 444 time
Have thanks: 1427 time
Bona wrote:
S tim u vezi sam dobro "ohladila" i sve rjedje pratim sa onim entuzijazmom kao prije. Evo, cak je i kanal na YT (ovaj turkweb) izgleda odlucio samo postavljati gomilu scena, a ne i kompletnu seriju! Do ove epizode je nakon prvog pojavljivanja postavljana kompletna epizoda, ali sad samo daju isjecke. Ne znam je li im to nova strategija, ili imaju zadatak da (a sumnjam zestoko da im je gledanost pala) "vrate" na ta vrata prijasnje poklonike.

Ma, oni su ti otvorili posebnu web stranicu, pa tamo postavljaju seriju, evo ovdje imaš epizodu za gledanje: http://www.turkweb.tv/Izle/46405/muhtes ... n-69-bolum

Report this post

Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 437 posts ]  Go to page Previous  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49  Next

Contact Us | All times are UTC + 1 hour [ DST ]