Remove this ad

Lead

Feb 28 12 5:55 PM

Tags : :

Rodno ime Kenan İmirzalıoğlu
Rođenje 18. lipnja 1974.
Bala, Turska
Zanimanje glumac, model
Godine rada 1999. - danas
Visina 1.92
Kenan İmirzalıoğlu je turski filmski i televizijski glumac i model.

Kenan je rođen kao najmlađe od troje djece u mjestu Bala, distriktu grada Ankare. Kada je imao 12 godina, preselio se u Ankaru gdje je zavšio osnovnu školu. Završio je matematiku na Yıldız Technical Univerzitetu. Manekenstvom se počeo baviti 1995. godine. 1997. godine pobjedio je na izboru za najboljeg modela Turske, te 2001. godine osvojio nagradu "Najbolji muški model svijeta". U glumačke vode uveo ga je poznati turski režiser Osman Sınav koji mu je dodijelio ulogu Yusufa Miroglua u poznatoj turskoj seriji Deli Yürek (Ludo srce). Nakon toga je glumio u filmu Alacakaranlık (Sumrak) kojeg je režirao Uğur Yücel. 2005. godine İmirzalıoğlu je igrao u poznatoj seriji Aci Hayat (Gorki život) koja je režirana od strane Osmana Sınava, a bazirana je na filmu iz 1962. godine. Također je glumio u poznatim akcijskim filmovima Son Osmanlı (Posljednji Osmanlija) i Kabadayı (Za ljubav i čast). Nakon kraće pauze, 2009. godine dobiva ulogu u seriji Ezel i u akcijskom filmu Ejder Kapanı režiranom od strane Uğur Yücela.

Kenan vrhunac karijere postiže 2005. godine, kada osvaja nagradu za najboljeg glumca na filmskom festivalu Adana Altin Koza

Uloge
1999.: Deli Yürek (televizijska serija) (Yusuf Miroğlu)
2001.: Deli Yürek: Bumerang Cehennemi
2003.: Alacakaranlik (Ferit Çağlayan)
2004.: Yazı Tura (Hayalet Cevher)
2005.: Acı Hayat (Mehmet Kosovali)
2006.: Son Osmanlı Yandım Ali (Yandim Ali)
2007.: Kabadayı (Devran)
2009.-2011.: Ezel (Ezel Bayraktar)
2010.: Ejder Kapanı (Akrep Cello)

mirnamirna

Quote    Reply   
Remove this ad
Remove this ad

#1 [url]

Feb 28 12 11:39 PM

Re: Kenan İmirzalıoğlu

@mirnamirna - za info o Kenanu. Definitivno moj No. 1 turski glumac

I da napomenem, uz sve gorenavedeno, Kenan je zaista čoksexi

Mutlu sonlar hikayelere mahsus...

Quote    Reply   

#2 [url]

Feb 29 12 11:47 AM

Draga Papatya čovjek je pametan, zgodan, dobar glumac, šarmantan, ima pravo muško držanje. Nema što nema, tko bi mu odolio? On je presexy.

mirnamirna

Quote    Reply   

#5 [url]

Apr 16 12 1:28 AM

Kenan je jedan od mojih omiljenih ne samo turskih negi i svetskih glumaca.
Njegova uloga u Ezelu je nesto najbolje sto sam videla u poslednje vreme.

Odgledala sam i dva njegova filma, sad se ubih trazeci film Kabadai sa prevodom ali ga nigde nema, ako neko zna neka mi napose. Hvala

Quote    Reply   
Remove this ad

#9 [url]

Oct 3 12 11:03 PM

Preneto iz jednog nedeljnika:

Kenan Imirzalioglu koji glumi Ezela kaže da ne može više da se pretvara da ga privlače žene.

Ljubimac žena Kenan Imirzalioglu, koji igra Ezela u istoimenoj turskoj seriji, nedavno je priznao da je gej i, kako kaže, dosadilo mu je da se pretvara da ga privlače žene, prenosi portal Telegraf.rs. Kenan napominje da nije želeo da se blamira u javnosti, kao što je to bio slučaj sa njegovim kolegom Burakom Ozdživitom, Bali-begom iz serije Sulejman Veličanstveni, koji je pre dva meseca uhvaćen u krevetu sa muškarcem.

- Ne mogu više da živim u laži. Rešio sam da priznam da se ne bih brukao kao moj kolega Burak Ozdživit koji mora da se pravda da se samo rve sa svojim ljubavnikom. Ja kada se rvem s muškarcem, mi se volimo – rekao je Imirzalioglu, koji je ovom izjavom sigurno rastužio hiljade svojih obožavateljki.

Quote    Reply   
Remove this ad
Add Reply

Quick Reply

bbcode help