Remove this ad

Markonoc

#21 [url]

Oct 30 12 1:50 PM

Re: Muhteşem Yüzyıl / Veličanstveno stoljeće vol. 10

Sažetak 71. epiziode!

Vode Veličanstvenog stoljeća još uvijek nisu bistre, a led između Ibrahim Paše i Hatidže sultanije polako se topi. Odnosi Mihrimah Sultanije i Firuze pogoršavaju, a princ Mustafa želi Elenu u svom haremu. Ibrahim Paša je zabrinut zbog bliskosti Sulejmana i Rustem age.

Rustem agu u namjeri da baci Firuze s terase sprječava skrivena osoba. Dok je Firuze spašena, Rustem je u opasnosti. Firuze je spašena, a Hurrem planira nove planove vezane za Firuze. Činjenica da su Hatidže i Ibrahim zajedno čini Sulejmana sretnim. Isto se ne može reći za Hurrem.

Nigar traži kandidata za udaju i već ima potencijalnog kandidata za njenu ruku.
Princ Mustafa žele uzeti Elenu u Harem, no Elena ne zna tko je on.

Intervenira Tašlidžala koji nagovara njenog oca da odustane od svadbe. Elena je sretna i tužna, no ne zna što ju čeka pri dolasku u Harem.

Suparništvo sultanije Hurrem se produbljuje. Sulejman odlučuje otići do lovačke vile sa svojim prinčevima, sa sobom povede i Firuze. Sam pomisao na to ostavlja gorak okus u Hurreminim ustima. No pripreme za odlazak se iznenadno sprječavaju!

Hoće li se Hurrem riješti Firuze? Hoće li se Firuze spasiti Hurreminih ruku? Hoće li Elena ući u Mustafin harem? Hoće li Ibrahim i Hatidže uspjeti pronaći spokoj? Hoće li se Rustem spasiti i pobjeći od pokušaja Firuzina ubojstva?

Remove this ad

Markonoc

#22 [url]

Oct 30 12 2:52 PM

Giulia Gonzaga was born in Gazzuolo (near Mantua) in 1512 and she was an Italian noblewoman of the Renaissance. In 1526 (at age 14) she was married to count Vespasiano Colonna (1480-1528), count of Fondi and duke of Traetto. After her husband died, three years after their marriage, Giulia organized her palace as a center of culture, attracting the attention of many of her contemporaries as much for these activities as for her famous beauty, though she refused to marry again. In the night of 8-9 August 1534, the town of Fondi was attacked by the corsair Barbarossa, who was seeking to kidnap her and deliver her to his emperor. Barbarossa had been ordered to kidnap her by Ibrahim Pasha, the Ottoman Grand Vizier. Pasha's plan was to add her to the sultan's harem and supplant Roxelana, the sultan's wife. She escaped, and Barbarossa, frustrated, massacred the populations of Fondi and nearby Sperlonga. She fled into the night, accompanied by a single knight. There is also speculation that Barbarossa's attempt may have been motivated by members of the Colonna family wishing to recover their lands after Vespasiano Colonna's death. Giulia Gonzaga joined a convent in Naples in 1535 (at age 22). She died at age 53 in 1566.

#23 [url]

Oct 30 12 3:55 PM

Joj, Marko, čitam ja sada o toj Guliji i pucam od smijeha i onda me prođe jeza.
Koje je to vrijeme bilo da je jedan vladar ogromnog carstva hvatao žene mrežom po svijetu.
Donesu mu sliku, on kaže, ovu mi uhvatite i dovedite. Joj, koliko je bilo smiješno toliko je postalo tragično jer se zaista desilo. Zamislite da danas vidite ženu na slici i dete je "uloviti". Pa tko nju pita što ona o tome misli!
Srećom se sirota Gulia spasila, Barbarossa je nije uspio uloviti.
Za ne povjerovati!
Nisam na ovo u seriji toliko obratila pažnju, mislila sam da je samo priča i scenario o ženi koju je Ibrahim želio darovati Sulji, ali onako više kao da mašta o tome nego da se zaista desilo. Ali desilo se.
Pa koja su to shvaćanja bila, ja ne mogu doći k sebi. Koje je to vrijeme bilo, koji mozak kod tih vladara da se da uloviti plemkinja za roblje u haremu. Ma i da nije plemkinja, svejedno. Koji je to način razmišljanja, ja to ne mogu pojmiti. Koja je to arogancija, sebičnost, bahatost, usijana glava, da misle da mogu čovjeka uloviti kao da je kokoš, ne, zaista ne mogu shvatiti.
Nije mi više uopće smiješno, sada kad sam ozbiljno razmislila o tome. Danas se takvi ljudi smatraju ili psihički bolesnima ili psihopatima. A onda je to bilo normalno. Strašno.

Lijep pozdrav svima.

#24 [url]

Oct 30 12 9:20 PM

Kayıp-ruh wrote:
Mala promjena, po meni dobrodošla...

Nadam se da vam se sviđa.

Sve je zbilja super! Trebat će mi neko vrijeme da se naviknem, ali dobro.

Sve pohvale!

#25 [url]

Oct 31 12 2:03 PM

Danas ide nova epizoda, a ja po prvi puta nisam odgledala prošlu epizodu.
Mislim da mi treba pauza. Sutra, kad budem u mogućnosti, prevest ću sažetak večerašnje epizode. Za sada mi je to dovoljno.
Vama želim ugodno gledanje.

lijep pozdrav svima.

#27 [url]

Oct 31 12 4:06 PM

Super, kao 1001 noc

" Odlazeći, čuvaš slobodu! Ostajući, čovjek trpi ili napada!
Ja se krećem u krug. Odlazim i vraćam se. Slobodan i vezan. I mislim. I čeznem.
I volim. "
Meša Selimović

#28 [url]

Oct 31 12 7:57 PM

1001! Super, samo kad bi se barem četvrtina povremeno oglasila na forumu bilo bi živahno. Ovako koliko ja vidim ima tu i tamo 1-2 registriranih i 5-6 gostiju koji motre. Piše 10-15 ljudi. Ali, ok, ako im tako paše, neka bude.

pozdrav

#29 [url]

Oct 31 12 7:59 PM

E u pravu si Skuli, bilo bi bas zivo da se cesce forumasi javljaju, ali i ovako nam je dobro...

I volim. "
Meša Selimović

#30 [url]

Oct 31 12 8:01 PM

Ma Lila, meni je dobro. Barem se nitko ne svađa a to je jako puno.
poljupci za tebe

Remove this ad

#31 [url]

Oct 31 12 9:23 PM

Sulejman Veličanstveni - Muhtesem Yuzyil (2011 - 2012) 70. epizoda prevedena na Rapidshare serveru

[code]https://www.rapidshare.com/files/2032418733/Muhtesem.Yuzyil.BL.70-prevedena.avi[/code]

Prevod Forum Harem Team

Pozdrav svim članovima od Alenbeg-a i ugodno gledanje...

#33 [url]

Nov 1 12 12:39 AM

skulirana wrote:
Ma Lila, meni je dobro. Barem se nitko ne svađa a to je jako puno.
poljupci za tebe

I sta ti jos treba? Ja mislim da nam je bas ovako lepo!

Poljubac za sve koji se oglasavaju

#34 [url]

Nov 1 12 9:22 AM

Sadržaj 71. epizode

Na terasu k Rustemu neočekivano dolazi Nigar. Sultan obećava Hürrem da će doći kasnije. Dolazi Džihangir i ispituje oca gdej je Firuze i žali se što mati ne dozvoljava da mu ona dolazi.
Hatice traži od Ibrahima da spali pismo, ali on odlazi, a ona ga proklinje.
Nigar nagovara Rustema da ne baca Firuze objašnjavajući da će sumnja prvo pasti na Hürrem. Rustem ostavlja Firuze da leži na krevetu i ona dolazi k sebi.
Hatice sama spali pismo i u tom trenu se vraća Ibrahim i oni se konačno pomire.
Rustem pita Nigar, tko ju je poslao. Prijeti joj da nikome o ovome ne govori. Nigar ga podsjeća da mu je dužna život i kaže da će sve ostati u tajnosti.
Nigar izvještava Hürrem da je Firuze živa i nudi joj drugačiji plan. Hürrem je ljuta što je Nigar pokušava učiti životu i pita je kome zapravo ona služi. Nigar se kune da služi samo njoj. Kasnije Nigar moli Afife da joj dopusti da ode do Hatice, rekavši da mora nešto hitno reći sultani.
Hürrem se dere na Zumbula jer je Nigar saznala za nihov plan. Zumbul kaže da Firuze želi razgovarati sa Hürrem. Hürrem to ne dozvoljava, međutim Firuze svejedno postupa kako ona želi i upada u odaje sultane.
Firuze govori da ona sve zna. Hürrem se pretvara i govori joj da ju je željela ubiti, nje sada nebi bilo tu. Fituze prijeti da će se slijedeći puta zaštititi. Umješa se Afife i traži od Firuze da se izvini pred Hürrem.
U Ibrahimovoj obitelji je mir i spokoj. On predlaže da pozovu sultana na objed kako bi svi znali da je kod njih sve u redu. Ovu idili kroz prozor gleda Nigar. Nigar priopćava Hatice da je Hürrem pokušala ubiti Firuze i da je ostala živa samo zahvaljujući njoj.
Afife počinje istragu tko je stavio otrov u jelo Firuze. Nigar ne priznaje da je to bio Rustem. Hatice naređuje Nigar da nastavi pratiti situaciju. Nigar je pita tko je njen mladoženja, ali joj Hatice odgovori da je se to ne tiče.
Sultan šeta vrtom sa Firuze. Ona mu se žali da joj jako nedostaje Džihangir. Sultan je poziva da s njim i nasljednicima ode u Lovačku kuću. Sve to vidi Mirhimah. Ona odgura Firuze od sultana.
Hürrem upozorava Rustema da ne vjeruje Nigar. Rustem joj kaže kako je jučer Nigar išla do Hatice. Hürrem shvaća da Nigar sve prenosi njenim neprijateljima.
Ibrahim je pozvao sultana k sebi na večeru. Vijest o pomirenju Ibrahima i Hatice jako obraduje sultana. Sultan zabranjuje Ibrahimu da Rustema otpremi u provinciju.
Firuze pokušava utjecati na Mirhimah aludirajući na njezinu ljubav prema pjesniku Jahji. Međutim, Mirhimah joj strogo naređuje da zatvori usta i prijeti da ukoliko netko nešto o tome dozna da će je uništiti.
Mustafa dolazi Eleninom ocu s molbom da raskine kćerkine zaruke. Tamo susreće i njenog zaručnika. Mustafa mu isplaćuje novac koji mu duguje Eleninan porodica i traži od njega da ih ubuduće ostavi na miru.
U to vrijeme Mahidevran nalazi Elenin šal i naređuje da se sazna kome pripada. Elenin otac obavještava svoju familiju da Mustafa želi uzeti Elenu u svoj harem.
Ibrahim se savjetuje s Matrakčijem kako da se riješi Rustema. Prisluškuje ih Nigar. Ona prilazi Ibrahimu i podsjeća ga kako ju je molio da mu rodi smeđooku djevojčicu. Kaže da ju je rodila njegovo dijete, ali da ju je Hatice ubila. Optužuje ga da je sada sa ubojicom svoga djeteta. Pita ga kako je uopće može dotaknuti? Ibrahim se opravdava da je djete rođeno mrtvo i otjera Nigar. Međutim, za večerom se Ibrahim prisjeća Nigarinih riječi.
Ostali pričaju o odlasku u lovački dom. Sultan šuti i ne poziva Hürrem.
Nigar dolazi Rustemu i i saopćava mu da je sultan zabranio Ibrahimu da ga pošalje u provinciju. Predlaže mu da se udruže u borbi protiv svojih neprijatelja.
Hatice i Hürrem nastavljaju razmjenjivati međusobne uvrede. Hürrem vadi svoj glavni adut - da je Hatice ubila nevino djetete i sada više nikada neće biti spokojna.
Sultanu pokazuju portret Gulie Ganzagi opisujući je najljepšom na svijetu. Mirhimah na to odgovara da za sultana nema ljepše žene od njegove supruge.
Ibrahim pita Hatice kako je umrla njegova kći. Kaže da on ne može više živjeti u sumnji i pita nije li je ona ubila. Hatice se kune da je djevojčica umrla pri porodu. Međutim, djevojčica je itekako živa!
Kadi efendija sudi dvojici dječaka koji su ukrali baklave i ženi koja je prevarila muža. U publici se u tajnosti nalazi sultan. Sudac sve rješava po pravdi i savjesti.
Afife priopćava Nigar da su došli potencijalni ženici na ogled.
Gulfem nagovara Hatice da prizna da je dijete živo jer se boji da će to reći babica, medicinska sestra ili netko nenadani. Hatice, međutim, ne želi da Ibrahim ima druge djece osim njihove zajedničke.
Hürrem se sprema u lovačku kuću. Dolazi Zumbul i kaže joj da je sultan nije pozvao, zvao je samo prinčeve, a osim njih i Firuze se sprema na put s njima.
Kada je to saznala, Mirhimah govori ocu da ukoliko ne pođe i njihova majka ni ona neće ići, a on neka ide sa svojom Firuze kud god mu se sviđa.
Mustafa dolazi Eleni. Ona mu kaže da su njene zaruke razvrgnute i ona je sada prisiljena poći u harem k naslijedniku. Elena ga moli da je ukrade jer njoj nitko osim njega ne treba pa čak ni nasljednik.
Hürrem grdi Mihrimah što je pokazala nepoštovanje prema sultanu. U tom trenutku dolazi Zumbul i kaže im da Firuze ne putuje sa sultanom jer je sultan naredio samo Mehmetu da ide s njim. Firuze se žali Hatice što nejde i ona. Hatice je upozorava da se ni u kojem sličaju ne svađa s Mirhimah jer sultan upravo nju najviše voli. Hatice želi da Firuze pokušala prekršiti običaj po kojem četvrtak uvečer sultan provodi sa Hürrem. Samo tako će Hürrem uistinu dići kraj.
Hürrem počinje odlučnu akciju jer su joj okolnosti odlično postrojene na ruku. Sultan ide u lov, Afife je kod Hatice, Kiraza su zaključali u praonici. Hürrem u pratnji slugu Nigar i Zumbula dolazi k Firuze i oni je idu objesiti.

Lijep pozdrav svima.

#37 [url]

Nov 1 12 3:01 PM

Auuu kakav cirkus napravise ovi od ove serije, opet sa druge strane ne mogu a da je ne gledam .
Nego, nije mi jasno gde su nestale 68. i 69. epizoda?
Ja gledah nesto kobajagi al nikako da ih nadjem, nema ih cak ni u download sekciji.
Skinula sam 70. epizodu al ne bih da je gledam pre ove dve...

Inace lepo sredjen enterijer, kad sam usla mislila sam da sam omasila forum..

#39 [url]

Nov 1 12 5:58 PM

Lidana wrote:
Auuu kakav cirkus napravise ovi od ove serije, opet sa druge strane ne mogu a da je ne gledam .
Nego, nije mi jasno gde su nestale 68. i 69. epizoda?
Ja gledah nesto kobajagi al nikako da ih nadjem, nema ih cak ni u download sekciji.
Skinula sam 70. epizodu al ne bih da je gledam pre ove dve...

Inace lepo sredjen enterijer, kad sam usla mislila sam da sam omasila forum..

pogledaj na Muhteşem Yüzyıl / Veličanstveno stoljeće vol. 10 i vol. 9. Tu ces naci te dve epizode koje ti nedostaju. Mislim da je alenbeg postavio. Ja sam skinuo odavde.

#40 [url]

Nov 1 12 9:03 PM

anonimus1993 wrote:

pogledaj na Muhteşem Yüzyıl / Veličanstveno stoljeće vol. 10 i vol. 9. Tu ces naci te dve epizode koje ti nedostaju. Mislim da je alenbeg postavio. Ja sam skinuo odavde.

Ili skini pomocu torenta na najnovije.net ili jazz-ba.com

I volim. "
Meša Selimović

Remove this ad

Quick Reply

bbcode help