Remove this ad

#41 [url]

Nov 1 12 9:13 PM

Re: Muhteşem Yüzyıl / Veličanstveno stoljeće vol. 10

skulirana wrote:
Sadržaj 71. epizode

/quote]

Skulirana, za sažetak.

Neprestano govorim da su od seriji napravili cirkus i da više neću gledati, pa opet pogledam i željno očekujem tvoj sažetak. Žao mi je da toliko odstupaju od historijskih činjenica, ali izgleda da scenaristi misle da samo tako mogu postići gledanost.

Pozdrav svima na forumu koji nam je, zahvaljujući Marku, postao praktičniji, bolji i ljepši.
I tebi Marko hvala.

Remove this ad

#42 [url]

Nov 1 12 9:37 PM

Iako mi nikada nije bila posebno draga, Valide mi bas nedostaje. Cesto pomislim da ce se pojaviti u nekom kadru, pa se sjetim da je vise nema.

" Odlazeći, čuvaš slobodu! Ostajući, čovjek trpi ili napada!
Ja se krećem u krug. Odlazim i vraćam se. Slobodan i vezan. I mislim. I čeznem.
I volim. "
Meša Selimović

#43 [url]

Nov 2 12 12:34 AM

Ja se samo pitam do kad ce zavrshne scene biti Firuzino umiranje?!..stvarno su preterali sa ovom Firuze i treba je istrpeti josh 2-3 epizode...naravno u sledecoj je opet neko spashava...

#44 [url]

Nov 2 12 1:50 AM

Stvarno su dojadili sa njom nadam se da ce joj naredna epizoda biti poslednja tj. da je niko nece spasiti. I aj zdravo vise sa njom onda.

#45 [url]

Nov 2 12 4:56 AM

Cansu Dere je navodno potpisala do 73. epozode. Ako je tome vjerovati, znači da će biti s nama još barem 2 epizode. Ja se nadam da je to istina i da će konačno prestati to forsiranje nečega što nam se nikako ne sviđa.
Vjerojatno će netko doći opet dok je budu vješali i sve ispočetka, ali ako to bude još samo 2 epizode, istrpit ću.
Zaista ne vidim nikakav smisao uvođenja njenog lika, mogla je to biti bilo koja džarija iz harema i postigli bi isti cilj, da nanerviraju Hurrem ( i nas ).

Sviha, ja trenutno ne gledam seriju, malo sam prezasićena praznim hodom i vrćenjem u krug. Dosta mi je sadržaj. Gledat ću kad se odmorim.

Lijep pozdrav svima.

Markonoc

#46 [url]

Nov 2 12 4:46 PM

Hatidže: Hurrem će ubiti Firuze, moramo odmah do Palače. Ubila si ju, zar ne?
Hurrem: Ona bi i u protivnom bi ona već umrla.
Sulejman: Kada si se rodio, sanjao sam jedan san. Spavao si na Tronu. Neka ti Svemogući podari dug život.
Hatidže: Odlučila sam da vas oženim.
Hurrem: Vaš dragi suprug Ibrahim paša i dalje voli Nigar. Očito je da ju ne zaboravlja.
Hatidže: Moj je ponos potisnut.
Hurrem: Ovo je kćer Ibrahim paše i Nigar, zar ne?
Zumbul aga: Čuo sam tako nešto, da... ...kunem se da će se zemlja tresti kad se pročuje.

http://www.startv.com.tr/dizi/muhtesemy ... m-fragmani

#47 [url]

Nov 2 12 6:25 PM

pronašla sam slučajno neke nove slike meryem Uzerli:

Meni se čini da je ona smršavila, ali i ako nije izgleda odlično.

Lijep pozdrav svima.

#48 [url]

Nov 2 12 8:16 PM

Fotografije su odlicne, posebno mi se svidja ova gdje je Meryem u crvenoj haljini, ambijent je magican....Drago mi je sto je jedna neafirmirana glumica dobila ovako znacajnu ulogu u seriji, vjerujem da se Meryem zahvaljuje Bogu svaki dan na tome (ja bi da sam na njenom mjestu).A uz sve to je jako jednostavna, spontana, simpaticna....

I volim. "
Meša Selimović

#50 [url]

Nov 3 12 11:55 AM

lidana@

Nema na cemu i drug put

Remove this ad

#51 [url]

Nov 3 12 1:07 PM

Bugarski forum vas pozdravlija i hvala na gostoprimstvu!

Единствено правило - само позитивно настроение и приятелски отношения!
Jedino pravilo - samo pozitivno raspoloženje i prijateljsko ponašanje!

#52 [url]

Nov 3 12 3:51 PM

Lidana drago mi je ako sam ti pomogla....
Soyafen radujem se sto ste tu, nadam se da uzivate ovdje i da se ne osjecate kao gosti, vec kao domacini

I volim. "
Meša Selimović

#54 [url]

Nov 3 12 6:01 PM

Dragi Marko,
ovo što si napisao je vrlo zanimljivo. Hvala ti.

Ja ipak jedva čekam da ta Firuze ode, ma tko ona bila. Nikako mi se ne uklapa u seriju. Vidi se da se za nju šiju drugačije haljine, stvara se posebna atmosfera, cijela radnja se vrti oko nje, a ona, više nego sigurno uopće nije postojala. Pokraj nje su i Sulejman i Hurrem i svi ostali postali sporedni glumci, a žena k tome još glumi tako mlako i beživotno. Zapravo, gdje god sam ja nju gledala, ona glumi loše. Nema uopće glumačku snagu i svugdje je više manje ista, bezlična. Možda se muškarcima ona sviđa, ali to nije dovoljno da bi se je obasipalo tolikom pažnjom da zanemare sva ostala zbivanja u seriji u tom periodu. Dosadnija mi je čak i od one Isabelle. Isabella je barem bila smiješna, iako nije znala glumiti, ona je barem nešto pokušala odglumiti i dati neku osobnost tom liku, ova treba biti posebna, a prozirna je, bezizražajna, kao da nema emocija, samo pojavu. Čini mi se da je cijelu seriju potopila.
Onaj novi mladi Mehmed je bio u nekoliko scena, ali taj dečko ima osobnost, ima izražaj lica koji je u skladu s tim, na njemu se vidi da nešto proživljava u scenama u kojima se pojavljuje. Isto je sa Mirhimah, odlično glumi.
Sad ćemo još u nekoliko epizoda gledati kao je pokušavaju ubiti, a ona se svaki puta spasi, poput čarobnice. Ma baš je dosadna, eto, moram baš tako reći.

S druge strane, Hatidže! Ona smireno, sa smješkom i suučesnički komunicira s Nigar, ali sipa žuč, otrov i bijes na Hurrem. Prilično nelogično. Kad bi ja bila na njenom mjestu zadnja osoba koju bi željela vidjeti je Nigar, a na Hurrem uopće ne bih bila ljuta. Još joj Hurrem i kaže da će se paša vratiti Nigar, a ona to ignorira. Tu nema nikakve logike, jer za mene bi tu postojala stvarna opasnost budući su ona i Ibrahim bili godinama zajedno i blesavom je jasno da bi Ibrahim bio s drugih 10 da mu Nigar nije ništa značila.

Ovdje u svemu se vidi da fali ženska ruka. Scenario određuje producent, piše ga muškarac i pokušava se seriju što bolje prodati. To, što je to što gledamo, besmisleno, izgleda, nikoga ne zanima.

Lijep pozdrav svima.

#56 [url]

Nov 3 12 10:11 PM

skulirana wrote:
. To, što je to što gledamo, besmisleno, izgleda, nikoga ne zanima.

E bas si ovo dobro rekla, bitna im je samo zarada nista drugo....

I volim. "
Meša Selimović

#57 [url]

Nov 3 12 10:31 PM

pogledaj na Muhteşem Yüzyıl / Veličanstveno stoljeće vol. 10 i vol. 9. Tu ces naci te dve epizode koje ti nedostaju. Mislim da je alenbeg postavio. Ja sam skinuo odavde.

A gdje na volumen 9 imaju imaju linkovi kad sam ge svega pregledo i nema,a pogotovo nema linkova na volumen 10 za 68 i 69 epizodu?? Ili se meni ili tebi predvidja,ili sam ja corav?? Ako ima link te dve epizode onda ih copy and paste a ne da gubim pola dana dok ih nadjem,i kad sve pretrazim ono se stvorio neki sljedeci volumen.. By the way sta je s ovolikim volumenima anyway ???

#58 [url]

Nov 4 12 6:13 AM

@Skuli

Kao i uvek - pogodak pravo u sridu!
Odlicna analiza, kojoj nema sta da se doda.

Ako se zaista obistini nesto iz onog teksta, onda sam ja skoro pogodila rasplet price sa Firuze. Ttetovaza mora da se "upotrebi" nekako, a do sad smo je samo jedom videli.
Ma ima da vidite da ce nju Sulja sam da otera kad provali da je neki spijun!

#59 [url]

Nov 4 12 9:44 AM

Firuze ko je da je samo nek je vise nema,bespotreban lik,losa gluma,ma.....nervira

i sve drage ovdje

do citanja

#60 [url]

Nov 4 12 9:56 AM

Pozdrav svima,
posebno @skulirana i Marku.
Moram priznati da pratim samo sažetke serije (skulirana hvala), od kada je Firuze ubačena u seriju, jer mi se ne sviđa njezina gluma a ni scenario same serije koji se prilagođava njoj. Priznajem žena je zgodna, no njezina reklama kroz ovu seriju (zbog toga je i dovedena), nije baš uspješna. Imam prijateljicu u Njemačkoj, koja isto prati seriju i rekla mi je da ni tamo komentari na njezin (Firuzin) račun nisu pozitivni, naprotiv, postala je jedna od omraženijih glumica u anketama. Nadam se da će serija krenuti prema povijesnim činjenicama i da ćemo uskoro vidjeti glavne likove toga doba u akciji, i u glavnim ulogama. Pozdrav.........

Remove this ad

Quick Reply

bbcode help