Remove this ad

#41 [url]

Jan 10 13 4:37 PM

Re: Trač partija uz kavu i rahat lokum vol.3

Drago moje tračersko društvo sve vas pozdravljam i šaljem jedan

Jaja a tebi posebno

A ovo je obrada vranjanske pesme jedne relativno nove beogradske rok grupe. Prvi album im je izašao 2010. godine. Možda će vam se svideti, na vama je da prosudite, naravno ako volite rok!

[youtube]aS9ZGiSThkA[/youtube]

Postoji mesto gde Ljubav počinje i mesto gde Ljubav prestaje - a Ljubav ne traži ništa

Karl Sandberg

Remove this ad

#42 [url]

Jan 11 13 6:11 PM

Kaze svekrva snahi koja je upravo dosla s posla:
- Tvoje vršnjakinje kada dođu s posla, još mogu raditi i u polju i po kući, a ti samo kukaš kako si premorena od posla i izlezavas se!
Na to će snaha:
– Vaše vršnjakinje već odavno leže na groblju, a ja vam nista ne prigovaram!!!

" Odlazeći, čuvaš slobodu! Ostajući, čovjek trpi ili napada!
Ja se krećem u krug. Odlazim i vraćam se. Slobodan i vezan. I mislim. I čeznem.
I volim. "
Meša Selimović

#43 [url]

Jan 11 13 6:30 PM

Drga Lila,
nije joj prigovarala, ali je bome dobro nadoknadila.

KAKTUS

Ima jedna vrsta kaktusa koji cvjeta dva ili tri puta godišnje. Neugledne je vanjštine ali ima prekrasan cvijet. Cvjeta noću kad ga nitko ne vidi. Kada padne duboka tama rastvore se krupni, prekrasni, snježno-bijeli cvjetovi, a kuća se ispuni opojnim mirisom. A ujutro...cvijet je mrtav. Odaje tragove ljepote koja prolazi. Od koga i za koga ova pažnja? Od koga i za koga ova rasipnost i darežljivost? Katus me podsjeća na Boga koji je rasipan i darežljiv, koji daje svojedarove velikodušno, koji daje ljepotu kaktusovu cvijetu samo za jednu noć, bez obzira hoće li to netko zamijetiti ili neće. Bog se raduje svemu što stvara, a još se više raduje kad ljudi zapaze daradi njih i njihove radosti stvara sva dobra i ljepote. I tako se Bog i ja radujemo kaktusovom cvijetu na mjesečini, cvijetu koji živi samo jednu noć. Kaktus me podsjeća i na ljude. Ima ljudi neugledne vanjštine. Ima ljudi koji su tako obični i za koje ne bismo nikada rekli da nas mogu nečim iznenaditi. Ima ljudi koji cvjetaju samo dva-tri puta godišnje. Ima ljudi koji cvjetaju samo za jedan tren i samo onda kad ih nitko ne vidi; da ne bi ljudi hvalili njihovu dobrotu i ljepotu, ali za takve trenutke kad ljudi cvjetaju u svom najboljem izdanju vrijedi živjeti.Valja znati da sve biljke cvjetaju i, ma kako neznatan bio njihov cvijet, imaju šansu donijeti plod, a svaki plod krije novo sjeme. Valja pažljivo promatrati ljude da bismo uživali u njihovu cvjetanju, makar samo za tren.

#44 [url]

Jan 12 13 6:20 PM

'Perice, zašto si prepisivao na testu', pita učiteljica.
'Ali, kako znate?'
'Pa u 18. pitanju tvoja je kolegica napisala 'ne znam', a ti si napisao - ni ja!'

Dobio mesar sina i pita ga prijatelj: 'Koliko je mali težak?'
'Četiri kilograma s kostima', odgovara ponosno mesar.

#45 [url]

Jan 13 13 5:00 PM

Sta li je Putin rekao djecaku?

[youtube]lWpxQXO7sJo[/youtube]

I volim. "
Meša Selimović

#46 [url]

Jan 13 13 7:25 PM

Dragi moji Lila, Skuli, Jaja, Alene, i ostali koji ponekad svratite na ovo prelepo mesto, pozdravljam vas i evo mene posle divnog vikenda provedenog u Novom Sadu. Lepo sam se odmorila, uživala, smejala se, družila i napunila baterije pozitivnom ravničarskom energijom. Kada čujem Zvonka Bogdana, uvek me podseti da su moji koreni iz te ravnice. Uživajte!

[youtube]8zvrczPWn0A [/youtube]

Šaljem vam jedan najveći

Postoji mesto gde Ljubav počinje i mesto gde Ljubav prestaje - a Ljubav ne traži ništa

Karl Sandberg

#47 [url]

Jan 13 13 11:32 PM

Skrivena kamera: '' Nevidljivi vozac ''

[youtube]xVrJ8DxECbg[/youtube]

I volim. "
Meša Selimović

#48 [url]

Jan 14 13 12:13 PM

Lila,
ja sam zaključila da Putin inače posebno djeluje na ljude, a tek na djecu... hm

Kod nas u Zagrebu je od jučer popodne mećava, napadalo je do sada 40 cm snijega i ne misli stati. Prognoza je - snijeg do subote.
Ne voze neki niskopodni tramvaji, ništa što ide uz neko brdo i tramvaji na čijim linijama su prekinuti strujni vodovi. Uglavnom, sveopći je kolaps i ako ova sniježna zavijesa nastavi i idućih 5 dana pitanje je koliko će toga snijega biti. Neki kvartovi su već sada prometno odsječeni.
Nadam se da je kod vas situacija bolja.

Lijep pozdrav

#49 [url]

Jan 14 13 6:29 PM

Skuli, bas si me obradovala znaci da ce i kod nas sutra najkasnije prekosutra pasti snijeg. U Sarajevu od juce puse jak vjetar i pada kisa i toplo je. Nadam se da vas nece snijeg paralisati u obavljanju svakodnevnih aktivnosti i da cete uzivati u snijeznom pokrivacu. Pozdrav dezurnoj trac ekipi!

I volim. "
Meša Selimović

#50 [url]

Jan 14 13 7:29 PM

Draga Lila,
stanje je izvanredno. U stvari je elementarna nepogoda, ali je ne žele proglasiti jer onda ljudi nebi morali na posao. Neke škole neće raditi.
Moja sestra se vraćala s posla od 15.30 do 19.00 sati jer ništa ne vozi. Tu i tamo, na nekoliko stanica neki tramvaj.
Tramvaji voze samo u centru grada ali i tu sa zastojima, uglavnom, nikakvog pouzdanog prijevoza nema. Mužu se auto ukopao na parkiralištu i morao je očistiti 20 metara parkirališta da bi maknuo auto s prolaza.
Snijega ima oko 70 cm, ali je "službeni podatak" onaj od jutros kada ga je bilo 40.
U životu nisam vidjela da padaju komadi snijega veličine 5 cm. Sipao je cijeli dan gusti snijeg, evo sad je stalo. Prognoza je, kao što sam rekla snijeg do subote; u četvrtak se očekuje novih 40 cm snijega. Ovo je kao Sibir. Kaže muž, nigdje nema nikakve ralice, ceste su zatrpane ugaženim snijegom i kvrgave. Ma jedan opći kaos. Moji kažu da ne pamte tako nešto.
Djeca od snijega nemaju ništa jer je visok 70 cm i ne može se ni sanjkati ni grudati.
Ne, nikako nije veselo.

lijep pozdrav

Remove this ad

#51 [url]

Jan 14 13 8:18 PM

Draga Lila ova skrivena kamera ti je odlična, baš si me nasmejala

Draga Skuli, kada sam pročitala šta je kod tebe, odmah sam otišla do TV-a da čujem vremensku prognozu, videla da je u Sloveniji i kod tebe u Hrvatskoj veliki sneg, baš pada li pada, prava nepogoda. Ma priroda je čudo, za čas napravi pometnju. Nego da što pre stane.

Kod mene u Beogradu duva jak vetar a i toplo je za ovo doba godine. Meteorolozi najavljuju sneg ali da će ga biti tek nešto malo. Nešto me je ova tvoja vest uzdrmala jer prošli put smo imali oko 40 cm snega pa je sve bilo u haosu.

Pozdravljam moje drago tračersko društvo i neka taj sneg ne pada toliko!

Sve vas pozdravljam i

Karl Sandberg

#52 [url]

Jan 14 13 10:09 PM

Skuli, vjeruj da znam o cemu pricas, prozivjeli smo prosle godine u februaru isto. Ja tada deset dana nisam izasla iz kuce, hvlala Bogu pa nisam morala, a radni narod koji je prvi ujutro krenuo na posao bukvalno je bio zatrpan, jer je snijeg bio ako se ne varam vise od metra. Tek nakon 7 dana djeca su izasla da se igraju, ali u svom tom haosu narod se ponovo okupio, zaboravio na sve probleme i nesuglasice i svi su zajedno cistili snijeg, rostiljali ispred haustora, oni malo ''blesaviji skakali sa kuca u snijeg.....
A sad se prisjetih da je u cijelom regionu prosle godine bilo tako.

Nadam se da ce vam sada prestati padati da vas bas ne zatrpama. Ljubim te.

BebaiMira drago mi je da ti se svidjela skrivena kamera. Mnogi ne vole takve sale, ali ja se uz njih bas opustim i ismijem.

I volim. "
Meša Selimović

#53 [url]

Jan 15 13 11:22 AM

Draga Skulirana nadam se da ste dobro i da vam snijeg nije prouzrokovao vece probleme. Citam najnovije vjesti i vidim da je Zagreb zatrpan snijegom. Nadam se da ce se situacija ubrzo stabilizovati.

I volim. "
Meša Selimović

#54 [url]

Jan 15 13 11:49 AM

Draga Skuli, kako si, kako je danas kod tebe. Čitala sam štampu, baš ste zavejani, no službe za rasčišćavanje rade. Nije baš utešno što su najavili i dalje padavine.
Mislim na tebe, i šaljem ti jedan veliki
tebi i tvojoj porodici!

Karl Sandberg

#55 [url]

Jan 15 13 12:50 PM

Dear Skulirana ,

If You need help, tell me. I did all day yesterday and this morning trained - I threw snow in the yard and on the street / around 40 cm /. I will come help you.

Lila- " Skrivena kamera " is super - hvala Ti mnoho

BebaiMira - " Zvonko Bogdan " nicely sung and there are beautiful images. Hvala

#56 [url]

Jan 15 13 1:11 PM

Skuli, nadam se da vam nije nestasica lopata u gradu, kao sto je kod nas bilo prosle godine. Mi svake godine zimu docekamo ne spremni, kako komunalno preduzece tako i gradjani

Jaja ti si bas fizicki aktivna, zavidim ti

I volim. "
Meša Selimović

#57 [url]

Jan 15 13 1:49 PM

Dear Gabulianka Z.Bogdan is a famous singer who keeps the memory of the old songs of all nations and nationalities living in Vojvodina. This song was written for series of "I will be born". Zvonko performing their famous song was written although composers interested in rock music.

Draga Lila kod nas je isto tako bilo do prošle godine a onda su gradske vlasti bolje organizovale i komunalna služba je bolje radila, a i građani su pokupovali lopate pa čistili. No naravno ja to kažem za svoj kraj, jer sam videla da je bilo bolje nego ranijih godina. Tebi jedan

Karl Sandberg

#58 [url]

Jan 15 13 5:17 PM

Ne znam šta je sa našom Skuli, ne javlja se niti znamo šta se dešava kod nje. Očekujem da nam se javi, držim fige.
Sve vas pozdravljam a naročito Skuli kada se bude javila i jedan najveći za sve!

Karl Sandberg

#59 [url]

Jan 15 13 7:15 PM

Drage Jaja i BebaiMira,
hvala vam na brizi i želji za pomoć.
Jaja, svaka čast na dobro obavljenom poslu, poljupci za tebe.

Od 1861. se mjeri količina snijega u Zagrebu. Nikada nije bila veća; 68 cm. Sutra se očekuje 20 cm novog snijega, u petak 40 cm, a padat će i u petak i u subotu i nedjelju, još se ne zna koliko.
Po gradu su brda snijega, automobili su po ulicama zagrađeni snijegom koje su nanijele ralice, pješaci nemaju kuda hodati. Grad je postao skučen od tolikog snijega. Prošlu cijelu noć su se čistilie tramvajske pruge i ulice. Angažirane su ne samo javne službe nego i civilna zaštita i specijalne jedinice. Ljudi čiste snijeg oko kuća, ali sa snijegom se nema kamo, to je glavni problem. To su hrpetine snijega koji se ne topi jer je temperatura ispod 0 C. Iako vozi tek oko 10 % automobila, javni prijevoz je jako spor. Zagreb je u duljinu dugačak 30 km, u širinu nešto manje. Doći s jednog dijela na drugi traje po 3-4 sata.
Naš tata putuje po 3 sata s posla i na posao, ni ne vidimo ga, takorekuć.
Trenutno uopće ne volim snijeg.

Nadam se da ste vi dobro.

šaljem vap puno pozdrava i poljubaca.

#60 [url]

Jan 16 13 6:41 PM

Nešto za mene i prijateljice plavuše.

topli pozdrav svim tračerima.

Remove this ad

Quick Reply

bbcode help