Remove this ad

Markonoc

Site Admin

Lead

Jan 26 13 8:23 PM

Tags : :

Snima: Tims Production-Timur Savcı
Redatelj: Nihat Durak
Scenarist: Meral Okay
Žanr: Povijesna drama

[legend="Veličanstveno stoleće" ("Muhteşem Yüzyıl")]
Priča je o životu i vladavini jednog od najvećih turskih, ali i svetskih osvajača u istoriji.
Radnja je usmerena na period 16. veka kada je sultan došao na vlast, njegova osvajanja, zakonodavnu aktivnost, buran život, haremske intrige i najbolje godine kao Sulejmana I Veličanstvenog, a u sklopu uzbudljive i intrigantne priče o Osmanskom carstvu.

Sultan Sulejman I Veličanstveni (27. april 1495 - 6. septembar 1566) poznat i kao Kanuni (Zakonodavac), došao je na vlast 1520 godine, nakon smrti oca, sultana Selima I. Pod njegovim vođstvom Osmanlijsko carstvo je dostiglo svoj vrhunac.
Osvojio je Beograd 1521. i pobedio mađarsku vojsku Ludviga II u Mohačkoj bici 1526. Ipak, uprkos dugoj opsadi, nije uspeo da osvoji Beč i njegov pohod ka centralnoj Evropi je zaustavljen. Bio je poznat kao dobar i pravedan vladar. Njegove zaostavštine na ovim prostorima su, između ostalog, Bajrakli džamija u Beogradu i Stari most u Mostaru.

Seriju, koja je počela da se emituje 5. januara 2011, pratili su manji nemiri pokrenuti od strane islamskih ekstremista, koji smatraju da čuveni sultan nije prikazan na dostojan način.
Serija "Veličanstveno stoleće" snima se u, za ovu priliku detaljno reprodukovanim, kulisama čuvene Topkapi palate u Istanbulu, koja je bila administrativni centar Osmanlijskog carstva skoro 400 godina.

Pripreme za snimanje serijala trajale su godinu i po dana, a snimanje prve sezone odvijalo se na dvanaest različitih lokacija, kako bi se na najbolji mogući način dočarala turska kultura u to doba. Planirani budžet ovog, do sada najskupljeg televizijskog projekta u Turskoj, iznosi 40 miliona eura, dok je samo za scenografiju i kostime u prvoj sezoni izdvojeno preko 2 miliona eura. Nakit koriscen u prvih 25 epizoda procenjen je na 1.5 miliona eura.
[/legend]

"Legenda jednog carstva postaje legenda jedne ljubavi"

Dobro došli na dvanaestu (ma jesmo dobri, mašala) temu serije "Veličanstveno stoljeće"

prijevod i obrada:

Remove this ad
Remove this ad

Markonoc

#1 [url]

Jan 26 13 8:25 PM

Re: Muhteşem Yüzyıl / Veličanstveno stoljeće vol. 12

83. epizoda

[code]https://mega.co.nz/#!2ZEiiJgT!fhUqMHUoZt3ieCAJfKFXc2t8rJFH4BZPwsK-awBiZDA[/code]

[code]http://rapidgator.net/file/73888537/83.VS.avi.html[/code]

(zbog nove epizode, po @boninoj želji, otvorena je nova tema)

#2 [url]

Jan 26 13 8:30 PM

Super!
Samo i ovde da kazem da je skidanje super lako! Neka niko ne odustane kad mu se zavrsi DOWNLOAD i ne dogadja se nista. Samo cekajte, sam DOWNLOAD na disk pocne i traje jako kratko.

#3 [url]

Jan 26 13 8:33 PM

Dobra večer
samo da pozdravin sve vas na forumu pošto sam i ja od večeras član.

Lp
Micha

#4 [url]

Jan 26 13 8:37 PM

Velicanstveno stoljece 83.epizoda prevedena

[code]http://putlocker.com/file/216C062DA8847CAB[/code]

za sve je zaslužna

#5 [url]

Jan 26 13 8:48 PM

Antigona wrote:
Super!
Samo i ovde da kazem da je skidanje super lako! Neka niko ne odustane kad mu se zavrsi DOWNLOAD i ne dogadja se nista. Samo cekajte, sam DOWNLOAD na disk pocne i traje jako kratko.

Vjerovatno je u pitanju sistem downloada kao kod Internet Download Manager-a.
Paralelan download sa više linkova i tako daje max download brzinu.
Na kraju to lijepo spoji, i to je ono što mislite da je download na kraju,
ali je samo spajanje već skinutih djelova koji nisu vidljivi, već su u temp. mapi.

Lijep pozdrav svim veličanstvenim dušama na ovom forumu!

Najduže putovanje na koje u životu možete krenuti je ono od vaše glave do vašega srca.
(Gary Zukav)

#6 [url]

Jan 26 13 9:16 PM

Alene, to o cemu pricas su za mene spanska sela. Kako god, meni je samo odradilo i sve je super!
Samo sam razmisljala onda kad je DOWNLOAD dosao do 100% i vise se nista nije desavalo, da odustanem i krnem od pocetka, medjutim to bi bila greska. Kasnije se skinulo na disk, ali treba pricekati.

Alene, svaka cast na strpljenju!

#8 [url]

Jan 26 13 9:56 PM

Za dame, ako je koja propustila!
Pogotovo Sarajke, spominju ga kao gosta za show Anadolu Atesi u februaru mjesecu.

[youtube]bMAdKdiXn8E[/youtube]

Najduže putovanje na koje u životu možete krenuti je ono od vaše glave do vašega srca.
(Gary Zukav)

#9 [url]

Jan 26 13 10:00 PM

Anadolu Atesi Aspendos
Dance show belly dance "Night of the Sultans"

[youtube]S0KluF5El0U[/youtube]

Ni gospoda se neće dosađivati, koliko se da vidjeti!

(Gary Zukav)

#10 [url]

Jan 26 13 11:49 PM

A ako sam vas zainteresovao za Vatru Anadolije,
sat i po "topline":

Nemojte se opeči...

[youtube]zT_IbXENdcA[/youtube]

(Gary Zukav)

Remove this ad

#11 [url]

Jan 27 13 2:41 AM

Euhmmm..
Ovaj upload sa Mega (ovaj brzi) kod mene od 1:17:21 pa do kraja epizode nema tona.. Na VLC mogu odgledati do kraja bez tona, na WMP na tom segmentu stane, i ukoci, pa onda ubrza, na Real Playeru, isto tako, na Winampu isto tako..
Ovo sa drugim mogucnostima, jednostavno ne razumijem kako downloadirati.
Htjedoh, eto prijaviti kvar

"Destur! Sultan Suleyman Han Hazretleri!" :)

#12 [url]

Jan 27 13 3:18 AM

Evo za sve drage kolege na forumu posto sam novi pa reko da i ja na neki nacin pridonesem ka napretku i razvijanju ove lijepe druzine, jest da mi je trebalo vise od 4 sata dok sam uploadovao na youtube ali nema veze sve za drustvo tako da uzivajte oni koji su tu lijep pozdrav a ostalima zelim laku noc

[youtube]L98vKixeH70[/youtube]

Markonoc

#13 [url]

Jan 27 13 8:42 AM

senadxxx wrote:
Evo za sve drage kolege na forumu posto sam novi pa reko da i ja na neki nacin pridonesem ka napretku i razvijanju ove lijepe druzine, jest da mi je trebalo vise od 4 sata dok sam uploadovao na youtube ali nema veze sve za drustvo tako da uzivajte oni koji su tu lijep pozdrav a ostalima zelim laku noc

Prijatelju, upload ti je već blokiran

#14 [url]

Jan 27 13 9:10 AM

Hvala prevoditeljici, Ciccy, Marku i Alenu koji je biolestan uploadao epizodu.

Lijep vam pozdrav

#15 [url]

Jan 27 13 10:23 AM

Kayıp-ruh wrote:

Prijatelju, upload ti je već blokiran

Ne Kontam kako mislis blokiran??
Hej pa da vidi fakat neki klinac se desava hmm kako ovo sto pise svasta

[quote]Votre vidéo est bloquée partout.
Il semble que votre vidéo contienne des extraits appartenant à un tiers.
Pour visionner les extraits ayant généré une correspondance dans le système d'identification de contenu, regardez la vidéo située à droite. La vidéo commencera là où le contenu a généré une correspondance dans le système d'identification de contenu.
Voici les informations détaillées :

"myy 83 720p logolu", contenu audiovisuel administré par : 0:02
International Licensing Service GmbH

#16 [url]

Jan 27 13 5:14 PM

Bona wrote:
Euhmmm..
Ovaj upload sa Mega (ovaj brzi) kod mene od 1:17:21 pa do kraja epizode nema tona.. Na VLC mogu odgledati do kraja bez tona, na WMP na tom segmentu stane, i ukoci, pa onda ubrza, na Real Playeru, isto tako, na Winampu isto tako..
Ovo sa drugim mogucnostima, jednostavno ne razumijem kako downloadirati.
Htjedoh, eto prijaviti kvar

Nisi jedina, prijavljujem ja isti kvar! Dosla sam da pitam sta je u pitanju, dal je do mene, ili download-a, ali nadjoh tvoj post, pa ne moram da objasnjavam.
Na BS Player-u mi ton od 1:17 secka, nemoguce je gledati. Prebacila sam na USB, pa na TV i tamo moze da se odgleda do kraja bez tona.
Nisam znala sta je u pitanju.
Nema veze, odgledala sam bez tona, ali cisto da prijavim, da znate.

Pozdravljam vas i uzivajte!

#17 [url]

Jan 27 13 5:56 PM

Ne znam, zaista što je kod vas u pitanju. Meni radi cijela epizoda i u WMP-u i VLC-u. Ima i slike i tona, sve štima. Evo, sad sam probala. Inače ja koristim Google Crome za skidanje epizoda.
Ne razumijem se u sve to skupa dovoljno da bih nešto mogla savjetovati.

pozdrav svim forumašima

#18 [url]

Jan 27 13 6:55 PM

Ne znam ni ja sta je u pitanju, ali mi je lakse kad vidim da nisam jedina. To znaci da nije greska do mene.
Sta god da je, neko ce se mozda javiti da objasni, pa da znam za ubuduce ako ja mogu da ispravim.
Da, i ja koristim Google Chrome, mada ne verujem da je to bitno.

#19 [url]

Jan 27 13 8:00 PM

Ma nema veze, jer sam skinula torrent file na NNN. Ovaj file sa Mega ima u lijevom gornjem uglu reklamu za balkanje.com i ima malo sitniji prijevod, a ovaj sa NNN nema reklamu, ima malo krupniji prijevod, i on nema problema sa tonom. Na kraju ipak sve ok.

"Destur! Sultan Suleyman Han Hazretleri!" :)

#20 [url]

Jan 27 13 8:03 PM

A ovaj upload na youtubu nije jos blokiran, bar kod mene

" Odlazeći, čuvaš slobodu! Ostajući, čovjek trpi ili napada!
Ja se krećem u krug. Odlazim i vraćam se. Slobodan i vezan. I mislim. I čeznem.
I volim. "
Meša Selimović

Remove this ad

Quick Reply

bbcode help