Remove this ad

#21 [url]

Apr 24 13 12:22 PM

Re: Trač partija uz kavu i rahat lokum vol.4

Dragi moji, eto ja kao proročica Vanga, malo zafrkancije, posmatrate vi nas, eto Alen njegov potpis, pa Lila i post sa meteorološkim izveštajem a i njenim potpisom, pa Skuli sa princezicom, uživaju napolju, mogu misliti kako je mama srećna. Antigona se zabrinula, no sve dođe na svoje mesto. Još da nam se jave Jaja i Marko, pa ćemo biti kompletni. Naravno, ko čeka, taj i dočeka.

Kod mene u Bg-u 29C, bila sam napolju, jeste da je toplo ali se sve da izdržati. Uživajmo u lepom i sunčanom vremenu.

Celom tračerskom društvu puno srdačnih pozdrava!

Postoji mesto gde Ljubav počinje i mesto gde Ljubav prestaje - a Ljubav ne traži ništa

Karl Sandberg

Remove this ad

#22 [url]

Apr 24 13 3:25 PM

skulirana wrote:

Dragi moji, mi smo vani. Uživamo u lijepom vremenu, onda se umorimo i lijepo spavamo. A vani je zanimljivije nego doma, doma smo već sve upoznali i istražili.

Ako je tako, onda samo vi uzivajte, a mi forumasi cemo vam oprostiti izostanke!
Saljem veliki poljubac za princezu.

BebaiMira wrote:

Kod mene u Bg-u 29C, bila sam napolju, jeste da je toplo ali se sve da izdržati. Uživajmo u lepom i sunčanom vremenu.

Joj, za mene ovo vec postaje pretoplo. Volim kad je do 25 stepeni, ali cujem da za sutra prognoziraju i do 30!

#23 [url]

Apr 25 13 9:57 AM

Crnogorski časopis Žena Sam Ja, dopada mi se, jer sam u njemu pronašla mnogo lepih stvari. Nešto što me je podstaklo je ovaj članak "Njeno veličanstvo tetka". U većini slučajeva tetke su veoma omiljene i voljene i osobe, u koju imamo bezgranično i bezrezervno poverenja. Ja svoju tetku obožavam.

NJENO VELIČANSTVO TETKA (Nisam pronašla ime autora)
Kod mnogih pojam tetka povezuje se sa najljepšim iskustvima i najtoplijim emocijama. Nju svi osjećamo kao drugu majku. Naravno, za majku nema zamjene, ali jedina osoba koja može da konkuriše za to mjesto je tetka. Ona je nekako najprirodnija zamjena u slučaju da majka iz bilo kojeg razloga nije u mogućnosti da bude pored svog djeteta. Tetka je neko ko zna da voli, mazi i razumije, da opravda nestašluk i sačuva tajnu, zna da se igra i da posavjetuje.

Često su djeca bliskija i opuštnija sa tetkom nego sa svojim roditeljima. Zašto?

Zato što roditelji moraju da budu strogi, a ako su strogi tu nema mjesta za prijateljski odnos sa djecom. Oni moraju da vaspitavaju djecu, a vaspitavanje podrazumijeva i kazne. Kod tetke toga nema. Vaspitanje nije njen posao i kod nje vlada apsolutna demokratija. Kao i kod bake i djeda, gdje je sve dozvoljeno, s tim što je tetka, za razliku od bake i djeda, sličnih godina kao roditelji i zato su bliskije sa mladima, kažu istraživanja.

Tetkama djeca mogu povjeriti ono što ne smiju roditeljima, jer kod njih nema straha od grdnje, svadje i “maltretiranja”. Tetke su super pogodne za djevojčice koje su u pubertetu i koje traže odgovore na mnoga pitanja i žele probati mnogo stvari u životu. Tada je tetka nezamjenljiv sagovornik, obzirom da zna mnogo više od djevojčicinih drugarica, a opet, neće kažnjavati za svaku grešku, kao što bi to uradila majka.

I kada imaju problema u porodici, sa roditeljima ili neku veću krizu u kući, djeca se povjeravaju tetkama. Tetke ih najbolje poznaju. One su isto kao roditelji, jer se raduju i malim i velikim uspjesima svojih andjela i uvijek navijaju za njih. Tetka se oduševljava kada sazna da je “zlato tetkino” naučilo da vozi bicikl, dobilo peticu iz matematike ili napisalo najbolji sastav....

Ljubav prema djeci od brata ili sestre ne umanjuje se kada tetka dobije svoju djecu. Jednostavno, za svakog ima mjesta u svom srcu, jer ne kaže se uzalud da se ljubav dijeljenjem uvećava. U ovom slučaju baš to pravilo i važi, kažu stručnjaci.

Eksperti dodaju i to da žene koje nemaju svoju djecu kroz djecu brata ili sestre na neki način ostvaruju ulogu majke i manje pate zbog toga što nemaju svoju djecu.

- Biti tetka je najljepši osjećaj na svijetu.
- “Tetkina zlata” su andjeli koji donose samo radost i sreću.
- Nećaci imaju posebno mjesto u tetkinom srcu.
- Biti tetka znači biti majka nekome ko ti nije dijete, te biti drugarica i inspiracija i uzor u nečijim očima.

Ovaj tekst završavamo sa divnim Duškom Radovićem i njegovim riječima: ''Mame, rađajte djeci sestre, jer sestre postaju tetke, a tetke su najljepši, nezamjenljivi dar svakom djetinjstvu.''

Puno pozdrava za moje tračere!

Postoji mesto gde Ljubav počinje i mesto gde Ljubav prestaje - a Ljubav ne traži ništa

Karl Sandberg

#24 [url]

Apr 25 13 10:22 PM

Nisam jos tetka, ali sigurna sam da cu biti super tetka

Evo nova pjesma grupe Van Gogh

[youtube]DvupccPfunI[/youtube]

" Odlazeći, čuvaš slobodu! Ostajući, čovjek trpi ili napada!
Ja se krećem u krug. Odlazim i vraćam se. Slobodan i vezan. I mislim. I čeznem.
I volim. "
Meša Selimović

#26 [url]

Apr 26 13 10:58 AM

Dragi moji tračeri, postavili ste divne komentare, a Lila koja je postavila najnoviju pesmu grupe Van Gogh mi se veoma dopada, malo da nas razdrma. A drago mi je da se i Marko javio, pa bilo bi dugo do osmog meseca !

[youtube]VIKpko4Ln90[/youtube]

[youtube]hpPW1BRLPgs[/youtube]

Ovaj predivan video postavila je omiljena mi 09Otilija - Tema za dvoje a muziku je napisao Boris Bizetić

[youtube]n0-H-lgiFBg[/youtube]

Sve vas puno, puno pozdravljam i

Karl Sandberg

#27 [url]

Apr 26 13 11:11 AM

BebaiMira napísala :

Biti tetka je najljepši osjećaj na svijetu.
- “Tetkina zlata” su andjeli koji donose samo radost i sreću.
- Nećaci imaju posebno mjesto u tetkinom srcu.
- Biti tetka znači biti majka nekome ko ti nije dijete, te biti drugarica i inspiracija i uzor u nečijim očima.

Ja poznám aj tento pocit " biti tetka " ale "Biti baka" je ešte niečo úžastnejšie. Neviem to opísať, to treba zažiť , a ja Vám to z celého srdca želám. Viem že niektorí z Vás budete zažívať ešte len pocity matky , otca, určite tetky a strýka . Užívajte si to z celého srdca, lebo to je to najkrajšie na tomto svete.

Krásne slnečné pzdravy posielam pre Skuliranu, Lilu, BebaiMiru,
Antigonu, Alena , Marka
a ostatných , ktorí nás čítajú.

#29 [url]

Apr 26 13 4:16 PM

Markonoc wrote:

Čekam osmi mjesec... (sad se smijte, slobodno)

Haha, pa kad nam se budes javio posle toga, ima da osvanu neki bazenu u prevodu.

gabulianka wrote:

Krásne slnečné pzdravy posielam pre Skuliranu, Lilu, BebaiMiru,
Antigonu, Alena , Marka
a ostatných , ktorí nás čítajú.

Gabulinka i za tebe jedan veliki...
Ma, ne jedan, evo tri!

skulirana wrote:
Dragi moji tračljavci,
lijepo je doći na forum i vidjeti da su se ljudi javili i ostavili prekrasne postove za pročitati.
Ovo je inače dosta "šutljivi" forum.
Tek po nekoj zahvali vidim da je netko svraćao, ali se nije oglasio.

Da, zaista je cutljiv forum, steta sto nas ima malo! Da nas je vise, svako bi u nekom trenutku imao sta da kaze.
Dobro ga i ovako odrzavamo, mi koji se redovno javljamo. Meni je pravo zadovoljstvo da pricam s vama, ali javim se samo kad imam sta da kazem, ili da pitam. Ne vredi ni na silu pisati, tek po cenu da se pise, pa lupati.

#30 [url]

Apr 26 13 5:15 PM

Drga Antigona,
ja već imam dojam da sam dosadna.
Drugi se jave tu i tamo, ja uvijek imam nešto za reći. Ok, šutim.

Remove this ad

#31 [url]

Apr 26 13 5:38 PM

skulirana wrote:
Drga Antigona,
Drugi se jave tu i tamo, ja uvijek imam nešto za reći. Ok, šutim.

Skuli, ne, nisi dosadna!
Naprotiv, bas si zanimljiva, a ja se samo cudim kako uvek imas sta da kazes? Ti ovaj forum i drzis u zivotu, zato bih te molila da istrajes, jer nam dajes motivaciju da se i mi ostali javljamo.

Joj, u BG je tako vruce, danas je bilo 30 stepeni! Ovo je pravo leto, a tek je april. Do juce smo kukali na zimu, a sad imam utisak da ce nam ova vrucina brzo dosaditi.
Ja bih najvise volela da malo duzemo mozemo da uzivamo u prolecu, bar par meseci da bude oko 22 - 25, ali toga vise nema...

Uzivajte u nekoj hladovini...

#32 [url]

Apr 26 13 7:13 PM

Antigona wrote:

Da, zaista je cutljiv forum, steta sto nas ima malo! Da nas je vise, svako bi u nekom trenutku imao sta da kaze.
Dobro ga i ovako odrzavamo, mi koji se redovno javljamo. Meni je pravo zadovoljstvo da pricam s vama, ali javim se samo kad imam sta da kazem, ili da pitam. Ne vredi ni na silu pisati, tek po cenu da se pise, pa lupati.

Draga Antigona to što nas je malo, jeste tako je, ali smo dosta redovni. Dobro si rekla da ne treba na silu pisati. Inače ja obožavam ovu naš trač partiju, i uvek ću se truditi da barem ovde budem redovna, što mislim da i činim a i tvoje prisustvo me takođe raduje i veseli.

skulirana wrote:

Draga Skuli, kakva dosadna, ko je rekao dosadan ,ti mi daješ podstreha da se redovno javljam, volim tvoje postove, volim tvoj humor, divne opise tvojih i Marijinih doživljaja, svih pohvala, priča sa nama i da ne nabrajam više. Samo ti "šuti" i

Draga Jaja raduje me što si baka, sigurno je to divan osećaj. Tebi jedan veliki

Draga Lila, uvek si u mojim mislima, i onaj video koji si postavila je predivan. Uživaj u ovom proleću-letu, budi vesela i razdragana a ja ti šaljem

Naravno ne mogu da zapostavim meni dragog prijatelja Alena, pa te posebno

Ovaj video me je oduševio, kako je došlo ovo proleće po celom gradu ima puno, puno male dece od bebica u kolicima, do malo većih. Pošto su deca naša budućnost, evo i nešto lepo za sve vas.

[youtube]hi4aLY1ajTY[/youtube]

Prijatno veče, uživajte!!!

Karl Sandberg

#34 [url]

Apr 27 13 12:28 AM

Skuli, mozda je mlada ubacila neku olovnu kuglicu u bidermajer?

Joj, crkoh od vrucie...

Odoh da gledam Sulju, dozvoljeno je da mi se IQ sroza na nivo broja cipela pre nego to odem u krevet.
Sutra je novi dan, pa cu negde valjda da napunim akumulator. Mozda resim da citam ponovo Dostojevskog, pa se povratim.

#35 [url]

Apr 27 13 12:39 AM

Dragi moji meni bas odgovara ovaj ''tempo'' na forumu, ovo je jedini forum gdje mogu biti ono sto jesam, a da ne slusam kritike raznih ''dobronamjernika'' i njihovo zabadanje nosa gdje treba i ne treba.
Kao i vi uzivam u lijepom vremenu, meni je zaista bilo potrebno sunce i ne zalim se sto je toplo

" Odlazeći, čuvaš slobodu! Ostajući, čovjek trpi ili napada!
Ja se krećem u krug. Odlazim i vraćam se. Slobodan i vezan. I mislim. I čeznem.
I volim. "
Meša Selimović

#37 [url]

Apr 27 13 5:30 PM

Dragi moji tračeri, trenutna temperatura u BG u 18,00h je bila 30C, toplo je, izdržavam, pošto mi još u stanu nije mnogo toplo. Bila sam jutros vredna i u cik zore obavila sve poslove, a sada slušam muziku i mislim na vas. Želim vam svima prijatan i lep vikend.

[youtube]Zf6K3vGmXOA[/youtube]

[youtube]lc7E-rn2sjY[/youtube]

[youtube]GXsVEMtWDzU[/youtube]

Karl Sandberg

#38 [url]

Apr 28 13 12:03 PM

Dragi moji,
ja imam vikendom najviše vremana. Dok je tata sa svojom najdražom od koje ga je teško odvojiti, ja nađem dosta vremena da prođem cijeli net.
Našla sam jedan korisni savjet.

Skrivena rezerva u bateriji vašeg Nokia mobilnog telefona
Ako vam se Nokia mobitelu ispraznila baterija, imate mogućnost da ukucate *3370# i mob će imati 50% dopunjenu bateriju. Telefon će ovu rezervu nadoknaditi kod slijedećeg punjenja.

Evo popularnog Mata - Meriha Ermakastara iz serije 1001 noć u dvije novije pjesame. Meni se jako sviđa njegova muzika, mislim ritmom jer ga ne razumijem.

[youtube]rXj8VKLUwBU[/youtube]

[youtube]SU9ds-tsb9Y[/youtube]

pozdrav vam

#39 [url]

Apr 28 13 1:30 PM

Danas je nedelja, dan sa odmor i za opuštanje. Evo jedan nešto od mene ...

[youtube]luY5U4zvKZ8[/youtube]

Za moje tračere!

Karl Sandberg

#40 [url]

Apr 29 13 11:27 AM

Draga BebaiMira,
zanimljiv i lijep je ovaj gradić.

Našla sam jednu sliku koja priča o tetama.

A ovako se danas igraju djeca.

lijep pozdrav

Remove this ad

Quick Reply

bbcode help