Remove this ad

#41 [url]

Apr 29 13 1:43 PM

Re: Trač partija uz kavu i rahat lokum vol.4

Da, ovakvo "igranje" gledam svaki dan. Deca i kad su zajedno ne razgovaraju, nego se dopisuju preko FB-a.
Moj sin ceka da se vrati iz skole da bi "razgovarao" sa drustvom sa kojim je proveo vreme malo pre toga, u skoli.

Remove this ad

#42 [url]

Apr 29 13 7:07 PM

Draga Skuli, jeste gradić je predivan, u to sam se uverila boraveći u njemu, malo su me ponele uspomene.

JAO, SVE MANJE VREDIM!!!

Sve vas puno pozdravljam!

Postoji mesto gde Ljubav počinje i mesto gde Ljubav prestaje - a Ljubav ne traži ništa

Karl Sandberg

#43 [url]

Apr 30 13 4:06 PM

Za moje drage tračere, malo da se razonodite ... svašta ..., ali ono što običan narod kaže je i za suze i za smeh .... ali ja ga vidim sasvim drugačijim očima, mnogo lepšim, srećnijim i zadovoljnijim, uspešnijim, naprednijim, .....

Kako Srbin vidi Balkan!

Kako Hrvat vidi Balkan!

Kako Slovenac vidi Balkan!

Postoji mesto gde Ljubav počinje i mesto gde Ljubav prestaje - a Ljubav ne traži ništa

Karl Sandberg

#44 [url]

Apr 30 13 5:22 PM

skulirana wrote:
Draga Antigona,
moj nećak se jako voli družiti pa ide i van i druži se, ali kad je doma, onda je na skype i priča se cijeli dan s prijateljima.
Učenje je tlaka jer se onda ne može družiti. On nebi ništa radio osim družio se.

Da, Skype sam zaboravila! I android telefon. Kad nije na kompu, onda je na netu preko telefona...
O ucenju da ne govorim, jedva se nadje vremena...

BebaiMira wrote:
Za moje drage tračere, malo da se razonodite ... svašta ..., ali ono što običan narod kaže je i za suze i za smeh .... ali ja ga vidim sasvim drugačijim očima, mnogo lepšim, srećnijim i zadovoljnijim, uspešnijim, naprednijim, .....

Znam ove mape predrasuda, videla sam ih sve. Najsmesnije mi je kako Grci posmatraju ostale.

Inace sve u te mape su kreacija jednog Bugarina, koji je hteo da predrasude koje imamo jedni o drugima pretoci u nesto smesno.
Evo linka: http://www.blic.rs/Slobodno-vreme/Zanimljivosti/372808/Pogledajte-kako-Srbe-vide-drugi-Za-Ruse-smo-unucici-za-Turke-teroristi-za-Britance-neucrtani

#45 [url]

May 1 13 12:59 AM

Svim radnicima i neradnicima zelim srecan 1. maj, uz prigodnu muzicku numeru moje mladosti:

[video]http://www.youtube.com/watch?v=248vN5l_xo8[/video]

P.S. - Zasto meni nikad ne uspeva samo na ovom forumu da umetnem YT snimak sa BB kodom? Ovo sam uradima sa [video][/video].

#46 [url]

May 1 13 7:50 AM

Dragim tračerima čestitam Međunarodni praznik rada, 1. maj

[youtube]JAAB40LZ2qM[/youtube]

P.S. Antigona, mene su naucile Lila i Skuli

uđeš u [youtube][/youtube] a zatim kopiras http://youtu.be/KWRG6mIfuaQ odnosno uneseš ono što sam boldirala!

Karl Sandberg

#47 [url]

May 1 13 3:32 PM

Kad gledam nebo, vidim tebe.
Kad gledam more, vidim tebe.
Kad gledam sunce, vidim tebe.
Kad gledam zvijezde, vidim tebe.
Daj hebo te, makni se vise.

pozdrav

#48 [url]

May 1 13 11:49 PM

Hej dragi moji, lijepe su vam prvomajske cestitke, ali ja 1 Maj ne dozivljavam kao praznik, jer se stvarno nema sta slaviti. Svaka cast svima onima koji su danas protestvovali za bolja radnicka prava, a mi bosanci se sve zalimo da nemamo posla i da su nam osnovna radnicka prava uskracena, a ni jednog glasa bar na danasnji dan da kaze stop proslavama i tefericima. Uvijek sam za druzenje, izlaske, ali da se slavi dan na koji se radnici trebaju da bore za svoja prava za mene je besmisleno. Da mladi imaju posla, da se postuju zakoni i propisi iz radnog prava, onda bi to sve imalo smisla i imalo bi se sta proslaviti, ovako...zalosno.

Neki dan je u Srbiji bila najezda nekih musica, kad i kod nas danas u pojedinim dijelovima grada ista situacija

http://www.klix.ba/vijesti/bih/najezda- ... /130501080

" Odlazeći, čuvaš slobodu! Ostajući, čovjek trpi ili napada!
Ja se krećem u krug. Odlazim i vraćam se. Slobodan i vezan. I mislim. I čeznem.
I volim. "
Meša Selimović

#49 [url]

May 2 13 1:13 AM

Lila, jeste bila najezda musica i to onih obicnih (sto lete na svetlo i zutu boju). To se desilo u Kraljevu, mada neki tvrde da je bilo i u ostalim mestima. Strucnjaci su objasnili pojavu. Desilo se to posto je naglo otoplilo, pa su se izlegle 3-4 generacije musica, a nije uspela da se uspostavi ravnoteza u prirodi. t.j. oni kojima su musice hrana nisu uspeli da ih pojedu.
Sve u svemu, menja se klima, pa su se i sirote zivotinje zbunile. Uskoro cemo imati verovatno tropsku.

Sto se 1. maja tice - u Srbiji isto. Slavilo se, islo na izlete i rostiljanje, kao da nam ruze cvetaju, kao da svi imaju posla i debele plate.
Svaka cast Zagrebu, vidim da je tamo bilo demonstracija i zahteva koji su adekvatni radnickom prazniku.

Pozdrav iz usijanog Beograda (kazu da ce da zahladi tek iduce nedelje...)

#50 [url]

May 2 13 11:57 AM

Uhvati policajac lopova. Nemoćni lopov pita policajca:
Je l' mogu da odem čas do one pekare, umrijet ću od gladi?
Policajac reče:
Idi, ali odmah da se vratiš.
Policajac ga pusti, lopov pobjegne. Sutradan isti policajac uhvati istog lopova.
Lopov mu kaže:
Ajd' Molim te, pusti me da odem do one pekare, umrijet ću od gladi.
Policajac mu kaže:
Haha nisam ja od jučer, ti ostani tu, a ja ću ti otići kupit!

Kod nas je ugodno vrijeme, ali ljudi vriju, svima je dosta štednje, otpuštanja, novih poreza i besperspektivnosti.
Oni bivši vladajući su sve pokrali i uništili, ovi sad rade na tome da mi platimo dug zemlje od svojih plaća i imovine.
Nemamo još jedino poreza na zrak.

pozdrav svima

Remove this ad

#51 [url]

May 2 13 12:49 PM

I kod nas je dosta toplo. A što se tiče bezperspektivnosti, ljudi su bez posla, obrazovani mladi kadar nam odlazi u inostranstvo, što je meni najbolnije, mi sami sastavljamo kraj s krajem, sve je pokradeno što se do sada sticalo, ali valjda kod nas treba dosta vremena da bi se nešto značajno desilo.

Želim da svi mi živimo normalno, da imamo novca da preguramo ceo mesec, da uštedimo, da idemo na letovanje, zimovanje, i da živimo kao sav normalan svet. No, kriza je u celom svetu, ali se ne treba zavaravati sa tim, nego treba razmišljati drugačije za dobrobit svih nas.

Trenutno u mom kvartu se održava Uskršnji derbi u malom fudbalu. Vrlo je uzbudljivo, vidim kako se ti mladi sportisti raduju uspehu i svojski igraju fudbal. Muzika koju puštaju je predivna i odbarana, navijači ushićeni, tako da za trenutak možemo da zaboravimo na probleme i uživamo u njihovom derbiju.

Treba verovati u mladost, jer nam ona može doneti samo pozitivno i dobro, i ja ih svojski podržavam.

Samo je jedan, jedinstveni Hari ...

[youtube]UUx_-FG_KoM[/youtube]

Karl Sandberg

#52 [url]

May 3 13 1:01 AM

BebaiMira wrote:

uđeš u [youtube][/youtube] a zatim kopiras http://youtu.be/KWRG6mIfuaQ odnosno uneseš ono što sam boldirala!

Hvala, ajd' da probam...
I... pored najbolje volje ne uspevam, ne kapiram gde i kako treba da ubacim boldovano? Trebalo bi prvo [youtube][/youtube], pa unutra link. E, sad... dal boldovano ide pre, ili posle linka?

#53 [url]

May 3 13 1:02 AM

Evo vam jedna predivna pesma na kojoj sam vezbala:

[youtube]vUSzL2leaFM[/youtube]

I... najzad posle nekoliko proba sam uspela. Samo si mi objasnila... svaka ti cast!
Ovo sto si ti postavila je deo linka koji treba prekopirati, a ne ceo YT link. Znaci - treba kopirati samo deo linka posle znaka "=".
Ovo kako si napisala ja sam prvo shvatila da ovo boldovano dodajem na svaki link, a ono je ustvari link peme koju i ti postavila.

#54 [url]

May 3 13 1:11 AM

skulirana wrote:

Oni bivši vladajući su sve pokrali i uništili, ovi sad rade na tome da mi platimo dug zemlje od svojih plaća i imovine.
Nemamo još jedino poreza na zrak.

I kod nas su pokrali isto tako.
Nego vi ste bar u prednosti sto ste uhapsili Sanadera, pa mogao bi on da plati bar deo duga.

#55 [url]

May 3 13 4:57 PM

Ciao dragi tračeri, za sva vremena i uvek aktuelan mr Bean

[youtube]JizFAhEpiEc[/youtube]

Karl Sandberg

#56 [url]

May 3 13 6:35 PM

skulirana wrote:
Draga Antigona,
ako imaš nakon toga znaka '=' i koda neki specijalni znak kao npr. # ili &
npr. http://www.youtube.com/watch?v=LihPqSki0UY#
onda i ovu tarabu treba obrisati. Inače kako si rekla ide ono iza znaka =

Aha, hvala ti za info! Kad se budem suocila da znam.
Ovo sam sinoc mozgala, dok nisam provalila na sta je BebaiMira mislila. Da se tu nasla neka taraba, ili & ne bih provalila uopste.

skulirana wrote:

Ma Sanader je ukrao dosta, ai to je samo kap u moru.

Danas je petak

Znas kako? Kap po kap. Koliko je Sanadera u ovom podrucju? Problem je samo sto je nekome odgovaralo njega da ocinkari, a ostali uspevaju da se izvuku. Bar za sad...

Da, kod nas je Veliki petak!

#57 [url]

May 4 13 12:05 AM

BebaiMira, poslije rata, dok sam jos dijete bila, Mr.Bean mi je bio glavna razonoda na TV-u, kad god je bilo dosadno, hajmo gledati MR.Beana

Ja nisam bas upucena u cijene u regionu, ali mislim da manje plate, a vecih cijena nema nigdje kao u Bosni

A dragi moji prijatelji pravoslavne vjeroispovjesti zelim da vam ovi dani pred praznik i sam praznik budu ispunjeni radoscu, slogom i ljubavlju

Pozdrav.

" Odlazeći, čuvaš slobodu! Ostajući, čovjek trpi ili napada!
Ja se krećem u krug. Odlazim i vraćam se. Slobodan i vezan. I mislim. I čeznem.
I volim. "
Meša Selimović

#58 [url]

May 4 13 1:16 AM

Lila, hvala ti!

Ja sam skoro citala da je u regionu (bez Slovenije) najjeftinija Makedonija, a najskuplja Hrvatska.
Ne znam kolike su vam plate, ali su cene u BiH sigurno manje nego u Srbiji, jer svakog vikenda je Bijeljina puna ljudi iz Srbije koji idu u nabavku, a u povratku napune i rezervoar benzina.
Iz Srbije jos idu u Madjarsku i vracaju se puni svega za mnogo manje para. Isto kao sto Skuli rece za Sloveniju. Isplati im se cak i benzin da trose, plate putarinu, ili autobusku kartu. Nabavka u Madjarskoj se toliko isplati da su nam i pijace pune hrane i kozmetike donesene iz Madjarske. Ljudi koji prodaju to po pijacama plate sve gore navedeno, plus tezgu na pijaci, a ta roba je opet dosta jeftinija nego u marketima.

Skuli, nisam znala da je SLO toliko jeftinija, svi su se ranije zalili da je bila skupa. Jos na njihove plate!!!! Ali zato znam da je Hrvatska preskupa, svi kukaju.

Sto se Dodika tice, ne zovu njega dzabe Mile - Ronhil. Navodno je taj njegov imetak od sverca cigareta za vreme rata. Da li je tacno - niko ne zna. Naravno, to niko da dokaze. Mada, eno vidim, uhapsili zbog korupcije nekog predsedika iz BiH (ne znam cega, jer tamo ima toliko tih predsednika svega i svacega). Sve mi to deluje da nekog uhapse tek kad vise nije potreban. Tako je Sanader uhapsen kad je odsvirao svoje, verovatno i ce i ovaj Bosanac isto da prodje. Ti pomenu Dodika, ali on je malo dete za Mila Djukanovica, a obojica jos opstaju.

To je tacno da kod nas prodaju sav evropski otpad i robu loseg kvaliteta, ali na zalost ne krse time nase zakone. Gledala sam svojevremeno emisiju, u kojoj je govorila predsednica nekog Udruzenja potrosaca (ili kako se to vec zove), iz Hrvatske. Oni su to, sto smo mi svi tvrdili (ali nismo imali dokaz) - dokazali na primeru Ariel praska za ves. Dali su na Hemijski fakultet na analizu isti prasak kupljen u Nemackoj i Hrvatskoj. Onaj kupljen u Nemackoj se pokazao naravno boljim, jer je bio koncetrovaniji, t.j. sadrzao je mnogo vise supstanci koje su navedene u sastavu, dok je onaj za hrvatsko triziste posedovao to sve u minimalnom procentu. Kada je obratila Procter & Gambleu da pita za razlog, objasnjeno joj je da su zakoni u HR labaviji po tom pitanju i da oni nisu u obavezi da prodaju isti sastav kao u Nemackoj. Naravno firma kao P&G uvek ima objasnjenje i ne bi sebi dopustila blamazu da krsi zakone neke zemlje.

Razlog za manje stroge zakone je da se time cuva domaca industrija. Kad bi u Hrvatskoj standardi za proizvodnju deterdzenta bili isti kao u Nemackoj, onda bi morali da nestanu domaci brendovi, jer ne bi mogli da prate taj standard. Tada bi morao da se uvozi prasak proizveden u EU, a Rubel bi nestao, jer fabrika ne bi mogla da isprati stroge standarde. Onda bi mnogo ljudi ostalo bez posla i sve u krug...
I, naravno P&G nije lud da trosi vise nego sto je potrebno, a time ne krsi zakon.
Tako je i sa svim ostalim proizvodima koji se kod nas uvoze. Tad sam doznala da postoje tri kategorije proizvoda. Oni najbolji su za staru EU i tamo ih i prave (citaj: Francuska, Nemacka..), druga kategorija je za nove clanice EU (Ceka, Madjarska...), pravi se po Poljskoj, Madjarkoj, Rumuniji, a treca ide nama van EU. Tako da ce Hrvarska mozda od jula zasluziti isti kvalitet kao Madjari.
Postoje inace jos nize kategorije, ali idu u Afriku i Aziju. Tako da kad pogledate, nismo bas najgori.
Ja zato volim da kupujem stvari malih proizvodjaca, jer multinacionalne kompanije (P&G i sl.) imaju poebne proizvodnje po istocnoj Evropi za nase trziste i to je taj losiji kvalitet.

Npr. ako kupite brend DM-a (Balea. Alverde), oni imaju malu proizvodnju i za sve je ista, jer ne mogu sebi da priuste toliko fabrika po celom svetu. DM ionako postoji samo u Nemackoj, Austriji i istocnoj Evropi, nema ga nigde vise. Sve sto prave, prave na jednom mestu i istog je kvaliteta, a to stize i kod nas.

Joj, udavih vas, ali bar da razjasnim o cemu se radi.

Skuli, poljubi Mariju, nadam se da joj se bar malo dopala Slovenija.

#59 [url]

May 4 13 9:56 AM

Draga Lila, hvala ti za tvoje lepe želje. Beograd je dosta pust, nema onih gužvi, mnogi su iskoristili dečiji raspust i praznike da odu negde.

Samo kada se setim šta smo sve gledali za vreme one nesreće koja nas je sve zadesila, a najgore je bilo gledati piratske kopije filmova koje su se tek razaznavale. No, prošlo je, idemo dalje, nadam se ka boljem, to zaista svima od srca želim.

Što se tiče cena, ma mi smo treće tržište, sve i svašta nam poturaju. Uvek gledam da kupim neku robu koja se tek pojavila na tržištu. Eto juče sam bila na zelenoj pijaci, ima svega i svačega. Imamo dosta naših srbijanskih proizvoda, što mi je drago. Što se tiče mesa baš sam kupila jagnjetinu, ona je oko 6,36 EUR, junetina bez kostiju oko 6 EUR i vrlo je lepog kvaliteta, crvena, nije zamrzavana, inače imam svog mesara kod koga godinama kupujem. Ne volim da kupujem po mega marketima, užasavaju me gužve. Jagode su 2,27 EUR, mladi beli i crveni krompir 2 EUR, 1 velika glavica kristal salate je 0.81 EUR. Sada sam preterala, baš dosta o cenama.

Skoro mi je bio drug iz Zagreba, baš smo išli po raznim prodavnicama, i baš je rekao, šta vi hoćete, imate svega i svačega a cene su solidne. Meni je bilo malo čudno, jer uvek mislimo da je kod drugog bolje.

Antigona, u početku mi je taj DM bio interesantan, no kada sam nekoliko puta kupila njihovu robu, nije mi bila kvalitetna i prestala sam da odlazim tamo. Inače i sama znaš da je na Kaleniću i Zemunskoj pijaci uvek bilo dosta mađarske robe, koju sam i ja kupovala, ali i ona je postala nekvalitetna, pa se više okrećem nekoj drugoj robi.

Skuli, baš su vam cene paprene što se tiče zelene pijace, a i ostalog. Napred sam navela da ja redovno idem na zelenu pijacu gde od proizvođača kupujem kvalitetnu i jeftiniju robu. Dobro si razjasnila za Sloveniju, dok ne odeš ne možeš da se uveriš. Drugaricina sestra živi Trbovlju i kad god dođe kaže da je sve kod njih preskupo.

Mojim dragim tračerima, želim sve najlepše uz srdačne pozdrave!

Karl Sandberg

#60 [url]

May 4 13 5:51 PM

skulirana wrote:

No, evo, uz slobodan prelazak granice, kada više nema carina, propast će dobar dio trgovačkih lanaca kod nas ili će spustiti cijene.
Uočila sam još jednu jako zanimljivu stvar. U nekim stranim trgovinama može se roba vratiti u roku nekoliko dana bez objašnjenja i prodavač vraća novac. To nismo do sada imali, ali kako je to u EU već dugo nešto potpuno normalno, dolazi i k nama.

U tome i jeste stvar - kod nas nema dovoljno konkurencije! Kad udje jos trgovackih lanaca u zemlju, ovi domaci, Todoric i drustvo, ce morati da spuste cene. Negde sam citala da u SLO u svakom selu ima po nekoliko marketa (na onako mali broj stanovnika), pa je onda logicno sto moraju da sputaju cene. Zato to verovato nadoknadjuje Mercator kod nas.

A to za vracanje robe je istina. Taj Zakon o zastiti potrosaca je skoro uveden u Srbiji i jedan je od onih evropskih. Citala sam negde po forumima da funkcionise, mada ja licno nisam probala nista da vracam.

A sto se cena tice, kod nas su banane jeftiije od najobicnih krusaka, kojih je Srbija puna! Apsurd!
Tako da me ne cudi kad kazes koliko kostaju kod vas kupus i luk. Moguce da je i to iz uvoza, jer su domace poljoprivrenike toliko opteretili razim dazbinama, pa im se ne isplati da proizvode. To koriste uvoznici i te, nedostatak domaceg luka i krompira nadoknadjuju uvozom trecerazredne robe iz EU (ili ko zna odakle).

Citala sam negde da je EU Madjarskoj ogranicila proizvodnju poljoprivrednih proizvoda (a toga najvise proizvode) zbog kvota EU. To u praksi znaci da ako Nemacka nema gde da proda svoje proizvode (jer je kod njih proizvodja jeftina zbog dotacija drzave), onda zabrane Madjarskoj da proizvodi da bi kupovali nemacko. Naravo, Nemacka sebi zadrzi najbolje, a losiji kvalitet ide za izvoz.

Pozdravljam vas sve iz sparnog Beograda!

Remove this ad

Quick Reply

bbcode help