Remove this ad

Lead

Jul 11 13 10:27 AM

Tags : :

Nastavljamo

Marko, evo popravila sam.
Remove this ad
Remove this ad

#1 [url]

Jul 11 13 10:39 AM

Re: Trač partija uz kavu i rahat lokum vol.5

SEMINAR ZA MUŠKARCE

TEME ZA DISKUSIJU:

S obzirom na kompleksnost tema, na raspravi može biti najviše 8 kandidata

Tema 1: Peglanje – od veš-mašine do ormara... taj misteriozni proces
Tema 2: Opasnost pri punjenju posudice za led (demonstacija i dijapozitivi)
Tema 3: Ti i elektrika – ekonomske prednosti kada se zove majstor
Tema 4: Posljednja znanstvena otkrića – kuhanje i odnošenje smeća NE izaziva impotenciju
Tema 5: Iako si u braku s njom, smiješ joj kupiti cvijeće (razgovor s psihijatrom)
Tema 6: Papir za WC – da li papir sam izraste na držaču za papir?
Tema 7: Kako spustiti poklopac školjke – korak po korak (video konferencija s Harvarda)
Tema 8: Deterđenti – doziranje, upotreba (praktičan rad se izvodi na otvorenom)
Tema 9: Osnovna razlika između košare za prljavi veš i poda (laboratorijski pokus)
Tema 10: Muški kao suvozač – je li genetski moguće da ne komentira kad ona parkira?
Tema 11: komunikacija: mentalne vježbe za razumijevanje, ako je nešto u ladici, da se ne pita "a u kojoj?" nego se pokuša sam pronaći
Tema 12: Može li šalica za kavu sama preletjeti do sudopera? (praktični dio vodi David Copperfield)

Malo šale na muški račun. Inače, može i na ženski.

pozdrav

#2 [url]

Jul 11 13 3:44 PM

[quote]Ja sam to navela u želji da prikažem koliko je vjeroučiteljica bolesna, a predaje u školi.

Skuli, po meni je uciti veronauku u XXI veku nenormalno!

#3 [url]

Jul 11 13 6:33 PM

Antigona wrote:

Skuli, po meni je uciti veronauku u XXI veku nenormalno!

Antigona,
ja se s ovim ne bih mogla složiti.

Kao što sam već više puta rekla, ja nisam religiozna i nikad nisam učila vjeronauk. Zbog toga sam bila od strane vjernika iz razreda, koji su išli u crkvu na vjeronauk, osuđivana. Nije mene to smetalo, samo kažem kako je bilo.
HR je katolička zemlja, što stvarno, što glumljeno. Koliki je dio stvarnih i predanih vjernika, ja nemam pojma. Mislim da vjeronauku nije mjesto u školi, to definitivno, osobito da ocjena iz vjeronauka ulazi u prosjek ocjena. Ok, ako je već u školi zbog politike, sasvim je pogrešno što se ocjenjuje i što je, recimo, ocjena iz vjeronauka u sastavu kriterija za upis u srednju školu.
To je vruć krumpir koji smo naslijedili iz bezumlja 90-tih i ni sadašnja vlast ne zna kako bi ga maknula iz škola zbog moguće sveopće histerije crkve pa se u to ne petlja.
Nikada nisam glasala za Tuđmana, nikada ni nebi. Sve je to dio njegove privatne trgovine s crkvom.

Ono što je činjenica, a to je da se ljudi u crkvi idu krstiti, idu ženiti, imaju na sahrani svećenika. E, sad što je zbog okoline, a što zbog predanosti vjeri je drugi par rukava. Kada dođeš prijatelju na neku njegovu svečanost u crkvu, dobro dođe da se tamo znaš ponašati. Da ti nije kao meni da mrmljam za vrijeme molitve i iznenadim se kad mi pruže ruke, kad nemam pojma gdje trebam sjesti, kad kleknuti, a kada ustati...
Po meni je, u sadašnjoj situaciji, vjeronauk dio opće kulture, ali spada u crkvu, a ne u školu.

A ono što ja mislim je da nema niti jednog boga. To su sve priče ispričane kako bi se pokorila masa, kako bi se lakše vladalao i manipuliralo ljudima. Religije su tvorevine vladajućih u želji da opljačkaju i drže narod u strahu. Istina, neke su nastale, davno, iz neznanja - više bogova, svaki je za neko čudo zadužen. Npr. za kišu pa za Sunce...
Mudri vladari su osmislili prije 2000-1700 godina način da drže ljude u pokornosti i to je "mudrost" vjere. Sve današnje religije su temeljene na istom principu, sa malo drugačijim običajima. Toliko su slične da je očito da se to samo kopiralo. U međuvremenu su se i svađali pa su se stvorile i podvrste prvobitnih religija.

Najveća i najočitija glupost mi je nova scientoliška vjera u Americi.
E, to je, pojednostavljeno, način na koji vjera nastaje, koliki joj je utjecaj i čemu služi.

Poznajem liječnika kojeg su roditelji poslali u sjemenište da postane svećenik. Nakon završene škole, pobjegao je od kuće i upisao medicinu. On kaže da su tamo u sjemeništu, pola njih psihotični, dobar dio zatucan, a tek pokoji je zaista zdrav i prihvatio je taj način vjerovanja i života.

Sve ovo što sam sada ovdje napisala ja i javno govorim, mene ne smeta ni pogled onih koji znaju da sam u pravu, ali se ne usude reći ni onih koji se nada mnom zgražaju, ni onih koji me razumiju.
Ni jednog istinskog vjernika ne osuđujem, nemam ništa protiv, kao ni protiv bilo kojeg različitog mišljenja, osobine, karakteristike bilo kojeg čovjeka.

Nego, čitam danas, na našem portalu članak jednog politologa kako je za očekivati "novu seljačku bunu" u Europi. Kaže on da će se kad-tad svi ovi mladi i nezaposleni pobuniti.
E, za to držim sve palce. Stvarno treba iz temelja nešto mijenjati u ovoj Europi.

I još nešto, za našeg Marka.
Najgore si progurao, prvi sustret je najteži, poslije je puno, puno lakše.

lijep pozdrav svima.

Markonoc

#4 [url]

Jul 11 13 9:39 PM

Skulirana, to sam htio napisati, slažem se s tobom u većini stvari.

Po meni je vjeronauk nešto što bi trebalo ostati za crkvu, tamo se provoditi, tamo učiti i sl. Nema potrebe da se u školi uči tako nešto, a pogotovo da se ocjenjuje. Profesorica vjeronauka u mojoj srednjoj je redovno hodala po hodnicima i pričala o ukazanjima. Jedne joj se prispavalo, bio je rat, muž na bojištu, roditelji bježe k njoj, ona navečer rekne Mariji: "Ja ne mogu, ti me probudi sutra ujutro, ako misliš da ima koristi" i ujutro tako i bi, Marija joj je tri put kucnula na vrata, ali tako da joj nitko prije nije tako lijepo kuckao. Kad god sam ju sreo da to priča, Bogu sam se zahvalio što sam učio etiku.
Imala je i još jedno ukazanje, kada se vraćala s posla i prolazila pored crkve, a Marija ju zovne... Kad god sam ju čuo da tako nešto govori, a ispada joj nije nedostajalo...

Govoriti o "pravim" i "lažnim" vjernicima je jako teško, no postalo je očito da se vjera svodi na "manifestacije" kako ih zove jedna moja prijateljica, inače iz Bugarske. Te krštenje, te neke pričesti, krizme, do na kraju vjenčanja i sahrana. Pare se vrte oko svega, a ako slučajno u jednoj Hrvatskoj tako nešto ne znaš, na tebe se gleda kao na anti-državni element. Imam nekoliko prijatelja ateista, koji nerijetko završe na "manifestaciji" i tako bude.
Svi nešto pričamo i govorimo, a zapravo...

Ja inače volim otkrivati, volim saznavati i o ostalima jer je potpuno maloumno misliti da sam ja jedini na svijetu i da smo svi isti (a takvo razmišljanje se uvriježilo u društvu) pa sam stoga nekoliko puta završio u džamiji (za vrijeme džuma namaza, recimo). Tako nešto pratiti mi je jako teško, u biti, neizvedivo.
U Banja Luci sam se našao u Hramu Hrista Spasitelja, pa isto kao @skuli, mrmljam, otvaram usta kad treba, zatvaram kad treba i gledam što se događa oko mene... Bezobrazno mi je išta drugačije raditi, znam kako bih se osjećao da tako nekoga vidim kod sebe.
Bio sam i jednog šabata u dubrovačkoj sinagogi, isto jedinstveno iskustvo i mislim da bi čovjek uistinu sve trebao pratiti.

@skuli, osjećao sam se kao u filmovima, glavno je što će glava familije (ne žena) reći... On prodaje neke fore, meni kao smiješne, žena ga ušutkava... Šou... Na kraju je krenuo zezati kćer, a ja ne znam šta ću...
Tješim se da je prvi put najteže, a evo i ti pomažeš

#5 [url]

Jul 11 13 10:16 PM

Marko,
kad je moj otac doznao da sestra ima dečka, 3 dana nije razgovarao s njom. Isto je bilo sa mnom. Inače je bio jako razuman čovjek, to je bio jedini put u životu da nije s nama razgovarao. Uvijek se u životu vodio logikom i nije neki emotivno nestabilan tip. Kad su došli dečki prvi puta doma isto ih je provocirao. Nije znao što bi i kako da s njima razgovara. Oni su jadni, kao i ti bili kao na užarenoj stolici i smješkali se, klimali. Ma šou. Onda je sve to prebolio. Njegove kćeri nisu više djeca, dečki su u redu i onda ih je obožavao.
Očevi su jako osjetljivi na kćeri i uglavnom, ne znaju u početku kako da se postave, kako da to prihvate. Kad to prorade u glavi, poslije su ok.
Drugi put će biti lakše, sigurna sam.
Držim palce da on što prije shvati da mora dijeliti svoju djevojčicu koja je odrasla.

lijep pozdrav tebi i djevojci

Što se tiče prakticiranja vjere kod nas, mislim da ima više onih koji se samo drže tradicije nego onih koji se drže vjere kao životne filozofije.

#6 [url]

Jul 12 13 12:18 AM

Skuli, izgleda si me pogresno shvatila, a i ja sam nejasno napisala. Zapravo sam mislila na ucenje veronauke u skolama. U crkvi, to je nesto sasvim drugo i stvar licnog izbora.
U skolama, kao sto pomenuh da je bilo predloga ovde, moglo bi se uciti neto kao istorija svetskih religija, cisto opste kulture radi, a i pomoglo bi razumevanju medju ljudima. Jer koliko god ti, ili ja bile ateisti, neka religijaska kultura i vrednosti su usadjeni u nas. Na kraju ta ista religija je inspirisala tolike umetnike, sve to treba izuciti i pomenuti, ali ne deci ispirati mozak kao da je XV vek.
Sto se obicaja tice, ja ih slucajno znam jer me je baba naucila, tako da zaista ne upadam u te situacije da ne umem da se ponasam, znam i da se prekrstim tamo gde je to prikladno. Ali opet ne znam sve, pa se i meni desi da nesto mrmljam i da se pravim da izgovaram. I, da... babe su me krstile kad sam bila mala, tako da sam sa te strane podobna.

[quote] Najveća i najočitija glupost mi je nova scientoliška vjera u Americi.
Jel to ona kojoj pripada Tom Cruise? U Evropi ih koliko znam smartaju sektom, sto po meni i jesu. Problem je sto imaju brdo novca i tako uspevaju da naprave upliv u mnoge institucije.

Marko, ta tvoja verouciteljica je stvarno bila neprevazidjen lik! Kako citam ovo sto si napisao, ja zamisljam (jer si dobro docarao) i upravo umirem od smeha!

Ja sam imala u srednjoj skoli jednu profesorku latinskog za koju se pricalo da je bila kaludjerica u katolickom manastiru i da zato tako dobro zna latinski. Verovatno glupost, ali istina, niko nije znao nista o njenom privatnom zivotu, pa su neke renije generacije pustile masti na volji. Kao god, nije bila cista i imala je najcudnije prezime, zvala se Svetlana Cimbalist! Oblacila je samo dva kostima i par bluza koje je menjala, nikad nije nosila nista drugo, niti je imala frizuru, samo sve one snalice sa strane. Nosila je najobicnije crne cipele sa pertlama, one koje je pravio Peko. Nikakva sminka, nikakav sik. Mozda je i taj imidz doprineo tome da se prica kako je bivsa kaludjerica.
(Nadam se da nece da procita da je ogovaram, jer znam da je jos ziva, hehe!)

Ne brini, to sto pominjes brzo ce da prodje. Sve je to prirodno, ovo ti kazem is iskustva. Ja sam bila jedinica kcerka koju je otac dobio u poznijim godinama, bila sam mu sve na svetu. U pocetku je prihvatao jako tekso, svakome se trudio da nadje manu, kao da je u momcima gledao nekoga ko je dosao tu da me otme od njega. E, pa kad je on shvatio da je to normalno i da tako mora, onda ce svaki. Zato ne brini nista!

#8 [url]

Jul 12 13 10:24 AM

[youtube]mHIC_OoN5LE[/youtube]

[youtube]2V2-Br5ni5s[/youtube]

[youtube]5A3cOR25ffY[/youtube]

Prijatan dan, želim svima vama!

Postoji mesto gde Ljubav počinje i mesto gde Ljubav prestaje - a Ljubav ne traži ništa

Karl Sandberg

#9 [url]

Jul 12 13 12:12 PM

Marko aj ja sa pridávam k pozdravu lijep pozdrav tebi i djevojci .

Skulirana ako by si mi z duše hovorila o viere a jej praktizovaní

BebaiMira opäť si výborne vybrala

Antigona veľmi súhhlasím s Tvojim názorom , že .....U skolama, kao sto pomenuh da je bilo predloga ovde, moglo bi se uciti neto kao istorija svetskih religija, cisto opste kulture radi, a i pomoglo bi razumevanju medju ljudima.

Lila ,
Blumen
Alen
a ostatným

#10 [url]

Jul 12 13 1:17 PM

Vidim i kod vas ista situacija kao i u BiH sto se tice vjeronauke i skole. Ja nisam za to da se vjeronauka uci u skolama, a ko zeli da uci neka ide tamo gdje je i mjesto za to. Evo prvi put u zivotu cu reci javno jer smtaram da se to treba cuvati samo za sebe: smatram se vjernicom, praktikujem vjeru, pridrzavam se vecine vjerskih propisa, ne pretjerujem ni u cemu, a to vecina ljudi oko mene ne zna, osim porodice i blizih prijatelja. I ne trebaju da znaju, jer to ne radim da bi se okolo pricalo, radi nekih interesa, osim radi svog zadovoljstva. Sarajevo je grad u kojem stoljecima zive narodi razlicitih vjeroispovjesti, odgajani smo da sve volimo i postujemo i ponosna sam na to (mada uvijek ima izuzetaka), zato se rijetko desavaju incidenti kao sa tim djecakom Farukom, a oni koj kazu da ima neke diskriminacije to su oni kojima je dosadno u zivotu, pa pokusavaju na taj nacin da dodju do izrazaja.

Nas obrazovni sistem je jedna velika 0, kad bi pocela pricati nikad nebi zavrsila, zato necu ni pocinjati

Jaja za tebe poseban

Ljubim vas!

" Odlazeći, čuvaš slobodu! Ostajući, čovjek trpi ili napada!
Ja se krećem u krug. Odlazim i vraćam se. Slobodan i vezan. I mislim. I čeznem.
I volim. "
Meša Selimović

Remove this ad

#11 [url]

Jul 12 13 2:51 PM

gabulianka wrote:

Antigona veľmi súhhlasím s Tvojim názorom , že .....U skolama, kao sto pomenuh da je bilo predloga ovde, moglo bi se uciti neto kao istorija svetskih religija, cisto opste kulture radi, a i pomoglo bi razumevanju medju ljudima.

lila wrote:

Nas obrazovni sistem je jedna velika 0, kad bi pocela pricati nikad nebi zavrsila, zato necu ni pocinjati

Verujem... Stvarno, bolje nemoj, ova tema nema kraja i samo bismo se i dalje nervirali bez mogucnosti da nesto promenimo.

#12 [url]

Jul 12 13 3:19 PM

Svaku temu ovdje shvatim kao razmjenu mišljenja. Mogu o skoro svemu pričati i reći i saslušati.
Tako shvaćama i ove naše razgovore ovdje.

Marko, naoružaj se strpljenjem i diplomatskim stavom. Njen tata će kad tad doći k sebi. Nije sada ni njemu lako. On u svojoj glavi mora promijeniti percepciju svoje kćeri i njemu nove situacije. Bit će sve u redu na kraju.
Eto, ja bi jednog dana zeta tako pametnog i dobrog kao što si ti.

Ovo je sudac koji je osudio banke na prvostupanjskom suđenju. Mi držimo palce da presuda bude potvrđena.
Inače, kod nas je cijeli cirkus oko toga i banaka.

želim svima ugodan vikend

#13 [url]

Jul 12 13 4:40 PM

... a kad završe sve te škole, požele da se zaposle, nalete na ovakva vrata

Budvanski biro za zapošljavanje

.... i kako sad tu ući?
pozdrav svima od blumen (nije iz Budve)

#14 [url]

Jul 12 13 7:16 PM

Blumen,
ovo je zaista koliko smiješna, toliko i apsurdna situacija.

Evo priče o jednom farmeru u SAD koji se dosjetio kako da spasi 60% svog uroda. Vrlo domišljato i hrabro.

[youtube]4xyRObipka4[/youtube]

Kod moje su sestre gotovi radovi nakon mjesec dana. Nećak je dobio svoju kupaonicu, budući da pola vremena koje je kod kuće provede u kupaonici.

#15 [url]

Jul 12 13 11:43 PM

skulirana wrote:

Ovo je sudac koji je osudio banke na prvostupanjskom suđenju. Mi držimo palce da presuda bude potvrđena.
Inače, kod nas je cijeli cirkus oko toga i banaka.

Svaka mu cast! Najzad da neko tim bankarskim zelenasima stane na put.
Jedva cekam da krene i kod nas, a morace jednog dana.

Marko, drzim ti palceve, sve ce biti u redu. Kao sto je Skuli rekla, tata mora da shvati da mu je kcerka porasla, a to je proces koji traje jedno izvesno vreme.

#16 [url]

Jul 13 13 11:52 AM

Ostavio je svojim unučićima, od kojih najmlađe ima pet a najstarije 11 godina, pismo sa brojnim savetima koje je stekao tokom svog dugog životnog iskustva. Trećeg septembra 2012. on je iznenada preminuo od srčanog udara, a pismo je objavljeno uz dozvolu njegove ćerke Rejčel Kreigton.

Dragi Rajan, Konor, Brendon, Čarli i Meri Katarina,
Moja draga i mudra ćerka Rejčel tražila je od mene da zapišem neke

savete za vas, one koje sam naučio u životu. Počinjem ovo pismo 8. aprila 2012, tačno na moj 72. rođendan.

1. Svako od vas je najlepši dar od Boga vašoj porodici i celom svetu. Setite se toga uvek, naročito kad sumnjate u sebe i kad ste obeshrabreni.

2. Ne plašite se nikoga i ničega i živite punim plućima. Sledite svoje želje i nade bez obzira na to koliko su teške i koliko se razlikuju od tuđih. Ljudi često ne rade ono što žele ili što bi trebalo jer konstantno razmišljaju šta će drugi misliti ili reći.

I zapamtite još jednu bitnu stvar – ljudi koji vam ne donesu pileću supu kad ste bolesni ili ako nisu pored vas kad ste u nevolji, nisu bitni!

3. Svi smo mi sasvim obični ljudi. Neki nose preskupu odeću ili imaju velike titule ili moć i misle da su iznad svih ostalih, ali nije tako. Oni imaju iste sumnje, strahove i nade, jedu, piju, spavaju i prde, kao i sav normalan svet.

4. Kad porastete i dobijete decu, uvek imajte na umu staru irsku poslovicu: Hvalite decu i ona će cvetati!

5. Budite dobri i uvek pomažite ljudima – naročito slabijima, onima koji su uplašeni i deci. Svi oni nose neku svoju tugu i potrebno im je vaše saosećanje.

6. Nemojte se pridružiti vojsci ili bilo kojoj drugoj organizaciji koja vas trenira da ubijate. Rat je zlo. Sve ratove su započeli stari ljudi koji su prevarili mlade muškarce da mrze i ubijaju jedni druge. Starci prežive i kao što su započeli rat olovkom i papirom, završavaju ga na isti način.

7. Čitajte knjige koliko god možete. One su predivan izvor uživanja, mudrosti i inspiracije.

8. Uvek budite iskreni.

9. Putujte kad god ste u mogućnosti, posebno dok ste mladi. Ne čekajte da imate dovoljno novca ili dok se sve kockice ne slože. To se nikada, ali nikada ne dešava.

10. Izaberite posao ili profesiju koju ćete voleti. Naravno, biće i teških momenata, ali posao mora da vam bude uživanje.

11. Ne vičite! To nikad ne uspeva, a povređuje i vas i druge. Svaki put kad sam vikao, doživeo sam neuspeh.

12. Uvek ispunjavajte obećanja koja ste dali deci. Nemojte da govorite „videćemo“ ako znate da je odgovor „ne“. Deca očekuju istinu, dajte im je s ljubavlju i dobrotom.

13. Nikad ne govorite nekome da ga volite ako nije tako.

14. Živite u harmoniji s prirodom: izađite napolje, obiđite šumu, planine, mora, pustinje. To je veoma važno za dušu.

15. Grlite ljude koje volite. Recite im sada koliko vam znače, ne čekajte da bude prekasno.

Pozdrav za Mariju!!!

Dragim tračerima želim prijatan i

Postoji mesto gde Ljubav počinje i mesto gde Ljubav prestaje - a Ljubav ne traži ništa

Karl Sandberg

#17 [url]

Jul 13 13 5:30 PM

Još se ne zna što će biti s ovom presudom protiv banaka kod nas. Banke se bruse da će to pobiti, a neki kažu da valutna klauzula može biti zakonski samo euro jer tečaj eura brani HNB, švicarca ne. Vidjet ćemo, jer mislim da se banke nebi bez razloga natezale s našom vladom oko presude.

Sin nekog arapskog šeika studira u BG. Nakon mesec dana piše kuci:
“Srbija je prelepa, ljudi su jako ljubazni i baš mi se sviđa ovde. Samo mi je ponekad neprijatno kad idem na fakultet u mom pozlaćenom mercedesu a neko od mojih profesora izlazi iz tramvaja.”
Posle nekoliko dana stiže ček na milion dolara sa kratkom porukom roditelja:
“Nemoj da nas sramotiš, kupi i ti tramvaj!”

Dođe Perica iz škole i kaže tati:tata,tata rekao mi je Ivica da sam peder!
I?Jesi ga udario šakom u glavu,upita ga otac.
Ma nisam tata!
A zašto nisi?
Pa sladak je!!!

Sjedim u miru u WC-u i obavljam "posao", kad začujem pitanje iz susjednog WC-a:
- Hej, kako si?
Nisam baš tip koji razgovara u muškom WC-u i ne znam šta mi bi da sam odgovorio:
- Odlično sam!
Usljedilo je sljedeće pitanje:
- Šta radiš?
Kakvo li je to pitanje? U trenutku mi je bilo dosta čudno, pa sam odgovorio:
- Dakle, mislim da radim isto što i ti.
Pokušao sam da požurim sa poslom, kad začuh sljedeće pitanje:
- Mogu li doći kod tebe?
OK, ovo pitanje mi je bilo baš previše čudno, ali pokušao sam da ostanem ljubazan. Zato sam odgovorio:
- Ne, trenutno sam stvarno zauzet!
Zatim ga čujem kako reče:
-Čuj, nazvat ću te ponovo malo kasnije. Neki idiot sjedi pored mene i odgovara na moja pitanja.

Pita jedan student drugog:
- Hoćemo li na kavu ili na predavanje?
A drugi će:
- Bacit ćemo novčić, pa ako ostane u zraku, idemo na predavanje.

#18 [url]

Jul 14 13 8:15 PM

po meni je uciti veronauku u XXI veku nenormalno!

vidim da si se ispričala kasnije zbog manjka detalja ali u biti rekla si točno ono što si i trebala reči
-da se razumijemo ja vjerujem da postoji netko nešto--kako god..da li je to bog ili alah ne bih ulazio..ili je sve na koncu isto samo u svakoj vjeri pod drugim imenom..drugog objašnjenja nema
-ajmo dalje-vjera je stvar pojedinca koja se bazira upravo na tome-vjerovanju-a vjeronauk je kljucanje nekome u glavi i prenošenje svojih fanatičkih uvjerenja
vjera katolička ili bilo koja--što se tu ima učiti---ideš na misu i tamo naučiš moliti..sve ostalo traparije su kojekakvih svečenika i ne znam koga u uvjerenjima da će sebe izdignuti iznad ostalih...vjera se bazira na tome da vjeruješ u Boga i da mu se moliš..sve ostalo samo su stvari koje su se tokom povijesti pomiješale s tim i stvorile jednu opsežnu nauku samo iz razloga da se vjerniku zamažu oči i da ne dođe u iskušenje da pita nešto što odgovora ni nema ili je u vjerskim shvačanjima iznesen kontradiktorno..
znam da će me sad neki popljuvati, i neće biti prvi ali kad sam se znao sukobiti sa,ajmo reći fanaticima, nikad nisam dobio smisleni odgovor ali su zato svi u principu popljuvali teze koje sam ja kao mogučnost iznio...Svi su popljuvali a istodobno nisu znali odgovoriti drugačije ...
Ne govorim to napamet..imam pročitanjih knjiga iza sebe ali i iskrenih odgovora svečenika koji u javnosti nikad ne bi iznjeli te stavove

prije uporabe jezika-uključi mozak

#19 [url]

Jul 15 13 12:59 AM

Silent, po meni je vera izgubila svrhu u ovo vreme nauke i modernih tehnologija, kad skoro sve moze da se objasni. Razumem da su ljudi u srednjem veku verovali, jer je to bio nacin da objasne prirodne pojave. Posle su se crkve lepo setile, to institucionalizovale, zavele narod i na tome dobro zaradjivale evo vec 2000 godina.

Ja sam jednom pitala jednog istoricara, koji bolje poznaje problematiku, da mi objasni razliku izmedju pravoslavne i katolicke vere i razlog rakola. Dobila sam odgovor koji normalan mozak ne moze da shvati. Koliko se secam, razlika je u tome kako tumace Svetog duha! Pa ajde, neka mi neko objasni sta je vazno nekom seljaku, koji ide u crkvu svake nedelje da zna ulogu Svetog duha toliko detaljno? Iz toga se vidi da je samo interes u pitanju i zelja da svako vlada svojom prcijom!

E, sad su raskrinkani...

#20 [url]

Jul 15 13 9:10 AM

Spustio se NLO u blizini jednog sela u centralnoj Srbiji. Ispred kuće sede dva muškarca. Prilazi im vanzemaljac:
- Zdravo. Ja sam Saturn.
- Deder Pero, sipaj jednu Saturnu.
Ispiše oni. Muškarci gledaju nekud u stranu. Opet će vanzemaljac:
- Ja sam Saturn.
- Pero, sipaj još jednu Saturnu.
Opet oni ispiše, opet muškarci gledaju nekud u stranu...
- Ljudi!!! Ja sam vanzemaljac!!!
- Pero, nemoj više da sipaš Saturnu.

Ušao Cetinjanin u prodavnicu i traži pastu za zube.
Prodavačica mu se obrati :
- Imate ovu - sa njom možete da osvojite televizor, sa ovom pastom možete da osvojite motor marke 'Jamaha', pokazuje mu treću vrstu paste za zube:
- sa ovom možete da osvojite romantično putovanje u Pariz za dvoje..
A Cetinjanin je prekinu i reče:
- Gospođo, ima li koja da mogu zube oprat' s njom?

lijep pozdrav svima

Remove this ad

Quick Reply

bbcode help