Remove this ad

Markonoc

Site Admin

Lead

Aug 26 13 9:38 AM

Tags : :

nova web-stranica: http://www.sultanovadruzba.net/

Snima: Tims Production-Timur Savcı
Redatelj: Nihat Durak
Scenarist: Meral Okay & Yilmaz Şahin
Žanr: Povijesna drama

Kanuni Sultan Süleyman - Halit Ergenç // Hürrem - Vahide Gördum // İbrahim - Okan Yalabık

Mahidevran - Nur Fettahoğlu // Hatice Sultan - Selma Ergeç // Mustafa - Mehmet Günsür

Mihrimah Sultan - Pelin Karahan // Şehzade Mehmet - Gürbey İleri // Rüstem Paşa - Ozan Güven

[legend="Veličanstveno stoljeće" ("Muhteşem Yüzyıl")]
Svoju je vlast ovaj snažni vladar započeo kao dvadesetšestogodišnjak, pri samom dolasku na vlast, stavio si jedan cilj: stvoriti od Osmanskog carstva veće i močnije nego što je imao Aleksandar Veliki, on je vladao svijetom, a njime jedna žena!

Osmansko veličanstveno stoljeće...
Sultan Sulejman je posjedovao nevjerovatnu moć!...

1520. godine, dosta mlad Sulejman dobija obavijest o smrti svoga oca, Sultana Selima. Zajedno s prijateljem, a u pratnji sina princa Mustafe te Haseki Mahidevran, iz manje palače u Manisi, odlazi na prijestolje... dolazi u Topkapi.

Tim događajem kreće četredesetšestogodišnja krvava vladavina. Sulejman se prvi put susreće s majkom budućih prinčeva, robinjom Aleksandrom, ukrajinksog porijekla. koja postaje Hurrem sultanija.

Dok Sulejman želi osvojiti svijet te pokoriti Safavidsku dinastiju na Istoku i Rimsko Carstvo na Zapadu, njegova se Hurrem konstantno bori u haremu. I Sulejmanov harem je važno mjesto zbivanja; u njemu se smjenjuju mnogo žene, između ostaloga i kastilijska princeza Izabela te Firuze hatun, koje postaju velike Hurremine neprijateljice. Međutim, velika ljubav nadilazi sve prepreke i Sulejman se Hurrem vraća uvijek iznova. Jedna od njenih najvećih neprijateljica je Sulejmanova prva miljenica, Mahidevran. Uz Valide Hafsu Sultaniju te Sultaniju Hatidže, Hurremin boravak u haremu nije tako ugodan.

Sulejmana će ljubav prema Hurrem puno koštati jer će iz strastvene ljubavi prema njoj narediti ubojstvo najboljeg prijatelja, pouzdanog suputnika i Velikog vezira, Ibrahim pašu, te svojih sinova. Ovo je sve nemilosrdna igra za Hurrem, u kojoj ona samo traži način da izađe kao pobjednik.

Dijeleći pravdu na Istoku ostaje zapamćen kao "Zakonodavac", a šireći državu prema Zapadu tamo ostaje zapamćen kao "Veličanstveni".[/legend]

"Legenda jednog carstva postaje legenda jedne ljubavi"

Dobro došli na četrnaestu (ma jesmo dobri, mašala)
temu serije "Veličanstveno stoljeće"

prijevod i obrada:

Quote    Reply   
Remove this ad
Remove this ad

Markonoc

#1 [url]

Aug 26 13 9:49 AM

Re: Muhteşem Yüzyıl / Veličanstveno stoljeće vol. 14

INTERVJUI S MERYEM UZERLI

1. DIO: Nisam znala da me turski narod toliko voli

2. DIO: Ja sam voljela jednog čovjeka, a on u biti nije ni postojao!

Spoileri iz 104. epizode:

Kompletan i detaljan opis 104. epizode:

Quote    Reply   

#2 [url]

Aug 26 13 11:19 AM

Zapravo, kad sam pomislila prokomentirati Meryeminu situaciju, shvatila sam da nemam riječi. Samo jedno suosjećanje. Divna osoba koju je progutala osamljenost u tuđini.
Meryem, neka si se ti spasila, želim ti sreću.

Quote    Reply   

#3 [url]

Aug 26 13 5:40 PM

Skuli, upravo sam na FB-u procitala intervju i delim tvoje misljenje. Onaj njen bivsi je stvarno ispao skot i mislim da je on uzrok svemu, samo sto to nije rekla otvoreno, jer nije prostakusa.

Marko, hvala na svim informacijama!

Quote    Reply   

#4 [url]

Aug 26 13 6:44 PM

Slažem se sa Skulinim i Antigonim razmišljanjima. Meryem je napravila ono što je najbolje za nju. Nije mogla da se uklopi u turski kliše, a pogotovu što je bila stranac u očevoj zemlji. Što se tiče verenika, njega ću samo ignorisati. Na fotografijama izgleda božanstveno, drago mi je što će se ostvariti kao majka, zaslužila je to, a ja joj od srca želim sreću.

Postoji mesto gde Ljubav počinje i mesto gde Ljubav prestaje - a Ljubav ne traži ništa

Karl Sandberg

Quote    Reply   

#5 [url]

Aug 26 13 9:32 PM

Pozdrav svima

Vidim da je pocelo predsezonsko zagrijavanje i veseli me to.
Hajde da vidimo ipak sta su nam spremili i kako cemo to sve svariti...

"Destur! Sultan Suleyman Han Hazretleri!" :)

Quote    Reply   

Markonoc

#6 [url]

Aug 26 13 9:35 PM

@bona, drago mi je vidjeti te tu. Krenulo je. Inače, danas je trebala izaći najava, jadni Arapi cijeli dan bleje u Star TV čekajući reklame, ali ništa. Baš šteta, nadam se da će biti ovih dana, obećavaju ju već duže vremena, ali nismo dobili ni promo fotkice ni ništa.

Također, čekamo i najavu za Fatiha, isto rekli ovaj tjedan, a taj tjedan kraje od početka mjeseca.

Quote    Reply   

#8 [url]

Aug 27 13 8:51 AM

...komaj čakam na početak nove sezone, jer se nadam da če biti zanimiva kao sve ostale...ljep pozdrav svima iz meglene slovenije...

Quote    Reply   

#9 [url]

Aug 27 13 9:22 AM

Drobcena, lijep pozdrav i tebi.

Bona, tebe nema cijelo ljeto, dobrodošla natrag.

Što se tiče nove najave, uopće nisam uzbuđena. Ma smučilo mi se sve oko ove serije, i uvjeti rada glumaca i Meryemina situacija i tamošnji mentalitet štampe. Ne znam, jednostavno ću se probati odvojiti od praćenja privatnih događaja u vezi serije i glumaca jer me to samo oneraspoložuje.
Što se tiče Vahide, meni će biti ok, nemam ništa protiv nje.

Ovo razvlačenje prve najave je isto igranje sa živcima gledatelja, ne volim takve metode.

Quote    Reply   

#10 [url]

Aug 27 13 11:05 AM

Divno je da se okupljamo, Bona, lepo je što si se javila, radujem se.

Što reče Marko "jadni Arapi bleje u televizor i čekaju Star TV" , a mi smo malo strpljiviji

Drobcena, i tebi pozdrav iz naoblačenog i po malo kišovitog Beograda.

Skuli, izgleda da će od početka početi sa razvlačenjem, samo daj bože strpljenja svima nama. Ustvari, navikli smo se na Turke, pa šta bude - bude.

Srdačan pozdrav članovima

Postoji mesto gde Ljubav počinje i mesto gde Ljubav prestaje - a Ljubav ne traži ništa

Karl Sandberg

Quote    Reply   
Remove this ad

#12 [url]

Aug 27 13 11:36 AM

Marko, ovo je vrlo lepa vest, i ja sam oduševljena.

Opet si nam ulepšao početnu stranicu, promenio si boje koje su vrlo skladne, lepo, baš lepo!

Karl Sandberg

Quote    Reply   

Markonoc

#13 [url]

Aug 27 13 11:40 AM

BebaiMira wrote:
Marko, ovo je vrlo lepa vest, i ja sam oduševljena.

Opet si nam ulepšao početnu stranicu, promenio si boje koje su vrlo skladne, lepo, baš lepo!

S vremena na vrijeme ja to malo promijenim, nadam se da vam se sviđa. Već smo imali ovaj kutak.

Inače, otvorio sam temu za Fatiha:
osvaja-fatih-vol-1-t2341163.html

I, evo Nurbanu sultanije:

Quote    Reply   

#14 [url]

Aug 27 13 2:12 PM

Meni se dopada nova stranica, uvek neka novotarija, tako da nije monotono. Veoma mi se dopada Nurbanu sultanija. Već sam komentarisala Fatiha odnosno Osvajača.

Karl Sandberg

Quote    Reply   

#15 [url]

Aug 27 13 2:14 PM

drobcena wrote:
...komaj čakam na početak nove sezone, jer se nadam da če biti zanimiva kao sve ostale...ljep pozdrav svima iz meglene slovenije...

Dobro nam dosla, nadam se da cemo se lepo druziti!

Quote    Reply   

#16 [url]

Aug 27 13 6:27 PM

Ovo je sa ruskog foruma.

Gore piše - prošla je 2020 godina, a dolje,
-ona još uvijek čeka najavu 4.sezone VS. A vi?

Inače, nekako sam uvjerena da će večerašnji promo biti neka bezvezna zbrka, vidjet ćemo.

Quote    Reply   

#17 [url]

Aug 27 13 8:44 PM

Glumica Merve Bulgur koja igra Nurbanu sultaniju (u gornjoj fotografiji Markovog posta) da bi što bolje odigrala ulogu mora da se ugoji 8 kg. Eto šta sve moraju glumci, znači na svojih 45 kg treba da doda još osam. Koja je to muka.

Zamerali su Meryem, kao ima viška kilograma, a kako god ona super izgleda.

Evo jedna fotografija, gde je fotografisana u nemačkoj narodnoj nošnji. Šta kažete, kako joj stoji?

Skuli, ova русская дама će se načekati kao i svi mi, odlično ti je ovo .

Karl Sandberg

Quote    Reply   

#19 [url]

Aug 27 13 10:57 PM

Meni se učinilo da je nemačka, stvarno ne znam kako izgleda ukrajinska narodna nošnja, ustvari zaboravila sam, kada je to bilo, beše davno. Marko, ti to bolje znaš, hvala za ispravku.

Šta da se radi, čekamo najavu, ipak imamo fotografije, što je ipak dobro. One potvrđuju i najavu novih glumaca.

Karl Sandberg

Quote    Reply   

#20 [url]

Aug 27 13 11:44 PM

U cemu je fazon, pa nas toliko zavlace s tom najavom?

Quote    Reply   
Remove this ad
Add Reply

Quick Reply

bbcode help