Remove this ad

Lead

Sep 9 13 10:44 PM

Tags : :

Došli smo skoro do 50-te stranice pa nastavljamo ovdje.
Remove this ad
Remove this ad

#1 [url]

Sep 9 13 11:34 PM

Re: Trač partija uz kavu i rahat lokum vol.6

Skuli, hvala ti na djakonijama, meni opet nista od dijete. A ti lepoticu poljubi od nas, povuci za usi i pozeli sve najbolje u drugoj godini zivota!
Ostavite nam malo torte...

[quote]Večeras u New Yorku u 23h počinje finale US Open-a: igraju stari rivali Đoković i Nadal za drugi grend slem u sezoni i istoriju tenisa! Sinoć nisam smela da gledam Đoleta i Wawrinku, ne mogu to da izdržim, a večeras ću samo da provirim i vidim kakvo je stanje. Zaista svim srcem navijam za Đoleta, a pobediće ko je bolji. Jedino je dobro što ova dva asa igraju pravi i čist tenis.
BiM, kao drugi glem slem, kad je cetvrti? I kako u istoriji tenisa, kad se sva cetiri igraju svake godine?
Inace, upavo ga gledam i nerviram se, pa izvinite ako sam napravila neke greske. Upravo je Nole posle 54 udarca uzeo servis Nadalu i dobio gem!

Posto vidim da si bila u Kosovskoj (u mom komsiluku) i da trazis Scholl, jel si razmisljala o Sana Gens obuci. Isto je anatomska obuca, samo je firma italjianska. Ima moja mama neke sandale i jako je zadovoljna. Inace njihova radnja (jedan mali lokal) ti je isto jako blizu, u Kondinoj, deo pre Makedonske. Kad ides od Kosovske na dole, sa leve strane, kad prodjes Majke Jevrosime. Nadam se da sam jasno objasnila i da sam ti pomogla.

Jaju puno pozdravljam neka se malo odmori od spremanja dvorista!

A ja odoh da nastavim da gledam mec, pa dokle izdrzim, jer ovo ce da traje ko zna koliko...

#2 [url]

Sep 10 13 12:18 AM

Skuli, divno pa prvi rođendan, poljubi lepoticu maminu i tatinu, uz najlepše želje.

Za tvoju malu plavu lepoticu Mariju

[youtube]_Sf9KVaTtPI[/youtube]

Hvala na posluženju, vi lepo proslavite prvi rođendan, budite srećni i veseli.

Postoji mesto gde Ljubav počinje i mesto gde Ljubav prestaje - a Ljubav ne traži ništa

Karl Sandberg

#3 [url]

Sep 10 13 12:46 AM

Antigona, dobro si me ispravila za meč Đoleta i Nadala, ti si u pravu. Toliko se nerviram, a gledam preko kompa meč, a i nervira me ovaj komentator, mnogo pametuje. Malo pišem, malo gledam, ali ću uskoro otići da gledam na velikom ekranu. Odlična je i kvalitetna igra, ko zna do kada će oni da igraju. No držim palčeve našem Đoletu.

Što se tiče saveta za obuću, hvala ti, znam gde je Kondina ulica, tamo sam dugo išla kod kozmetičarke i na depilaciju.

Evo gem lopta za Nadala, odoh da se prošetam.

Prijatno ti gledanje meča!

Postoji mesto gde Ljubav počinje i mesto gde Ljubav prestaje - a Ljubav ne traži ništa

Karl Sandberg

#5 [url]

Sep 10 13 12:31 PM

Maloj plavoj Marijici šaljem puno, puno pusa.

I ja sam nešto pronašla, ali ne vidim da će ova moja sirota Srbija da krene boljim putem, iako to svi očekujemo i želimo. I svi mi znamo gorku istinu, a oni nas samo zavaravaju ....

Cvele je sa bradom (bio premijer Vlade Srbije) a Krle (najstariji ministar, sa naočarima) a detaljno objašnjenje daje Đilas (gradonačelnik Beograda i predsednik Demokratske stranke)

Cmokiće za sve moje drage tračere!

Karl Sandberg

#6 [url]

Sep 10 13 1:10 PM

Dobrý deň moji drahí priatelia
i ja sa pripájam ku všetkým krásnym narodeninovým blahoželaniam " našej" malej princezničky a želám jej aby mohla stále rásť pri takých dobrých , vnímavých , starostlivých a múdrych rodičoch ako sú jej mama a tato .

Posielam princezničke veľa a priateľských .

pozz svim

#7 [url]

Sep 10 13 1:55 PM

Haha, lepo ste me nasmejali ovim slikama nase realnosti!
Tekst ove hrvatske himne znam, vec odavno kruzi po internetu. Ocekujem da ce neko i srpsku da preradi u slicnom maniru.

BiM, Nole nam na zalost izgubi sinoc. Krivo mi je za treci set, mogao je da ga dobije. Ali kako god, Nadal je zasluzeno pobedio, jer je igrao kao masina. Ne bih da kritikujem sad Noleta kao oni internet komentatori, jer nikad nisam bila u toj situaciji. Nadam se da ce da se sabere do sledece sezone i povrati pvo mesto.

[quote]Antigona, smajlići su odlični, hvala. prijateljsk,
Skuli, i drugi put za Mariju!
Ti uzivaj, lepo se povedite, proslavite, da se Marija uveri da je njen dan!

Markonoc

#8 [url]

Sep 10 13 3:40 PM

GODINA JE 2059.

Vijesti iz svijeta:
- robot na Marsu napravio je prvu bespravnu gradnju te podnio zahtjev za legalizaciju svemirskom centru u Houstonu
- 3D printer isprintao je prvo turističko naselje na obali Španjolske
- Japanci pustili u masovnu proizvodnju prve kućne uređaje za teleportaciju
- Nijemci proizveli prvi levitirajući golf

Vijesti iz Hrvatske:
- isplaćena prva redovita plaća
- snimljena prva humoristična serija na koju se nasmijalo više od petero ljudi
- umro posljednji sudionik NOB-a
- uzvik "A gdje 's ti bio 91-e, picka ti materina" ušao u Ustav
- nestalo dijelova za golf dvojku
- otplaćen prvi stambeni kredit podignut još davne 2009. godine
u EU ostali samo Hrvatska i BiH
- otpao posljednji komad stropa u KBC-u u Splitu
- u HAC-u zaposlen prvi čovjek bez rođačke veze
- Čačić probio zvučni zid na autocesti kod Slavonskog Broda
- putnički vlakovi prestali iskakati te uredno voze po tračnicama
- indijski matematičari zaposleni da nam izračunaju dug države
- Karamarko se prvi put nasmijao
- u muzeju Mimara izloženo klasje pšenice, a izložba nosi naziv 'Ovo se nekad sadilo u Slavoniji'… U drugoj prostoriji izložen je neki kombajn, muzejski djelatnici ispod njega bi okačili opisni tekst, ali ne znaju za što se kombajn koristio
- Hrvat kandidiran za Nobelovu nagradu iz kemije – s 10 kuna iskemijao ručak za svoju četveročlanu obitelji još mu ostalo četiri kune
- trajektne linije spustile cijene, iz Splita za Hvar odsad za nešto manje od 9.000 kuna
- MORH kupio još 10 vojnih aviona MIG-21, no ljuti se na isporučitelja jer nije poslao kurble pa ih nemamo čime upaliti
- održan masovni prosvjed u Hrvatskoj, više od dva milijuna ljudi okupilo se kako bi izrazili svoje nezadovoljstvo životnim standardom i to na FB stranici 'ŽELIM BOLJI ŽIVOT'. Oštro se komentira i ima puno lajkova. MUP je izjavio da je prosvjed prošao mirno i bez većih izgreda.

#9 [url]

Sep 10 13 10:56 PM

Antigona, šta da se radi, žao mi je što je Nole izgubio, Rafa je bio odličan i pobedio. Nerviranja je bilo, tako je to kada igraju dva perfektna igrača. Rafa je zasluženo pobedio. Nadam se da će naš Nole uspeti sledeće godine da pobedi.

[youtube]Qhf1EJ-kdS4[/youtube]

Marko, ova GODINA 2059. ti je odlična, vrlo interesantno, neka se samo ostvari.

Skuli tvoja mala plava, baš kao prava mala devica, zna ona sve, pametnica jedna, glavno da se radovala i bila srećna, kao i svi vi.

Evo malo muzike, da nam bude lepo svima.

[youtube]6_v6rGRwVxM[/youtube]

[youtube]Sj_9CiNkkn4[/youtube]

[youtube]VrERLeFseDA[/youtube]

[youtube]kSXx7-EceBA[/youtube]

[youtube]gxuP4g0NvY[/youtube]

[youtube]EYtM3N_BACA[/youtube]

Laku noć vam želim!

Karl Sandberg

#10 [url]

Sep 10 13 11:39 PM

Skuli, a jel zadovoljna poklonima? Kako joj se dopala torta?

Marko, iste vesti ce biti i iz Srbije verujem. Eno citam da novi ministar finansija hoce da nas zaduzi jos za milijard dolara!

BiM, nema veze, ionako Nadal igra kao zombi. Morace Nole nekako da mu razbije koncepciju. Sinoc sam strasno kasno legla, pa sam sad uzasno umorna, pa odoh sa da pajkim, spavacu k'o Marija.

Pozdravljam vas sve, do kucanja sutra!

Remove this ad

#11 [url]

Sep 11 13 12:00 AM

Nisam jos legla, u medjuvremenu sam naletela na ovaj gif, pa da ga podelim s vama. Oni sa drugog foruma, s kojeg sam ukrala, neka se ne ljute. Mene je podsetilo na nasu Mariju o kojoj cesto pricamo!

#13 [url]

Sep 11 13 9:27 AM

Za moje drage forumske prijatelje:

I ja se takođe pridružujem Antigoni, ovi gifovi su za Skulinu malu plavu,

I ovo je za Mariju,

naravno da tete sa maminog Foruma misle na tebe ...

Karl Sandberg

#14 [url]

Sep 11 13 11:24 AM

Antigona wrote:
Nisam jos legla, u medjuvremenu sam naletela na ovaj gif, pa da ga podelim s vama. Oni sa drugog foruma, s kojeg sam ukrala, neka se ne ljute. Mene je podsetilo na nasu Mariju o kojoj cesto pricamo!

Moji milí
my bývame blízko školy a veľa detí chodí okolo nás a presne takto sa správajú.Aj dva- tri razy sa vrátia, aby do tej mláky stúpili. Je veľmi zaujímavé ich pozorovať. No určite maminky radosť z toho nemajú.

Želám pekný deň.

#15 [url]

Sep 11 13 2:41 PM

E, drago mi je da se Marija lepo povela i stekla novog drugara - Medu! Za pocetak je i to dovoljno, jer deca te plisane igracke dozivljavaju zaista kao ziva bica i drugare.
Za jaslice si u pravu, to je nuzno zlo. Ni ja nisam isla, a nije ni moj sin. Njega je cuvala moja mama, a posle je isao. Kad je posao, toliko je zavoleo drustvo, da je plakao kad je trebalo da se vrati kuci. Za vikende je bio jako nesrecan sto je bez drustva.

Vidis, ja sam mom sinu davala kolace cim je poceo da jede. Ma, davala sam mu sve, nisam mnogo fermala one savete. Samo sam gledala da ta hrana bude meka. NIje mu se nista desilo od toga, sta vise zavoleo je i onu vrstu hrane (na kasiku, sto bi rekla moja baba), koju obicno deca ne vole. Sad nema poblem da jede boraniju, grasak, kupus... Kolace je isto jeo ukoliko su bili laki za zvakanje. Izbegvali smo samo one sa komadicima oraha i sl.

Vazno da je ona shvatila da je bio njen dan! Za nju je to mnogo desavanja, verovatno je posle spavala kao top.
Sad ce malo da utvrdi gradivo u subotu. I da znas, jako mi se dopada sto ne slavite rodjendan u nekoj igraonici! To je sad jako moderno, verovatno tako ljudi sebi olaksavaju posao, ali je uzasno bezlicno. To mogu da razumem kad ima mnogo dece, pa neke i ne poznajes. Ali sad je vidim hit da se i maloj deci slave rodjendani po igraonicama, pa jos kad je to u shoppinh mall-u, onda misle da je pun pogodak. Mom sinu smo poceli da slavimo tako rodjendane tek kad je posao u skolu, pa je zvao ceo razred. Ranije nije bilo potrebe.

Odmori se lepo za subotu, pa se kuckamo posle!

#16 [url]

Sep 11 13 7:12 PM

skulirana wrote:
Što se tiče ovog slatkog dječačića, ja, a i moja sestra smo pustile naka uđu u lokvu. Nećak je brzo naučio da to ima loše posljedice. Moja ljepotica još nije, ali ja je pustim, pogotovo sada dok je bilo toplo. Valjda će i ona zaključiti da poslije hladi voda.

Skuli, uvek posmatram malu i malo veću decu kada prolaze pored barica, skoro sva se uvek vraćaju po nekoliko puta i gackaju po njima. Mnogo su mi simpatični i slatki, a tako i priča o tvom nećaku i maloj plavoj.

Divno si nam ispričala šta se sve dešavalo na rođendanskoj proslavi, a naročito mi se dopao plišani meda koji je veći od male plave, pa još si ga smestila da ručka sa njom.

skulirana wrote:
Eto, ovo moje dijete je tu više nego što pričamo o VS. Hajmo i na druge teme.
.

Molim te Skuli, nemoj se opterećivati, jer zaista svi pričamo a i zapitkujemo te sa velikim zadovoljstvom o Mariji. Da li znaš koliko radosti uneseš u ovu našu trač partiju, nego da pričamo o VS, o njemu pričamo tamo gde treba, a ovo je ipak samo naša raznovrsna . Uostalom i svi mi nešto pričamo, eto Antigona o svom sinu, Jaja o unucima, ćerkama, Lila o sebi, ja takođe, čak spominjem i moje sestričine i bratića. Mi smo jedna mala složna porodica, i mislim da bi nam bilo monotono kada bismo samo pričali uopšteno, ili o tamo nekim btw temama a ovo je zaista prava razbibriga i zadovoljstvo. Samo ti piši o tvom detetu, uvek se radujem kada nam nešto lepo ispričaš o njoj.

Skulirana wrote:
- Da nije kod nekog od vas moj kišobran?

Odličan vic, a naročito ovo što sam quotala.

Antigona wrote:

Vidis, ja sam mom sinu davala kolace cim je poceo da jede. Ma, davala sam mu sve, nisam mnogo fermala one savete. Samo sam gledala da ta hrana bude meka. NIje mu se nista desilo od toga, sta vise zavoleo je i onu vrstu hrane (na kasiku, sto bi rekla moja baba), koju obicno deca ne vole. Sad nema poblem da jede boraniju, grasak, kupus... Kolace je isto jeo ukoliko su bili laki za zvakanje. Izbegvali smo samo one sa komadicima oraha i sl.

Antigona, to si super uradila sa tvojim sinom. Dobro je da je on to sve prihvatao pa sada imaš jednog zdravog i neprobirljivog sina. Možda sam već i pričala, moja kumica je svom sinu kada je imao 9 meseci dala malo pasulja da jede, jer je dete tako gledalo da ona nije imala srca da mu ne da.

Divim ti se, ti izgleda dosta kasno legneš, kako uspevaš da izdržiš.

Dragi moji srdačno vas sve pozdravljam i želim prijatno veče.

Karl Sandberg

#17 [url]

Sep 12 13 2:03 AM

Nema nam Skuli veceras, mora da je mrtva umorna, pa zaspala...
Samo ti Skuli pricaj o Mariji, lepo je da citamo ovde o nasoj deci. Pa necemo stalno valjda o Sulji...

Elem, ja sam bila veceras kod jednog mog druga iz osnovne skole (s kojim sam sedela u klupi), a koji me je nasao na Fejsu. Tako smo dogovorili i ja otisla kod njega, divno sam se provela. I zena mu je divna! Kasno sam se vratila, pa ne mogu ni ja dugo.

#18 [url]

Sep 12 13 7:07 PM

Skuli krásne sa číta o tom , ako sa malá princezná tešila z medveďa.

Turci do demokracie majú veľmi ďaleko, a veru to tam bude ešte veľmi ťažké. Je mi ľúto najmä tých obyčajných ľudí, pretože tí najviac doplatia na všetky nepokoje.

Drahí priatelia Antigona ,BiM, Lila, Blumen Marko, Alen
Posielam Vám jednu z mojich obľúbených piesní .
Som veľmi unavená, lebo včera sme boli v Bratislave starať sa o chlapcov a dnes a zajtra máme majstrov - opravujú nám časť strechy - už nebudem o robote rozprávať - a preto sa mi veľmi dobre počúva táto kľudná pieseň .
S láskou

http://www.youtube.com/watch?v=eDdI7GhZSQA

#19 [url]

Sep 12 13 7:10 PM

skulirana wrote:
Antigona, napiši nam malo o svom sinu. Kakav je taj lijepi dečko? Kakav je bio kao maleni? Sigurno imaš puno zanimljivih događaja za ispričati o njemu.

Ma pisem ja kad god mi nesto padne na pamet, ili me podseti. Naravno da je bilo svaga i svacega s njim, danas vec manje, jer znas i sama kakav je tvoj sestric.
Kad je bio mali bio je dobro dete. Zaista, nikad s njim nikakvog problema, ali ni mi nismo preterivali sa negom, niti slusali mnogo savete nekih "strucnjaka". Jednostavno smo ga gajili po instinktu i sve je islo dobro.
Od pocetka je bio jesan. Da, prva hrana posle onih decijih papica su mu bile sarmice od zelja! Cim je okusio pravu hranu, one papice je poceo da pljuje. Zato je brzo poceo da jede sve sto i mi.

Kasno je prohodao! Vec sam se bila uplasila iskrena da budem, ali zato cim je stao na noge, odmah je bio stabilan. Isto dugo nije govorio, ali cim je progovorio sve je jasno izgovarao. Haha, kao onaj Crnogorac iz vica sto nije imao primjedbe (zato nije progovarao). Kod njega je sve nekako bilo radikalno. Vidis, takav je ostao do danas! Ili esto nece da radi, ali ono cega se prihvati bude super.

Pises nam o Todoricu! Pa vama je jos super s njim, jer imate bar neki konkurenciju, a mi ispastamo. Jos sad od kad je kupio Mercator (tako se prica), mi imamo izbor od bukvalno par marketa. Nas pandan Todoricu (Miskovic) je lanac svojih marketa prodao Belgijancima. Tako da je meni sasvim sve jedno kod kojeg kupujem, posto su stvorili ologopol. Cene su im skoro pa iste. Ne znam da li u Srbiji na blagajnama postoje ovi skeneri, ali nisam cula. Verovatno da nema, jer nema potrebe da se trudi ovde i da ista unapredjuje, jer nema konkurenciju.
Uh, uzasno me iritira ona Konzum (IDEA kod nas) reklama sa onom zelenom nakazom (Kodi se valjda zove), sto kresti.

Dok je nas Miskovic drzao Maxi trgovine, otprilike se isto ponasao. Drzao je trgovine, pumpe, proizvodnju hrane. I dana danas drzi dosta toga, osim sto je markete prodao. Ali nasu Knez Mihajlovu ulicu i dalje zovu "Avenija Miskovic", jer skoro sve radnje stranih brendova su njegove, tacnije on im je zastupnik. Tako da ovde sta kupis, od garderobe, cipela, namestaja, automobila, velika je verovatnoca da se kupio od njega.
I banku je imao, ali je odavno prodao Italijanima, pa je to sa Intensa.

Prica se da zaposlenima daje jako male plate, posebno prodavcima u tim silnim radnjama, a tera ih da rade po ceo dan.

Tako da kako okrenes, vi ste od nas ipak malo odmakli.

Joj, ala me je malopre uhvatila kisa na ulici, skroz mokra sam dosla kuci.

#20 [url]

Sep 12 13 7:15 PM

Todorić je postao vlasnik Merkatora na srpskom tržištu, rekao je da će napraviti pravu revoluciju, no šta se desilo. Nekada si mogao u Merkatoru da kupiš kvalitetnu robu, a sada, to je smejurija, nema ni 1/3 kvalitetne robe, što ti reče on neko smeće prepakuje iako ima dosta srpskih proizvoda. Danas sam slučajno srela poznanicu, išla je da kupi filter kafu u Merkatoru, kada nema, pojela maca. Eto njegovog gromoglasnog predstavljanja da treba da postoje dva velika igrača. Todorić je bio u pregovorima s „Deltom“(velika srpska kompanija) oko kupovine njihovog udela na srpskom tržištu maloprodaje.

Kod nas je jaka belgijska trgovačka firma za maloprodaju Delez, koja je od Delte holdinga kupila Maxi, ona je najveći rival u Srbiji po obimu prodaje i predstavlja takođe velikog igrača. Na njega puca Todorić, ali ne znam šta će se desiti. Npr. U Maxi marketima si mogao isto da kupiš kvalitetnu robu, a pošto je direktor za Jugoistočnu Evropu Grk, eto ti njihove robe kod nas. Najviše me je začudilo kada sam kupovala grčku feta sir, prvi put je bilo u redu no pakovana je u plastičnim kutijama bez folije poklopci nisu dobro zatvarali, pa je curela ta surutka, to ne bi smelo da se desi, jer se zna kako to treba da bude pakovano. Zato uzimam našu Somborsku koja je propisno pakovana.

Što se tiče nereda u Turskoj, izgleda da je počela “vruća jesen”, kako su najavili demonstrantii, iako je do sada poginulo 6 osoba, ali Erdogan (okoreli islamista, koji bi Tursku unazadio) ne odustaje od svoje autoritarne politike, samovolje i nepoštovanja onih koji drugačije misle. Demonstrantii su bacali na policiju “molotovljeve koktele”, te su
im oni uzvratili pucnjavom iz vatrenog oružja. Narod je najviše razljutilo to što su lagali oko ubistva mladića Ahmeta Atakana, a strašno je što je i 300 ljudi osuđeno na doživotnu robiju. Eto šta je demokratija.

Srdačan pozdrav za moje drage tračere!

Karl Sandberg

Remove this ad

Quick Reply

bbcode help