Remove this ad

#41 [url]

Sep 15 13 5:01 PM

Re: Trač partija uz kavu i rahat lokum vol.6

Skuli, vazno je da se Marija lepo provela, a glavobolja je uobicajena stvar nakon takve feste, poci ce.

Haha, sad ces imati zanimaciju sa ducanom. Verovatno ces morati da glumis kupca, ili kasirku.

Sto se tice igracaka, znam kako ti je. To su one plisane, koje zapremaju mnogo prostora, a bice ih sve vise i vise. Zakljucila sam da ljudi kad ne znaju sta drugo, kupe plisanu igracku. Pazi sta sam ja radila: u pocetku bi sve stajale, a moj sin se igrao, a i onaj ko ih je doneo bi video da je tu. Posle, kao i svako dete izgustira, ili odabere njih nekoliko, koje su mu najdraze i sa njima nastavi da se igra. Posle nekog vremena ostale bih pokupila i nosila za Novu godina u onaj kamion, sto u BG skuplja igracke za decu u sirotistima. Da sam ih sve zadrzavala, ugusili bismo se do sad svi, jer te igracke dosta skupljaju prasinu.
Imam drugaricu koja ih je sve cuvala, danas joj jedna soba sluzi samo za to! Ono je uzas!

Vidis, moj sin, da ga pustim da ide sam u kupovinu ne bi nista kupio, osim patika. Toliko to mrzi! Zato jos uvek idem s njim, ali samo kao tehnicka podrska (brojevi i tako to), a on bira sam.

Inace poceo je da izlazi, ali sam primetila da deca u principu izlaze manje nego sto smo mi. On izlazi vikendima i petkom. I vrati se izmedju 11h i ponoci. Kako smo u centru, zaista ne brinem, a on nije neki bahati tip, pa ne strahujem da moze da se uvali u neki problem.

Idi odmaraj se!

Remove this ad

#42 [url]

Sep 15 13 7:37 PM

Skuli, zadovoljna si proslavom a naročito tvoja Maji. Zna ona sve, vidi, razume, raduje se, a naročito igračkama a i to što je u centru pažnje za njen srećan dan. To je jako lepo za sve vas, a naročito za mamu i tatu, koja je to radost. Znam da mala dečica vole malo stariju decu pa se eto seka i braco bili njoj posvećeni.
Ja čuvam i dan danas neke svoje vrlo drage igračke, koje redovno čistim i perem. Skoro sam poklonila divnog plišanog medu mom majom kumiću od dve godine, ustvari, sestra ga donela da se on igra dok je kod nas, a kada su pošli on uzeo medu, stisnuo ga i gleda me onim njegovim plavim okicama. Šta sam mogla, toliko oho ho godina je bio kod mene, pa neka malom plavom da učinim zadovoljstvo. I sada se igra sa njim.
Kad god su neke veće proslave, volim da mi dođe društvo, ali sam onda sutra dan sva slomljena. Lepo ti kad možeš odmori se. Prija će ti pa će i glavobolja proći.

Antigona, tvoj sin eto ne voli da ide u kupovinu, mora sa svojom mamom kao podrškom. Svako dete je različito. Lepo je da izlazi i da se vraća do ponoći. Glavno da je dobro dete, da nemaš mnogo brige. Gledam u kraju njegovi vršnjaci izlaze oko 23,00h.

Prijatno veče, dragim tračerima!

Postoji mesto gde Ljubav počinje i mesto gde Ljubav prestaje - a Ljubav ne traži ništa

Karl Sandberg

#43 [url]

Sep 15 13 9:52 PM

Maria Dolores Pradera, bila je španska melodična pevačica i glumica, i jedna od najprestižnijih glasove u Španiji i Latinskoj Americi. Pevala je tradicionalnu špansku i latinoameričku muziku: bolero, copla, balade, ronda, vals, i narodnu muziku (peruansku, argentinsku, meksičku i venecuelansku).

[youtube]liwd5BMHe_I[/youtube]

Volim Lus Cazal, špansku divu, koja je svetsku slavu stekla zahvaljujući muzici za film „Visoke potpetice“ Pedra Almodovara, a prošle godine je dobila i nagradu za životno delo. Nedavno je boravila u Beogradu kako bi uradila muzičke numere za nastavak filma „Montevideo, Bog te video”,

[youtube]yqAIyrXlOf8[/youtube]

Dragim mojim tračerima želim

Postoji mesto gde Ljubav počinje i mesto gde Ljubav prestaje - a Ljubav ne traži ništa

Karl Sandberg

#44 [url]

Sep 16 13 12:50 AM

Uh, ja se zacitala veceras, opet kasnim. Uzasno mi se pripavalo...

Skuli, hvala! Zaista mi je sin dobar, bar za sad.

za decu do tri godine su igracke glomazne i bez ostrih uglova. Da ne bi progutali, ili da se ne ozlede. To je u redu, ali kasnije kad prerastu, te igracke prave grozan nered. Vrtic je isto dobra solucija kako ih se otresti, a biti human.

Kasnije dolaze igracke sve manje i iz sve sitnijih delova. Zauzimace manje prostora, ali ce sitni delovi da padaju pod krevete i kredence i da se lako gube. Zamsili Lego kocke...

No, razmisljaces o tome kad dodje vreme. Ja seeto trudim samo da budem korisna.

Naravno, od te silne gomile, ona ce odabrati nekoliko (kao tog medu), a ostale nece ni gledati.

Nego nisam znala da imas i sestricinu! Ja sam sve vreme shvatala da imas samo sestrica, onog kojeg cesto pominjes. Ili sam ja to nesto pobrkala?

Izvinite, ne slusa mi se muzika veceras, te vam ni necu nista postavljati, mnogo mi se spava. Izvinite, drugi put.

#45 [url]

Sep 16 13 7:25 AM

Antigona wrote:

Skuli, hvala! Zaista mi je sin dobar, bar za sad.

Drahá Antigona, Ja Ti želám aby to bolo stále, ale môže prísť obdobie , kedy nebudeš celkom spokojná, ale ak do neho / syna /vložíš len to najlepšie čo je v Tebe , určite sa Ti to vráti. Z celého srdca Ti to želám

#46 [url]

Sep 16 13 7:33 AM

BebaiMira wrote:
Maria Dolores Pradera, bila je španska melodična pevačica i glumica, i jedna od najprestižnijih glasove u Španiji i Latinskoj Americi.
Volim Lus Cazal, špansku divu, koja je svetsku slavu stekla zahvaljujući muzici za film „Visoke potpetice“ Pedra Almodovara, a prošle godine je dobila i nagradu za životno delo. Nedavno je boravila u Beogradu kako bi uradila muzičke numere za nastavak filma „Montevideo, Bog te video”,

Drahá BiM vidím, že nechceš , aby som do Španielska ochádzala ako negramotná a dávaš do placu samé zaujímavé veci dobrá príprava , za 2 dni odchádzame a toto mi navodzuje príjemnú atmosféru

#47 [url]

Sep 16 13 7:45 AM

skulirana wrote:
Mi smo se predivno proveli, djeca su uživala, a onda su seka i braco predvečer otišli van sa svojim društvom. Mi smo ostali do sitnih sati i sada imam jaku glavobolju. Djete mi je uživalo. Bila je sva nasmijana i važna. Tako mala je ipak shvatila da su svi tu zbog nje i dobila je puno pažnje i ljubavi, novih poklona.

Rekao mi je da je jako zadovoljan sa školom i novim prijateljima i baš sam sretna zbog toga.

Seku rijeđe viđam, ona nam je isto jako draga i slatka, polako se počinje pretvarati u djevojku. Marija i nju jako voli, a seka ima strpljenja sa Marijom.

,

Drahá Skuli Vidím, že si mala samé príjemné veci a milých ľudí okolo seba , a zaiste i ten galavobolj stojí zato . Trba si užiť takýchto krásnych a vzácnych chvíľ , keď je rodina spolu. I malá princeznička si to uvedomuje a teší sa z toho . Z celého srdca Vám to prajem

Pozz pre Lilu Marka , Blumen
a Alena

#48 [url]

Sep 16 13 10:54 AM

Vreme je za mali predah uz kafu i limunadu!

Prijatno, dragi moji tračeri!

Karl Sandberg

#49 [url]

Sep 16 13 3:14 PM

gabulianka wrote:

Drahá Antigona, Ja Ti želám aby to bolo stále, ale môže prísť obdobie , kedy nebudeš celkom spokojná, ale ak do neho / syna /vložíš len to najlepšie čo je v Tebe , určite sa Ti to vráti. Z celého srdca Ti to želám

Hvala!
Kad ces na Gibraltar?

Skuli, hvala na pojasnjenju, sad su mi jasnije tvoje porodicne relacije. Iskreno da ti kazem, ja sam sinoc shvatila da su oni brat i sestra, a da ti vise volis njega od nje, sto mi se nije ukapalo sa slikom koju sam stvorila o tebi. Ovako je potpuno razumljivo zasto njega toliko volis.

Sto se tresenja stoljnjaka tice, imam slican problem! Komsija iznad nas kad pusti klimu, nama kaplje voda na sims prozora. I taj nema nameru da nesto ucini po tom pitanju, posebno sto ista voda kaplje i prolaznicima na ulici.
U ranijem stanu sam imala problem sa istresanjem stoljnjaka. Ma, svasta su bacali kroz prozor, to je bilo strasno! Meni nije jasno kako neki ljudi ne mogu da se civilizuju kad zive u gradu? Pa aman, postoji kanta za otpatke!
Citala sam jednom negde da je negde neka zena imala obicaj da baca svo djubre kroz prozor. Kad je komsijama dolijalo, sve su skupili i doneli njoj ispred vrata. Tako su je posramili, jer je bilo ociglednobda je to ona bacala. Izgleda da je dobar recept, samo treba biti siguran ko to radi.

Hvala za ribu, nesto dijetalno bi mi bas prijalo.

#50 [url]

Sep 16 13 5:18 PM

Kao da sam čekala poziv ... a nije tako, slučajno sam naišla. Nema me puno ovde, no povremeno pročitam postove i poslušam muziku. Najlepši su o deci, rođendanima, kupovinama i odrastanju.
Plus torte, kafice i lepe želje svako jutro.
Sa muzikom sam skroz zadovoljna teško je za vas pronaći nešto novo.
Ipak evo dve pesme iz Luizijane, tačnije iz filma “Beasts of the Southern Wild

Film:

Trailer je ovde: http://www.youtube.com/watch?v=LA6FFnjvvmg
I muzika

[youtube]CFFiaTOAWIc[/youtube]

[youtube]i6ESnzuBomk[/youtube]

uživajte

Remove this ad

#51 [url]

Sep 16 13 6:46 PM

Meni komšinica iznad trese neke tepihe, prostirke...pune svega i to je još gore od mrvica sa stola. Osim toga, non-stop joj curi voda u kupatilu, tako da stalno imam "šaru" na plafonu, onako žuto-braon...pa kad se malo osuši otpada malter i boja, a posle opet procuri i tako unedogled.
Pratila sam kako je prošao rođendan (to je uvek stresno) i Skulinu glavobolju kao posledicu
.....biće toga još
BiM popravlja zube, a verovatno mnogi imaju u planu pa joj zavide na odlučnosti.
Luz Casal mi je divan izbor, baš sam uživala, kao i u ostalim pesmama
Jaja se sprema na put i zaslužen odmor, nadam se da ćemo dobiti razglednicu .
Antigona opet zanoći na kompjuteru i nije čudo ako je ujutro teško ustati.
Vreme je danas divno, a najavili su nam od sutra kišu i zahlađenje, nekako ne mogu da poverujem. (možda su se prevarili)
Prijatno veče vam želim

#52 [url]

Sep 16 13 8:54 PM

Draga Skuli, hvala za ovu divnu ribu, obožavam takvu vrstu hrane. U mojoj porodici se dosta jede ribe šta rečne (smuđ, som, štuka, pastrmka) takođe i morske, najviše mi se dopada orada, brancin (onaj iz Jadranskog) i da ne narbrajam više, a isto i morske plodove.

Što se tiče tvog objašnjenja za batu i seku, i ja ću sledeće prilike objasniti ko je ko jer i ja imam sa muževljeve strane divne male i mlade rođake.

Što se tiče trešenja sa terasa, to je za mene krajnji primitivizam i bezobrazluk. Živim u zgradi sa osam spratova i četiri ulaza. Mislim da je osnovno kućno vaspitanje da se ponašaš po pravilima zajednice. U mom ulazu sve komšije su divni ljudi u uglavnom starosedeoci. Pre 3-4 godine na 4 sprat su se doselili novi ljudi i to po zanimanju lekari. Imaju psa u kući i to haskija i to već ostarelog, nemam ništa protiv životinja, ali su oni njegov izmet bacali sa terase i to je padalo na naše terase. Bili su opomenuti, ali ništa. A onda su prali terasu sa 3-4 kofe vode koje su bacali i ta prljava voda je padala na nas (a ja sam na drugom spratu). Opet je nekoliko komšija skrenulo pađnju, ali ništa dok jedan dvometraš nije došao sa inspekcijom. Sada su se smirili ali sada čupaju sezonsko cveće i bacaju po nama. Eto, ne možeš im ništa. Kakvi užasni ljudi.

Draga Blumen, divno je što si se javila. Da znaš da smo naučili na tebe, pa kada te nema, onda nam je neobično. Nekako smo se srodili sa tobom. Tvoji postovi su uvek tako divni.

Mnogo mi se dopalo tvoje predstavljanje filma "Zveri južnih divljina", trailer sam pogleda, odlično, baš me je zagolicalo da ga pogledam, a što se tiče muzike p e r f e k t n a je. Ova mala glumica je preslatka. Jeste da je drama, ali treba pogledati nešto što me uvek interesuje o New Orleansu.

Pronašla sam sliku ove devetogodišnje glavne glumice Kvuvenzen Volis (Kvu), slatkica jedna čokoladna.

Da znate da sam se zabrinula što nam nema naše mile i drage Lile. Jeste da sam razumela da se javlja na mobilni, a evo setih se da je u nekom od ranijih postova govorila da će ići na more, pa ćemo videti uskoro. Baš sam je se zaželela, nadam se da će poslati neki aber nama, znam da je ona odgovorna i da je ovde starosedelac i da voli da je ovde sa nama. Lila, da znaš da te sa nestrpljenjem očekujem.

Sve moje drage tračere pozdravljam i

Karl Sandberg

#53 [url]

Sep 16 13 10:33 PM

[youtube]C3OMS3KlJe0[/youtube]

[youtube]gpzu68SB9y0[/youtube]

[youtube]pvHhVZcV2u8[/youtube]

Karl Sandberg

#54 [url]

Sep 17 13 1:37 AM

skulirana wrote:

Blumen, ne znam kako to funkcionira kod vas, ali kad nama netko procuri, mi zovemo upravitelje zgrade i to se popravlja na trošak zgrade. Možda se možeš nekome zbog toga obratiti, to je nekome istrula vodovodna cijev i treba je zamijeniti.

Funkcionise isto tako. Pozove se kucni savet, koji kontaktira Infostan (preduzece za komunalne usluge) i oni odrede stetu, a placa onaj cija je cev pukla, a ako nije do njega, onda o trosku zgrade. Znam, jer mi se desavalo. I to nekako funkcionise... ali nikako da se civilizuju bacaci djubreta i tresaci stoljnjaka...

skulirana wrote:

Sestra i ja se znamo uživiti u igru i potpuno se posvetiti djetetu. Nagrada je prekrasna. Oni su oduševljeni.

Haha, vidim ja da si ti detinjasta, pa ti te aktivnosti sadecom ne padaju tesko.

Ovi saveti za trgovce su za 10! Nikad mi ne bi palo na pamet kako sve to moze da bude jednostavno. Verovatno zato i nisam trgovac, iako sam primetila da nedostaje broj 9!

BiM, divna ti je muzika, kao i uvek. Preduhitris me svako vece, pa mene onda mrzi da trazim, kad vec ima sta da se slusa. Znas da sam lenja...

Blumen, ti nam se pridruzi malo cesce, pisi sta se kod tebe desava. Bar nekad!
I, da... imam problema sa ustajanjem ujutu, to mi je valjda najteze u zivotu! Sve bih mogla bolje, samo kad bi se zivot nocu odvijao.

Laku noc vam zelim (ako jos nekog ima), lepo mi spavajte!

#55 [url]

Sep 17 13 10:43 AM

Volim i ja da se igram sa dečicom, uvek pronalazim nešto što će ih zainteresovati, a rado prihvatam njihove predloge. Vrlo rado ih čuvam, jer mi to pričinjava veliko zadovoljstvo i sreću kao i njima. Npr. pre izvesnog vremena sam čuvala sestrića od 2 godinice (muževljeve sestre). To je jedan mio i drag dečačić, išli smo u šetnju, ljuljali se na ljuljašci, igrali se u pesku odnosno punili kanticu (posle toga sam ga okupala), vozio je tricikl, umorio se, pa sam držeći ga za ručicu uspavala. Čim je ustao, bio je veseo, popio sokić i onda smo napravili orkestar, on gitaru a ja klavir i bubnjeve, naravno uz muziku. Svirao je i igrao po taktu muzike a ja isto, tako, da je bilo božanstveno. Govorio je samo igaj, igaj, baš je jepo. Kada je došla sestričina ja sam pošla kući, a on me je čvrsto zagrlio i poljubio i rekao: pa-pa dođi što ple. Sladak moj mali mačorčić (tako ga od dragosti zovem, zato što je jako umiljat).

Lekcije za trgovce-početnike je odlična, zaista su trgovci specijalno obučeni. Tačno je sve što si navela.

Moja sugrađanka je zaista noćna ptica, samo mi nije jasno kako uspevaš da se odmoriš. Dok sam bila mlađa i ja sam mogla kasnije da legnem, ali sada mi je plafon od 00,00 do 01,00h, ali mogu da odspavam malo duže pošto sam slobodnjak (tako nas u našem društvu zovu koji smo penzioneri).

Srdačan pozdrav iz oblačnog Beograda (nagovestili su kišu)!

Karl Sandberg

#56 [url]

Sep 17 13 12:39 PM

Skuli, moja sestra i ja smo se mnogo igrale id malih nogu do kraja osmogodišnje škole. Sećam se kada sam imala 5-6 godina sa mamom i tatom (kod bake i deke) smo se igrali žmurke, to je bio urnebes, cika, smeh. Tako da i dan danas volim da se igram sa dečicom.

Pošto je kod tebe već kiša, kod nas je malo poprskala, sada se čak i pored oblaka nazire nebo. Dobro nam je došao tvoj čaj da se ugrejemo, a ja na to samo mali prilog, mrvičak da se zasladimo, nadam se da me Antigona neće loše shvatiti, jer taman se dopunjuje a i lepe su boje.

Pravi domaći keks

Veliki ljubac za sve vas!

Karl Sandberg

#57 [url]

Sep 17 13 1:21 PM

Htela sam da vam preporučim jedan vrlo lep film "Hemingway & Gellhorn". Film prikazuje jednu od najlepših ljubavnih priča dvadesetog veka: Vezu između književnog velikana Ernesta Hemingveja i pionira ratnog dopisništva Marte Gelhorn. U glavnim ulogama Nikol Kidman i Klajv Oven.

Ovo je muzika i dva trailera:

[youtube]pWFuQlLqqZk[/youtube]

[youtube]tzShMKie_JQ[/youtube]

Ako želite, dole na linku možete pogledati ceo film.

http://www.maturski.net/filmovi/videos/ ... vej-i-gelh

Karl Sandberg

#58 [url]

Sep 17 13 3:59 PM

Opet me kljukate! Taman sam rucala, sad i ovo...

Najzad je pala kisa. Bas se smracilo u jednom momentu, kao da je vece i grmelo je. Sad je dosta zahladnelo. Ma nema veze, vreme mu je.

BiM, film sam gledala, zaista je dobar. Samo ga se nikad ne bih setila da ga preporucim, ispario mi je nekako iz glave.

Skuli, ja ti ne zameram sto si detinjasta, jer sam i ja. Ne vidim nista lose u tome, sta vise mislim da je pozitivno. U skoro svim zivotnim situacijama kao odrasli moramo da budemo ozbiljni, tako da meni detinjasto ponasanje mnogo prija.

Haha, znaci meda je jos aktuelan! Moguce zato sto je veliki. Deca u tom uzrastu vole velike igracke, ne znam zasto. Ducan ima verovatno mnogo sitnih stvari, a to jos njoj ne drzi paznju.

I moj sin je uvek voleo baku, voli je i dan danas. Cak je u nekim stvarima blizi njoj. Kako god, oni se jako lepo druze. To je meni mnogo odgovaralo, jer sam uvek bila mirna. Mogla sam uvek da izadjem, ostanem do kasno, otputujem, jer sam znala da ce uvek biti cist i namiren.

#59 [url]

Sep 17 13 8:07 PM

Moji drahí priatelia : SKULI , BIM , ANTIGONA , LILA , BLUMEN , MARCO , ALEN
tak už som pobalená a môžeme vyraziť za oddychom a poznávaním / žiadna záhrada, žiaden plot, žiadna strecha ..../ iba more , slnko , , , a potom Veľmi sa teším. Síce budete mi chýbať / vaše krásne piesne, dobré vtipy, pekné obrázky a Vaša pozitívna energia /, ale budem na Vás myslieť a keď sa vrátim / 29.10. - dúfam / všetko prečítam , popočúvam a popozerám. Ideme do Andalúzie - Fuengirola. Chceli by sme navštíviť Cordobu, Gibraltár a Granadu a možno Sevillu. Vám želám pekný týždeň a veľa dobrej nálady .

Ľúbim Vás

#60 [url]

Sep 17 13 9:29 PM

Draga naša Jaja, divno je što putuješ, videćeš Španiju, naravno deo, biće ti sigurno lepo i interesantno. Sada za tobom ostaju sve što si letos radila, što si i zaslužila. To je divno što ćeš videti Andaluziju i navedene gradove. Upoznaćeš jednu divnu kulturu. Andaluzija je nešto posebno što ne postoji ne samo u Španiji već nigde u svetu. Burni temperament, strasti, emocije, neki pozitivni naboj koji kroz muziku, pesmu i igru osećate u onim uskim živopisnim uličicama, mami Vas da ponovo dođete u zemlju Mirilja, Velaskeza, Pablan Pikasa i Lorke. Andaluzija je pokrajina koride, flamenka, gitare, mavarskih građevina... Uživajte, kao što ti znaš.

[youtube]kPhCIKFkfg4[/youtube]

Šťastnú cestu a včas!

Karl Sandberg

Remove this ad

Quick Reply

bbcode help