Remove this ad

#21 [url]

Oct 20 13 3:44 AM

Re: Trač partija uz kavu i rahat lokum vol.7

Joj, veceras sam bas zaglavila! Bila sam kod drigarice, ostala do kasno, posle kad sam se vratila naletela sam na dobar film na TV, pa odgledala. Onda ovde dosla, pa naisla na svasta nesto interesantno na FB, onda vam pisala post na MY i eto kako mi prodje vreme...

BiM. pilici su preslatki! Zaljubila sam se u njih, ne mogu da prestanem da ih gledam kako djuskaju. Evo od mene jedan slon

I ovaj zeka za Maji, jer vidim da ih voli

Skuli, dobro je da nisi od onih panicnih roditelja, sto idu po kuci sa hirurskim maskama za lice! Takvi ce samo da upropaste jednu decu, koja nece moci da razviju imunitet. Poznajem jednu takvu, eno deca joj svao malo bolesna, sve sto ima u vazduhu ona pokupe! U koli ne satave ni po dve nedelje.
Necu ni da pitam sta je to bilo sa Bracom, dobro je da se izvukao!

Cuti, ja sam se sa Vistom duze patila, posle sam je upgradeovala na 7 i sad radi OK. Vista ti je ustvari bio uvod u 7, jer su vrlo slicni, samo je na 7 ispravljeno ono sto na Visti nije valjalo.
Za 8 si u pravu, ni mene taj OS ne privlaci uopste, bar za sad. Verovatno je to opet stepenica do neceg boljeg, samo nas iskusavaju. Vidim da su sad izbacili 8.1 i vratili START dugme, jer ga nije bilo, a ljudi su trazili. Sve je kao na telefonu. Izgleda kao 95, nekako prazno i pusto. U pravu si, Windows izbaci jedan dobar OS, posle neko s****e, pa tako u krug. Ima nade da ce neki buduci 9 biti dobar.

E, da... danas sam se kod drugarice igrala IPadom, koja je to uzivancija!

Odoh sad da spavam, red bi bio!

edit:
Moram jos samo ovo, pa idem da spavam. Taman da se odjavim sa FB, kad naleteh:

Da Andric vidi ko ga sve citira sjeo bi na ćupriju i zavio džoint u Nobelovu nagradu...

Quote    Reply   
Remove this ad

#22 [url]

Oct 20 13 10:31 AM

Prijatna vam ova sunčana nedelja dragi moji!

Stiže kafica, izvolite:

tursku kafu

makiato

espreso

nes kafu

voćni čaj

Antigona, slončić di je jedan mali medenjak, a zečić sa cvetićem takođe.

Edit za Andrića je zaista btw. svaka "šuša" ga citira. Mislim da se prave vrednosti kod nas uopšte ne cene, samo se karikiraju. Zar da se u takve perfidne svrhe koristi jedan nobelovac - Ivo Andrić. ne znam gde ćemo stići

Srdačan pozdrav za sve drage tračere!

Postoji mesto gde Ljubav počinje i mesto gde Ljubav prestaje - a Ljubav ne traži ništa

Karl Sandberg

Quote    Reply   

#23 [url]

Oct 20 13 10:53 AM

Antigona wrote:
E, da... danas sam se kod drugarice igrala IPadom, koja je to uzivancija! Slika

Samo se ti igraj iPadom, da vidiš šta se malom Englezu i njegovim roditeljima desilo. Ma ti si jedna ozbiljna i razumna dama, a deca su samo deca.

Petogodišnjak preko iPada potrošio 1.700 funti
Petogodišnji dječak iz Engleske, Deni Kičin, priredio je svojim roditeljima jako neprijatno iznenađenje.

Postoji mesto gde Ljubav počinje i mesto gde Ljubav prestaje - a Ljubav ne traži ništa

Karl Sandberg

Quote    Reply   

#24 [url]

Oct 20 13 12:19 PM

Bim, hvala ti na pilićima, njih smo već otkrili. Maji se uvijek smije kad ih sluša, a stalno traži onoga JUJU kad god idemo puštati pjesmice.
Pokazat ću joj ove tvoje piliće kad se naspava, upravo je zaspala. Sigurna sam da će joj se dopasti ovako svi u redu.

Ja ću tebi postaviti za Mišu kad mi kažeš da ste ono prethodno pogledali da te ne dovodim u situaciju da 3 sata sjedite uz komp.

Evo jedan link sa smajlićima za Mišu i Jajine unuke, Adamka i Andrejka. Ima ih baš puno i to pravih dječjih:

http://users.telenet.be/honeybee1/zelfgemaakte_animaties_1.htm

I jedan crtić.

[youtube]IQ6xqpNA_YI[/youtube]

lijep pozdrav svima

Quote    Reply   

#25 [url]

Oct 20 13 12:52 PM

Moje drahé priateľky a priatelia,
museli sme sa vrátiť skôr - včera v noci -, lebo priateľovi našej dcéry zomrela mama / 61 rokov/ po polročnej chorobe. On pochádza z Prešova - /asi 450km od nás/ a veľmi zle to znáša. Čo sa ani nečudujem . A tak nás dcéra požiadala, či by sme nezavarovali deti. Samozrejme , sadli sme do auta a vrátili sme sa domov, aby ona mohla ísť za ním . Musíme sa s nimi naučiť , ísť s nimi do Bratislavy - odviezť zajtra do školy a počkať, kedy sa vrátia / možno aj tri dni to potvá/ . V Tatrách bolo super, máme aj pár pekných fotiek, keď sa situácia ukľudní dám k dispozícii. Zatiaľ Vás všetkých pozdravujem

Quote    Reply   

#26 [url]

Oct 20 13 3:53 PM

Jaja, zao mi je zbog vaseg gubitka i sto si morala da prekines odmor, ali sta da se radi. Vidim da ste to svi ocekivali, iako nije jos bila u godinama za umiranje.
Kad se sve sredi, objavi nam te slike sa Tatri. Voleli bismo da ih vidimo!

BiM, tebi hvala za kafu, ja po obicaju za popodne biram nes!

Procitala sam ovo sto se desilo ovom malom Englezu. To je danas cesta pojava, a i kod nas se desava slicno sa onim specijalnim servisima, kad se posalje poruka na neki cetvorocifreni broj, pa pocnu da stizu poruke koje se naplacuju. Samo nije to kod nas toliko drasticno, jer su ljudi uglavnom na prepaidu, pa moze da im skida samo dok imaju kredita. Kad ukapiraju, oni iskljuce.

Naravno, meni se nece desiti, jer ne igram igrice, a i ne saljem poruke ka tim servisima. I sina sam obezbedila tako sto on ima paket na kome je onemoguceno slanje poruka ka tim brojevima. Ne mozemo ni internetom da nabijemo racun, jer dok smo u kuci telefone kacimo na wi-fi.

Odoh sad malo da radim nesto korisno, pa se kucamo kasnije!

Quote    Reply   

#27 [url]

Oct 20 13 4:55 PM

Draga Jaja, iskreno mi je žao zbog vašeg gubitka.
Razumijem da si sada u obavezama. Ti si najbolja baka na svijetu, a i mama. Na tebe se može računati u svakoj situaciji pa i kad si na odmoru.

Bim, "pivici" su nas oduševili. Iako je bila iznenađena što je to jer do sada ih nije vidjela. Hvatala ih je rukicom po ekranu, ali nemože ih dohvatiti i zato joj i ne pokazujem jer ne može shvatiti što je to tu na ekranu, a neda se opipati.

Antigona, odlični su ti ovi smajlići iako ti uopće ne zavidim na onome što radiš.

lijep pozdrav svima.

Quote    Reply   

#28 [url]

Oct 20 13 5:27 PM

Jaja, žao mi je zbog tužne vesti koja vas je zadesila. Ti si po običaju, uvek tu da pomogneš i svojoj velikoj i maloj deci. Zaista si požrtvovana. Kada sve to prođe, onda ćemo se družiti kao i po običaju.

Skuli, evo sada sam ispratila mog Mišu. Bio je nekoliko puta kod mene, poželeo nas se. Kada sam mu pokazala crtaće, bio je oduševljen. Prvo je odgledao Krteka (on kaže Klek i svaki put traži da ga gleda, jer mu je on jako interesantan), a onda Loleka i Boleka, zatim A što ne pričaju (mada ovde ne psuju), a onda pesmicu Kad si sretan. Danas sam mu pustila - Ima jedno pile, pevao je na sav glas. Rekla sam mu da mu je to poslala Maji i njena mama, a on sav srećan, pa stao pored kompa i šalje poljupce i maše, srce moje. Još nešto interesantno, kada su se vratili iz Italije, kada pođu kući, ja njemu kažem ćao, a on će meni - Ne kaže tako - cao, cao. Šalje Miša tebi i Maji puno ljubaca i

Što se tiče Maji "pivici", srce tvoje malo, kako voli da geda, a naravno ti znaš da bi se začudila kada ne bi mogla svojom maleckom ručicom da dotakne ove male imaginarne.

Antigona, bogami si ti vredna, radiš kao prava. Nemoj preterivati, pa i tebi je nedelja dan za odmor. Smajliji su ti super, jako volim smajliće.

Srdačan pozdrav šaljem svima vama.

Karl Sandberg

Quote    Reply   

#29 [url]

Oct 20 13 7:33 PM

Bim, slatki dragi Mišo se veselio, baš kako se samo djeca znaju veseliti. Baš mi je drago. Reci da i mi njemu šaljemo puse i ja i Marija, a našle smo i nove kreteke za njega.

[youtube]gYVJMpR_2cw[/youtube]

[youtube]RRobaKDX7Ik[/youtube]

Bio nam je braco. Pitala ja njega ajde mi ispričaj o razredu ono što ti želiš. Veli on,
- Ima nas 13 cura i 9 dečkiju. I šuti.
Pitam ja pa s kim si si dobar?
- Sa svima.

I to je bio naš razgovor koji sam ja dugo očekivala.

Onda on odlazi, ja kako ga uvijek gledam u oči, pogledala ga niz hodnik, on se razbucao. Velim ja - Mili ti si se popunio.
Veli on - Da 13 kila još trebam 9.
E, od ljeta je on nabio 13 kila čistih mišića. Imam u teretani dobrog trenera. Pripremio mu je listu namirnica i vježbe za muskulaturu i stvarno pali. Ma izgleda kao mladić. Slatki tetin.

Obećao mi je da će jedan dan oko rođendana doći k nama na ručak. On sam. To je obećao kad sam rekla da valjda jednom u godini može odvojiti pola sata za svoju tetu. Složio se. Doći će, a razgovor će biti kao današnji. Što da radim? To je tako.

Lijepi pozdravi

Quote    Reply   

#30 [url]

Oct 21 13 1:07 AM

Haha, lepo Boga mi! Vi ste uzivale i gledale crtace, a ja rintala. I sad me opet boli ruka.

Skuli. vidis da te Braco ipak nije zaboravio. Voli on tebe, ali sad je u nekom drugom filmu. Polako, strpi se. Sve ce doci na svoje mesto kad-tad. Ne zaboravlja se neko kao ti.
Videces, mozda se dei da kad Maji jednog dana uhvate te iste bube, on se bas tad vrati.

Sa tim vezbama radi pravilno, jer u tom dobu se formira telo. Ja sam to uvidela tek kasnije, kad mi je bilo tesko da oslabim i da popravim neke stvari. Tad sam uvidela da bi sve bilo super da sam vezbala dok sam bila u razvoju. Zato moj sin nije napravio istu gresku.

Nego, danas me glavu probi vest o smrti Jovanke. Sad se prikazuje kao mucenica. Svasta! Navodno je zivela bedno, nije imala novca grejanje da plati, bla, bla, bla... A ko je nju terao da zivi sama u kuci od 700 kvadrata (ej!), kad joj je lepo nudjen prikladan smestaj?
Onda prica o tome kako njoj nisu dali da ponese licni nakit! Ej, licni nakit dijademe i ono sve sto je nosila. To je dobijala od kojekakvih banana drzava, pa bi sve da prisvoji. U vakoj normalnoj zemlji je nakti tolike vrednosti koji neko dobije - drzavna imovina. Da nije mozda iz Like domela dijademe?

Ajde, da opet ne tupim, evo viceva:

Kupuje baka unuci dopunu na trafici:
Baka: - jednu dopunu za moju unuku
Trafika: -od?
Baka:- od baka Milijane za unuku Ljubicu

Došao razred sa ekskurzije iz Engleske.
Pita profesorka Pericu:
-"Perice možeš li nam ispričati kako ti je bilo na ekskurziji?"
-"I'm not Perica" - kaže on - "I'm Perry."
-"OK Perry" - kaže profesorka - "Reci nam kako ti je bilo u Engleskoj?"
-"OK" - kaže on i započne - "Ujutro sam negde oko 7 ustajao, doručkovao, zatim se popeo na verandu. Zatim ručao, opet se popeo na verandu, tamo bih bio do večere, pa onda opet na verandu.. I tako iz dana u dan."
-"OK Perry, nije bilo baš zanimljivo" - kaže profesorka
-"Verice, reci nam kako je tebi bilo?"
A ona će -"I'm not Verica, I'm Veranda!"

Ovaj video bas i nije afirmativan za zene, ali mi se dopao:

[youtube]0iyeUcFKRv4[/youtube]

Odoh ja da legnem malo ranije. Laku noc!

Quote    Reply   
Remove this ad

#31 [url]

Oct 21 13 6:47 PM

Dobro vam veče drage moje! Nešto nas danas nema, jeste bio divan sunčan dan, vi zaposlene ste radile, pa onda ostale obaveze, kao ja npr. sam se šetatala i uživala u ovoj oktobarskoj lepoti.

Skuli, hvala za oba videa o Krteku. Toliko su oba slatka, moj mišić će se radovati, kada bude gledao, a to će sigurno biti uskoro. Javila sam mu da ima da gleda lep crtać, kako je bio srećan. Sada će roditeljima i ujaku probiti glavu, da dođe što pre. Znaju oni kako mogu da pogledaju, ali to čine zbog njega i nas, jer ne zna on još šta radi kompjuter . Ljubi tvoju slatkicu Maji.
Neka tvog nećaka, znam da ga voliš, ali on je sada "veliki" dečak. Sad je sav ustreptao, proći će ga, ali barem doše kod tebe. Mislim da će ga to proći vrlo brzo, samo ti kao teta trebaš da čekaš. Ja kada čitam o tvom nećaku i Antigoninom sinu, pribojavam se kakav će biti Miša. Ali sve to prođe i kockice se slože.

Antigona, meni je žao što je umrla Jovanka. Jeste bila u godinama, ali ipak je žena bila toliko godina u izolaciji. A ta navodna vila u kojoj je živela je ipak kuća koja je građena 30-tih godina prošlog veka. Ja sam bila slučajni očevidac kako je izgledala ta kuća, ništa specijalno. Kako je žena mogla da izađe napolje, bila je sama, usamljena, dobila tek ličnu kartu 2009. godine. A što se tiče penzije, zar žena bivšeg predsednika SFRJ nije imala pravo da dobije deo njegove penzije, zar to nije po zakonu. Vlada Srbije je donela, barem za mene, dobru odluku da bude sahranjena pored svog supruga, mislim da je to u redu. Uostalom dosta uglednih novinskih agencija i stranih i u okruženju su vrlo lepo objavile vest o njenoj smrti. Znam da svako ima pravo na svoje mišljenje, a ja mislim ovako. Zašto zaboravljati nešto što je bilo u prošlosti, uostalom nije se baš tako loše živelo u staroj SFRJ.

Vicevi su ti super, a kao što si rekla za ovaj video baš i nije na čast ovoj dami!

Srdačan pozdrav za sve vas!

Karl Sandberg

Quote    Reply   

#32 [url]

Oct 22 13 1:46 AM

BiM, zar po tebi ona kuca u kojoj je zivela nije nista specijalno? Izvini, ne znam tvoje kriterijume, ali i te kako je specijalno i naravno nekad nekome oteto. Mislim nekom predratnom doplomati, ali me ne drzi za rec.
Kuca je fenomenalna, ali je bila zapustena, jer je treba odrzavati i uz nju imati poslugu. Ona to ocigledno nije imala, a nije ni htela iz nekog razloga da se preseli u neki prikladniji objekat. A nudjeni su joj mnogi, to pouzdano znam. I da je imala prihode, opet ne bi mogla da plati samo grejanje onih 700 kvadrata!
Onaj nakit za kojim je patila njoj jednostavno ne pripada, kao ni u jednoj drugoj zemlji. Licni pokloni, koje drzavnici mogu da zadrze mogu da su do odredjene vrednosti i to vrlo male. Nakit i ostali pokloni se cuvaju u Muzeju istorije Jugoslavije, a mogu i da se podele medju republikama.

Samo ni meni zaista nije jasno to da nije imala prihode i licna dokumenta. U toj prici mi nesto smrdi, ima neku rupu. Ja kapiram da je ona nekome smetala, da je bila sklonjena, ali slusajuci zadnjih par dana istoricare i neke koji su je nekad poznavali, stekla sam cak i utisak da je bilo razloga. Tito je zadnjih godina bio na pocetku demencije, a njoj su porasli apetiti. No, ne tvrdim opet da su likovi kao sto su Dolanc i Ljubicic bili u pravu. No, to je sad posao za istoricare...

Sto se sahrane u Kuci cveca tice, ja se ne bih slozila da treba tamo da se sahrani. Groblje je za sahranjivanje, a Tito je bio jedini izuzetak. On sam da je zeleo nju pored sebe, objekat bi tako bio projektovan i bilo bi napravljeno mesto. Ali posto nije, njeno sahranjivanje pored njega ce naruziti ceo objekat. Koji god razlog bio, ali oni su pred kraj njegovog zivota bili razdvojeni, a Kuca cveca je samo za njega projektovana, da samo on lizi u njoj i po meni tako treba i da ostane.

Jedino sa cime se slazem, neka je sahrane uz vojne pocasti, jer je to sama zasluzila i pre nego sto je Tita upoznala. Otisla je u Partizane sa 17 godina, svasta tamo prosla, bila ranjavana, svasta nesto.

Skuli, niko od nas ne zna puno o njoj, jer je uvek bila u Titovoj senci, ali je moguce da je ona znala mnogo o nekima, kojima je posle smetala. Mi smo samo znali ono sto se pricalo okolo, ali niko nista zvanicno. Otprilike koliko i o Hurem!

Imala je verovatno privilegije, ali nije moc! Mozda je u tome bio problem. Nije ona imala lak zivot, kako god nama sa strane to izgledalo. Pazi, udala se za coveka 32 godine starijeg, ej! Unapred se oprostila od toga da ce imati decu i neku normalnu porodicu. Kad je ona bila u punoj snazai, on je vec zapadao u demenciju.
Komunizam je bio paranoican sitem sam po sebi, a na nju se posebno odrazavalo, jer mu je bila najbliza.
Cujem danas podatak (nisam ranije znala) da je ona bila poslednja odbrana u mogucem napadu na Tita. Sto ce reci: nosila je uvek pistolj u tasni, pa ako bi neki atentator na Tita uspeo da prodje sve nivoe obezbedjenja i priblizi mu se, ona bi morala da uskoci i zrtvuje sebe da ga zastiti. Ona je to svesno prihvatila.

BiM, slazem se! Imala sam srecno detinjstvo u toj zemlji koju je on stvorio sa svim vrlinama i manama. Imali u svi sigurnost, koju danas ima retko ko. U tome je tajna zasto i dan danas hrle ljudi iz cele ex YU u Kucu cveca.

Inace, nisam danas strajkovala, nego sam navratila negde popodne i videla da nema postova, a posto sam ionako morala da zurim, nisam ni ulazila na forum, jer sam morala da idem na milion nekih mesta. Ali, kako bi lepo napolju, zadrzala sam se duze i ostala na kafi. Eto...

E, vicevi u super, ova karikatura sa Crnogorcima je vrh!

Odoh sad da spavam, sutra me opet ceka haos...

Quote    Reply   

#33 [url]

Oct 22 13 11:23 AM

Bim, s Krtekom gotovo da i ne možeš pogriješiti, sav je sladak. Postavit ću ja još kad uhvatim vremena za slatkog Mišu.

Antigona, ja joj nebi bila u koži dok je živjela i kako je živjela. Ja sam čul a priče da se Titu birala žena, nije je sam birao. To mi je već dovoljno.

lijep pozdrav svima

Quote    Reply   

#34 [url]

Oct 22 13 12:38 PM

Antigona dušo, ne može se suditi jednoj ženi, koja više nije sa nama, zato što pravu istinu nikada niko neće saznati. Ja sam starija generacija od tebe, možda mogu i da ti budem majka, žao mi je te žene koja je tolike godine živela u izolaciji. Dole su fotografije koje su snimili fotografi MUP, pa proceni.

Inače sam lično boravila u toj kući, naravno pre Titove smrti, i to službeno. Zaista kuća je održavana lepo, ali nešto specijalno opremljena nije bila, što me je jako začudilo, jer sam mislila da su sve vile na Dedinju nešto nedostižno. Takvo je moje iskustvo i mišljenje.

Da li ti se čini da je ova kuća specijalna?

A šta da se kaže za ovu novokomponovanu vilu na Dedinju: da li je to deda ostavio svom unuku? Ovo sam nasumice izabrala, ne znam ni čija je ali je uglavnom na Dedinju.

Skuli, hvala za Krteka, ovo je ponovo tvoj puni pogodakl. Ljubi Maji.

Što se tiče Jovanke Broz, mislim da je ova žena prošla jednu ličnu životnu golgotu posle Titove smrti. Da su mu drugi birali ko će mu biti žena, ne verujem, jer posle smrti njegove velike ljubavi Davorjanke Paunović-Zdenke, Jovanka je postala njegova lična sekretarica, i onda su se oni tiho venčali, bez neke pompe i živeli 30 godina u braku. A ljudi pričaju razne priče, pa se tu dodaje, oduzima i na kraju dobije se jedan bućkuriš.

Srdačan pozdrav.

Karl Sandberg

Quote    Reply   

#35 [url]

Oct 22 13 4:09 PM

skulirana wrote:

Antigona, ja joj nebi bila u koži dok je živjela i kako je živjela. Ja sam čul a priče da se Titu birala žena, nije je sam birao. To mi je već dovoljno.

Ne bih ni ja!
A to da su mu birali zene se prica, ali ja ne verujem. Kakav god da je bio, glup sigurno nije, da bi tako nesto dopustio. Navodno je cak bio veliki zensaros. Na kraju, negde sredinom 70-tih je navodno bio dementan i onda je moguce da su neki manipulisali njime.

Svojevremeno sam procitala jedini intevju koji je dala Herta Has (majka Mise Broza) novinarki, kojoj se ne secam imena, znam samo da je zena Stipe Suvara.
U tom intervjuu je opisala njenu vezu s Titom. Jedini put je tad o tome progovorila i nikad vise. Kad sam to procitala shvatila sam koliko djubre je bio prema zenama. Nju je tako ostavio pocetkom rata u Zagrebu, trudnu i pred porodjajem, na meti Ustasama, a on se sklonio u Beograd, jer su ga te iste Ustase jurile. Tad je poceo vezu sa Davorjankom, za koju se pricalo da mu je bila najveca ljubav, a za Hertu Has nikad ni pitao nije.
Hertu je spasao Vladimir Velebit, tako sto je krio u svom studentskom stanu, dok joj nije sredio da se vrati kod svojih u Sloveniju.
Nikad ga posle toga nije videla, osim jednom kad je bila u nekoj delegaciji, koja je bila izabrana da se sretne s njim. Posle se udala i dobila jos dve kcerke.

Inace, ta zena je jos pre Drugog svetskog rata zavrsila ekonomiju, a kasnije je radila u SIV-u. Tito joj je zamerao sto potice iz burzujske porodice i sto je obrazovana! Herta Has je umrala u Beogradu pre par godina, imala je preko 90. Zivela je tu, blizu nas, ali nikad se nije eksponirala, niti za sebe nesto trazila. Sklanjala se od javnosti i odbijala da ista prica o Titu.

Navodno je grozno postupao i prama prvoj zeni, Pelagiji (Zarkovoj majci).
Tako da ne znam sta da mislim o tom coveku, koji je kad ga vidis, imao perfektne manire. Sve ovo zvuci kontradiktorno vrlo, jer ostaviti trudnu zenu na pocetku rata, meni deluje mnogo surovo.

Tako da ta prica da mu je neko nametnuo Jovanku, mislim da ne pije vodu. Niti one price da je ona bila ruski spijun, jer nije on bio glup da to ne provali.

BebaiMira wrote:

Da li ti se čini da je ova kuća specijalna?

Deluje mi da je fenomenalna kuca, ali zapustena. Uvek bih pre izabrala takvu, nego onu drugu, ciju si sliku postavila. Pogledaj kakav samo vrt ima! Samo place da se uredi.
Ovoj kuci, u kojoj je zivela Jovanka je trebalo jedno temeljno renoviranje. Sve u svemu, ta kuca nije bila prikladna jednoj samoj, staroj zeni. Koliku god da je imala penziju (ako je imala uopste), ne bi od nje mogla da plati samo odrzavanje. Da ne pricam o posluzi, koja je u ovakvoj kuci neophodna. A mislim da ne bi bilo prikladno da to ocekuje da joj placa drzava, jer sama se borila protiv tih privilegija. Navodno... Dok se ne dodje na temu "njenog" nakita".
Da li iko svestan da su svi ti pokloni, koje je Broz dobijao, morali da se vrate istom merom? Da li znate koliko je muzeja u bivsoj YU ojadjeno i koliko je eksponata odneto za poklone nekim banana predsednicima? Eto, da li se zna gde je zavrsio prsten cara Dusana (slucajno znam bas za taj slucaj), samo da bi Jovanka dobijala onakav nakit od Selasija?

Ne sumnjam ja da je ona prosla golgotu posle Titove smrti, ali verujem da je tome i sama doprinela. Isto tako se prica da je bila mnogo nezgodnog karaktera. Pa kojim pricama onda verovati?

Quote    Reply   

#36 [url]

Oct 22 13 5:04 PM

Josip Broz Tito je možda jedna od najkontroverznijih ličnosti moderne jugoslovenske istorije. Bio je komunista, agent, vojnik, sekretar, političar i doživotni predsednik SFRJ. Njegov društveni život manje-više je poznat, ali je njegova druga strana - romantična - do danas ostala tajnovita. Ono što je pouzdano jeste da je voleo žene, i svoje, a ponekad i tuđe. Ženio se četiri puta i imao najmanje toliko ljubavnica.
S obzirom na to da nije imao predrasuda prema drugim narodima i narodnostima, tako su i njegove žene, što zvanične što nezvanične, bile Srpkinje, Ruskinje, Slovenke.

Pero Simić, ekonomista, novinar i publicista napisao je kompletne političke biografije o Josipu Brozu, pod nazivom: "Tito, tajna veka" i "Tito fenomen stoleća", kao i mnoge druge, a evo jednog kratkog odlomka:

Tito je voleo obline
- Velike su kontroverze oko Tita i njegovog ljubavnog života, pa ljudi to ne mogu ni da shvate. Zanimljivo je i to da su sve njegove žene i ljubavnice imale nekakve veze sa poslom i mislim da to nije bilo slučajno, već da je to bila taktika. Zanimljivo je i da su skoro sve bile crnke i sve su imale krupne obline - priča Jokić.

Ovde su nabrojane sve njegove žene i ljubavnice:

Antigona da li si mislila na prsten majke cara Dušana - Teodore, koja je imala prsten sa dvoglavim orlom i natpisom "ko ga nosi, pomog'o mu bog".

E ja se raspisala, možda sam vam i dosadila , no i to je samo istorija.

Gde ste sada vi drage moje, nešto smo se razredile . Znam da ste umorne, posao, kuća, obaveze, mala dečica, velika deca, itd. itd. Naravno, kada budete u prilici vi ćete se javiti.

Srdačan pozdrav.

Karl Sandberg

Quote    Reply   

#37 [url]

Oct 22 13 8:46 PM

Ovdje postoji priča da su Gertrudu Munitić tjerali i prisiljavali da bude s Titom, a on to nije željela. Postoji priča da ju je Tito puno puta na silu doveo da mu pjeva. Naravno, nemam pojma što je istina, ali da mi pustimo preko 30 godina stare priče u miru, meni je to ionako nešto jakooooo daleko.

Evo za našeg Mišu još jedan Krtek.

[youtube]TZOvZQjn-9Y[/youtube]

pozdravi za sve

Quote    Reply   

#38 [url]

Oct 23 13 12:40 AM

Skuli, ti jesi mladja, pa te verovatno ne zanima, ali ti nemas pojma koliko su ove teme intrigirale masu svih bivsih Jugoslovena! Bas zbog toga sto su komunisti sve krili i proglasavali tajnom, a cesto bez razloga. Sve je slatko sto je zabranjeno, hehe...

Ta prica o Gertrudi se dugo vrtela, jos kad sam ja bila mala. Ja licno ne verujem, jer to je vec vreme kad je bio senilan, a ona je mogla u najmanju ruku unuka da mu bude. Sve da je i bio s njom, ne bi se setio sta treba da radi, hehe...
Isto vazi i za razne maserke, jer je ta prica bila u opticaju dok je bio na lecenju u Ljubljani. A tamo je bio u komi i na aparatima! Ma, idi moli*m te, sve mislim da je imao snage da juri maserke po bolnickim hodnicima. JOs su mu i nogu odsekli!
Pricalo se i za Zinku Kunc, ali mi ni to ne pije vodu, jer ta zena je jednostavno bila iz neke druge price, iako je mislim bila udata ze nekog jugoslovenskog doplomatu. Ali o tome ne mogu da sudim, jer se navodno desavalo jako davno. Tad bi mozda i znao sta treba da radi.

BiM, cast i cest tom Peri Simicu, ali ako svi ex YU istoricari jos nisu sklopili mozaik o Brozu, tesko da je i on. Volim to kad neko na osnovu nekoliko traceva sklopi neku knjigu i objavi, da se malo i za njega cuje i da se i on pojavi na TV. Posle o njemu prica cela zgrada narednih mesec dana.

Haha, ali kad pogledam ove slike, Jovanka je stvarno bila najlepsa!
------------------------------------------------------------

Elem, vicevi:

Naterala ciganka sina da se okupa (po prvi put u životu). Počne da trlja mali ciga, trlja, trlja pa viče kevi:
• Mamoooo, skinuo sam prvi sloj!!!
• Ako, ako, samo ti trljaj.
• Mamooo, skinuo sam i drugi sloj!!
• Ako, ako, samo ti trljaj još!
Prođe još malo kad ciga-junior poče sav radostan:
• Mamoooooo, naš'o sam onu majicu sto sam izgubio prošle godine!!
----------------------

Zašto se Crnogorci rađaju carskim rezom?
Zato što sa foteljom ne mogu da izađu prirodnim putem!
----------------------

Pošalju Muju kao međunarodnu razmenu studenata u Japan. Dođe tamo Mujo i kaže njemu neki Japanac:
• Hoćeš da ti pokažem nešto japansko?
• Hoću!
Uhvati njega Japanac pa ga ubije ko' vola u kupusu. Pita njega Mujo:
• Šta ti bi, čoveče?
• Ha ha, ništa... to je karate - naš nacionalni sport!
Sutra dođe Japanac Muji i pita ga da mu pokaže nešto japansko. Mujo nasedne i Japanac ga opet nalema. Pita ga Mujo:
• Šta ti je sad to?
• Džudo - naš nacionalni sport.
Sutra dođe Mujo kod Japanca i pita ga :
• Hoćeš da ja tebi pokažem nešto japansko?
• Ha ha! 'ajde da i to vidimo!
Ubije njega Mujo na mrtvo ime. Pita ga posle Japanac:
• Šta ti je to?
• Poluosovina od TOYOTE! - kaže Mujo.
----------------------------------------------------

Pitaju Muju:
- Kako bi ti Mujo volio da umreš, ako već moraš ?
Mujo:
- Pa ako već moram, volio bih da umrem u snu ko
moj babo, a ne u panici ko njegovi putnici iz
autobusa!
---------------------------------------

Ko je sponzor pakla?
-GORENJE
--------------------------------------

Skuli, ljubi Maji!

Odoh sad da spavam...

Quote    Reply   

#39 [url]

Oct 23 13 9:41 AM

Dobro jutro drage moje! nešto sam nekoliko jutara zabušavala , malo sam ustajala kasnije i imala obaveze, pa nije bilo naše uobičajene kafe!

nekoliko vrsta kafa

turska kafa

engleski čaj

topla čokolada

I nekoliko lepih ruskih minijatura:

Prijatan vam ovaj sunčani dan! Uvek vaša

Karl Sandberg

Quote    Reply   

#40 [url]

Oct 23 13 9:52 AM

Skuli za predivnog Krteka. To je već treći video koji će Miša gledati. Baš se uvek potrudiš i ja sam ti neizmerno zahvalna.
Što se tiče ove priče o pok. Jovanki i ostalim pričama, neću više o tome pisati, ustvari, zašto bi vas mlađe generacije to interesovalo, to je bilo pa prošlo, a od prošlosti se ne živi. Nego da mi pišemo o mnogo lepšim temama, kao naprimer, kako si ti, kako na poslu, kako je mala plava Maji, da li ima nekih novih reči kod nje, to je zaista nešto prelepo. Ljubi i grli Maji

Antigona, što je bilo bilo je, ti si isto mlađa generacija i ne treba da se zamaramo šta je bilo i kako je bilo. Nego kako si ti, vidim da i dalje ležeš kasno, kako ti sin, i šta ti radiš.

Kako ste sve drage devojke, nešto se ne javljate, baš bi bilo lepo, započnite i vi neku interesantnu temu, verujem da ste prezauzete, ali nađite makar malo vremena, jer vas zaista ovde očekujem.

Ljubim vas i grlim sve redom.

Karl Sandberg

Quote    Reply   
Remove this ad
Add Reply

Quick Reply

bbcode help