Remove this ad

Markonoc

Site Admin

Lead

Dec 17 13 9:01 PM

Tags : :

nova web-stranica: http://www.sultanovadruzba.net/

Snima: Tims Production-Timur Savcı
Redatelj: Nihat Durak
Scenarist: Meral Okay & Yilmaz Şahin
Žanr: Povijesna drama

[
Kanuni Sultan Süleyman - Halit Ergenç // Hürrem - Vahide Gördum // İbrahim - Okan Yalabık

Mahidevran - Nur Fettahoğlu // Hatice Sultan - Selma Ergeç // Mustafa - Mehmet Günsür

Mihrimah Sultan - Pelin Karahan // Şehzade Mehmet - Gürbey İleri // Rüstem Paşa - Ozan Güven

[legend="Veličanstveno stoljeće" ("Muhteşem Yüzyıl")]
Svoju je vlast ovaj snažni vladar započeo kao dvadesetšestogodišnjak, pri samom dolasku na vlast, stavio si jedan cilj: stvoriti od Osmanskog carstva veće i močnije nego što je imao Aleksandar Veliki, on je vladao svijetom, a njime jedna žena!

Osmansko veličanstveno stoljeće...
Sultan Sulejman je posjedovao nevjerovatnu moć!...

1520. godine, dosta mlad Sulejman dobija obavijest o smrti svoga oca, Sultana Selima. Zajedno s prijateljem, a u pratnji sina princa Mustafe te Haseki Mahidevran, iz manje palače u Manisi, odlazi na prijestolje... dolazi u Topkapi.

Tim događajem kreće četredesetšestogodišnja krvava vladavina. Sulejman se prvi put susreće s majkom budućih prinčeva, robinjom Aleksandrom, ukrajinksog porijekla. koja postaje Hurrem sultanija.

Dok Sulejman želi osvojiti svijet te pokoriti Safavidsku dinastiju na Istoku i Rimsko Carstvo na Zapadu, njegova se Hurrem konstantno bori u haremu. I Sulejmanov harem je važno mjesto zbivanja; u njemu se smjenjuju mnogo žene, između ostaloga i kastilijska princeza Izabela te Firuze hatun, koje postaju velike Hurremine neprijateljice. Međutim, velika ljubav nadilazi sve prepreke i Sulejman se Hurrem vraća uvijek iznova. Jedna od njenih najvećih neprijateljica je Sulejmanova prva miljenica, Mahidevran. Uz Valide Hafsu Sultaniju te Sultaniju Hatidže, Hurremin boravak u haremu nije tako ugodan.

Sulejmana će ljubav prema Hurrem puno koštati jer će iz strastvene ljubavi prema njoj narediti ubojstvo najboljeg prijatelja, pouzdanog suputnika i Velikog vezira, Ibrahim pašu, te svojih sinova. Ovo je sve nemilosrdna igra za Hurrem, u kojoj ona samo traži način da izađe kao pobjednik.

Dijeleći pravdu na Istoku ostaje zapamćen kao "Zakonodavac", a šireći državu prema Zapadu tamo ostaje zapamćen kao "Veličanstveni".[/legend]

"Legenda jednog carstva postaje legenda jedne ljubavi"

Dobro došli na petnaestu (polao ali sigurno)
temu serije "Veličanstveno stoljeće"

prijevod i obrada: Beba-Miloje-Sulja, Marko

Quote    Reply   
Remove this ad
Remove this ad

#1 [url]

Dec 19 13 4:19 PM

Re: Muhteşem Yüzyıl / Veličanstveno stoljeće vol. 15

i na 116. epizodi.

Ljudi, shvatam da je mnogima zao sto je forum na takvoj niskoj aktivnosti, ali Boze moj..ne bi trebali zamjeriti nikome. Procitala sam neke komentare i jedino sto bi smisleno mogla reci, da je to tako. Pogotovo kad postoji zivotni tempo, ''brzi'' mediji koji ne zahtjevaju mnogo vremena, vec se rukovode svojim ''uzmi i napusti'' sistemom, cinjenicom da je serija dobrano izgubila na kompletnom dozivljaju i neizvjesnosti (obzirom na nove nacine rada i ''pravilima'' koji opet tu vaze), da smo skoro iscrpili i historijske i scenarijske teme, da smo apsolvirali i likove, situacije, aktere, privatne zivote glumaca, licne zelje...
Meni je opet bitno da sve postoji jos uvijek. E sad, sto u tome nema forumske aktivnosti, pa kako god dodje period aktivnosti, tako se sve i povuce i to kolo se okrece.
Mnogo pozdrava svima u ove predpraznicke dane i jos jednom VELIKO svima koji se trude da imamo jos uvijek razloga biti dio ovoga.

"Destur! Sultan Suleyman Han Hazretleri!" :)

Quote    Reply   

#4 [url]

Dec 31 13 4:49 PM

Za neumoran i moje drage prijatelje koji ponekada svrate na ovaj najdraži forum u okruženju:

[youtube]WHacPktaDcI[/youtube]

Sa vama, uvek vaša, Bim!

Postoji mesto gde Ljubav počinje i mesto gde Ljubav prestaje - a Ljubav ne traži ništa

Karl Sandberg

Quote    Reply   

#6 [url]

Jan 3 14 3:56 AM

Sretna Nova Godina svim clanovima ovog predivnog foruma i hvala svima na pozitivnim mislima!!!

Quote    Reply   

#7 [url]

Jan 3 14 1:35 PM

Marko,

Srdacam pozdrav od mene. Bila sam na facebook stranici i htela sam donirati, ali si slucajno zaboravio da stavis Australiju uz ostale zemlje. Ako mozes to ispravi.

Veliko hvala prevodiocima i svima koji omogucavaju da gledamo ovu divnu seriju.

Quote    Reply   

Markonoc

#8 [url]

Jan 6 14 11:04 PM

@lepsa, servis preko kojeg rade donacije ne podržava Australiju i Belgiju, nažalost.

Inače, svim vjernicima pravoslavne vjeroispovijesti želim da tišina ovog svetog dana donese srcu mir u nadanju, radost u životu i ljubav za one s kojima živite!

Ja vam sutra putujem u Istanbul, pa će ova epizoda možda malo kasniti

Quote    Reply   

#9 [url]

Jan 7 14 3:57 AM

Marko, hvala! Vaistinu se rodi!

Zelim ti srecan put, lep provod, a za prevod cemo lako! Donesi ti nama nove slicice, pa ih okaci ili ovde, ili na FB.

Quote    Reply   

#10 [url]

Jan 12 14 12:56 AM

Marko, nadam se da si se lepo proveo na putu i napunio baterije, kad si vec objavio epizodu!

Hvala ti sto si nam vec postavio 118. epizodu!

Quote    Reply   
Remove this ad

#13 [url]

Jan 25 14 5:53 AM

Dragi prijatelji,

Veliki pozdrav iz daleke Australije. Nikako ne mogu da uskladim vremensku zonu da se cesce javim. Kako je bilo super kad nas je bilo po nekoliko na forumu pa smo jedni drugima pisali poruke.
Zahvaljujem se divnoj ekipi na prevodu i postavljanju 119. epizode. Pozdrav svima s kojima se nisam dugo cula i novim clanovima. Radujem se sto ovaj forum postoji i uvek mi je drago da navratim.

Srdacan pozdrav

Quote    Reply   

#16 [url]

Jan 28 14 8:28 AM

Marko dobar dan, nisam zaboravila moj omiljeni forum . Svratim ja da vidim šta ima novoga i naravno da pratim Veličanstveno stoljeće.

Vidim da se pripemate za prikazivanje nove turske serije "Kurt Sejit i Šura", što me je veoma zainteresovalo. Sigurno ću je gledati, a i češće ću se javljati.

Srdačan pozdrav, i sve najbolje, iz hladnog i zaleđenog Beograda!!!

Postoji mesto gde Ljubav počinje i mesto gde Ljubav prestaje - a Ljubav ne traži ništa

Karl Sandberg

Quote    Reply   

#18 [url]

Feb 6 14 10:55 AM

Znaci jos malo pa gotova serija.....vec smo se bas navikli gledat je, bit ce malo bez nje cudno ....
Nist ceka se prijevod 122 napeta i emotivna....

Quote    Reply   

#19 [url]

Feb 6 14 9:40 PM

Marku i Sultanovoj družbi, zahvaljujem se na svim do sada prevedenim i postavljenim epizodama naše omiljenje serije Veličanstveno stoljeće!!! Zaista ste bili izuzetni, neponovljivi, pravi tim, koji nam je omogućio da bezbrižno uživamo u ovoj seriji. Toplo se nadam da ćemo posle završetka Sulejmana, gledati neku dobru seriju, a mi se možda okupiti na ovom našem najboljem Forumu. Još jednom .

Mojoj dragoj Antigoni, šaljem jedan najveći pozdrav, i sećam se onih divnih dana provedenih u druženju, koje je zaista bilo izuzetno.

Srdačan pozdrav!!!

Karl Sandberg

Quote    Reply   

#20 [url]

Feb 8 14 9:16 PM

Marku i Druzbi zahvaljujem za 122. epizodu!
Jedva cekam da je pogledam.

Quote    Reply   
Remove this ad
Add Reply

Quick Reply

bbcode help